×
Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı.(...)

Haberi oku
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı(...)

Haberi oku
Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu(...)

Haberi oku
Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmala(...)

Haberi oku
Gündem

Zehir yüklü geminin aylardır Aliağa'da olduğu ortaya çıktı!

Aliağa bu kez Libya’da kimyasal atık depolamak için kullanılan Sloug isimli tanker ile gündeme geldi. İçinde 6 bin ton kimyasal atık barınd(...)

Haberi oku
Gündem

Zafer Yürüyüşü’nün Kocatepe etabında büyük coşku

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin kurtuluşunun 100’üncü yılı anısına düzenlenen Zafer ve Anma Yürüyüşü'nün ikinci (...)

Haberi oku
Gündem

Zafer Kafilesi'ne Alaşehir’de coşkulu karşılama

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yılı nedeniyle düzenlediği etkinlikler kapsamında Afyon Kocatepe(...)

Haberi oku
Gündem

Yunanistan unsurları geri itti, Türk Sahil Güvenlik kurtardı

İzmir'in Çeşme ilçesi açıklarında Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen 4 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri t(...)

Haberi oku
Gündem

Yumurta Kırılmadan Omlet Yapılmıyor

İBB Başkanı Soyer, Körfez temizliği konusunda önemli mesajlar verdi. Tüm algı operasyonlarına rağmen bugüne kadar hiç kimsenin üstlenm(...)

Haberi oku
Gündem

YKS ücretlerini Menemen Belediyesi karşılayacak

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, ilçede Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrencilerin başvuru ücretlerini bu (...)

Haberi oku
Gündem

Yılın son haftasında İzmir’e yağış yok

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre İzmir haftaya sisli ve puslu bir havayla başladı. Sisli başlayan Pazartesi gününde(...)

Haberi oku
Gündem

Yeşilay ve MÜSİAD, bağımlılıkla mücadele edecek

MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı ve yönetimi, Yeşilay İzmir Başkanı Necmettin Gülak ve beraberindeki heyeti ağırlarken, ziyarette (...)

Haberi oku
Gündem

Yeni teknoloji sayesinde protez seçimini robot yapıyor

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Ömer Selçuk Öçmen, diz ve kalça protezi ameliyatlarında kullanılan robotik cerrahi yönteminin cer(...)

Haberi oku
Gündem

Yaşlanmayanların okulu: Mutluluk üniversitesi

Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesinde eğitim hayatına başlayan Karabağlar 3. Yaş Üniversitesi, Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlü(...)

Haberi oku
Gündem

Yangın Söndürme Uçakları İzmir'de

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kiralanan ve Türkiye’de orman yangınların yoğun olduğu bölgelerde kullanılacak  Air Tractor (...)

Haberi oku
Gündem

Yahşelli Mahallesinde arıza giderildi, hatta su verilmeye başlandı

Menemen’in Yahşelli Mahallesinde, GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından içme suyu hattına zarar verilmesi nedeniyle oluşan arıza, ekiple(...)

Haberi oku
Gündem

Vergi Ödemede Kolaylık

Karabağlar Belediyesi, Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam vergilerinin ödeme dönemi olan mayıs ayında mükelleflere, alternatif ödeme kan(...)

Haberi oku
Gündem

Ve İzmir Şehir Hastanesi kapılarını açtı!

İzmir'in Bayraklı ilçesinin Refik Şevket İnce Mahallesi'nde bulunan 2017'de yapımına başlanan ve 628 bin metrekare alana sahip olan Bayraklı (...)

Haberi oku
Gündem

Vali Köşger'den depremsellik raporu...

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremin ardından tatil edilen okullar bugün açılıyor. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentteki okullar(...)

Haberi oku
Gündem

Vakıf mülklerine zam.. Kemeraltı esnafına kira şoku

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Borçlar Kanunu’na göre, aralık ayının oranının da eklenmesiyle yüzde 70’i bulacak TÜFE kadar kiralara (...)

Haberi oku
Gündem

Ünlü tatil merkezi Çeşme'de dron ile trafik denetimi

Yaz sezonun başlaması ve Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte ünlü tatil merkezi Çeşme'de gerçekleştirilen dron destekli trafik d(...)

Haberi oku
Gündem

Üniversiteye hazırlanan gençlere anlamlı destek

ODTÜ Ege Mezunları Derneği’nin İzmir Yaz Okulu Bornova Belediyesi’nin desteğiyle BELGEM’in (Bornova Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi)(...)

Haberi oku
Gündem

Üniversitelilere Büyükşehir’den ücretsiz hizmet

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in müjdelediği gençlere yönelik sosyal destek projeleri bir bir uygulamaya geçiriliyor. (...)

Haberi oku
Gündem

Üniversite öğrencilerine yemek desteği bugün başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi üniversite öğrencilerine destek olmak için çorba ve sıcak yemek dağıtımına bu yıl da devam ediyor. Bugü(...)

Haberi oku
Gündem

Üniversite öğrencilerine destek devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eğitimde fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda yeni öğretim döneminde desteklenmesi(...)

Haberi oku
Gündem

Üç gün üç gece 99. yıl kutlaması

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 99. yılında Cumhuriyet’e sahip çıkmanın gururunu İzmirlilerle paylaşacak bir program hazırladı. Resmi t(...)

Haberi oku
Gündem

Usta Tiyatrocular İzmir'de Anılacak

Tiyatro eleştirmeni, yayıncı Sabri Günay Akarsu ve tiyatro oyuncusu, şair, çevirmen Suat Taşer vefatlarının 40. yılında İzmir’de anı(...)

Haberi oku
Gündem

Uluslararası Çelik Köprü Yarışması'nda KÇÜ 1. Oldu

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri, Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü (BÜYAP) (...)

Haberi oku
Gündem

Ulaşım'da 19 Mayıs indirimi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu ulaşım kurum ve kuruluşları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda yüz(...)

Haberi oku
Gündem

Ulaşım fuarı Road2Tunnel başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ, Maven Etkinlik ve Fuarcılık, ARK Fuarcılık işbirliğiyle 15-17 Eylül tarihlerinde d(...)

Haberi oku
Gündem

Türkiye’nin ilk çoban haritası çıkarıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda hayata geçirilen Mera İzmir proj(...)

Haberi oku
Gündem

Türkiye'nin yağmur toplayan ilk köyü İzmir'de

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte kuraklıkla mücadele için başlatılan “Sünger Kent” projesi kapsamında, Türkiye'(...)

Haberi oku
Gündem

Türkiye'nin en köklü fuarı kapılarını 91. kez açıyor!

Türkiye’nin en köklü ve en kapsamlı fuar etkinliği İzmir Enternasyonal Fuarı, geçmişten bugüne olduğu gibi Kültürpark’ta dünyayı(...)

Haberi oku
Gündem

Türkiye'nin en genç milletvekili adayı İzmir'den

AK Parti milletvekili listelerini açıkladı. AK Parti'nin Türkiye genelindeki en genç milletvekili adayı İzmir'in Buca ilçesinden çıktı. 200(...)

Haberi oku
Gündem

Türkiye'de ilk: İzmir'de Gençlik Belediyesi kuruldu

Gençlerin aktif yurttaşlık temeliyle yerel yönetimde daha fazla söz sahibi olabilmelerini amaçlayan İzmir Gençlik Belediyesi’nde aktif ro(...)

Haberi oku
Gündem

Türkiye'de İlk Kez İzmir'de Olacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bayraklı Belediyesi, depremzedelerin kendi konutlarını yapabilmesi için belediye güvencesi ve teknik destek(...)

Haberi oku
Gündem

Türkiye'de İlk Kaza Analiz Ekibi İzmir'de

İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafikten sorumlusu İL Emniyet Müdür Yardımcısı Şamil Özsagulu, Türkiye de ilk defa ‘’Kaza Analiz Ekibi(...)

Haberi oku
Gündem

Türkiye'de en az yağış alan il İzmir oldu

İzmir'de ekim ayı yağışları yüzde 90 azaldı En fazla yağış alan il metrekareye 248,8 kilogram ile Rize, en az yağ(...)

Haberi oku
Gündem

Türkiye ve Azerbaycan Resim Sergisi

Azerbaycanlı ressam Ülker Ebulfet ve öğrencileri tarafından hazırlanan “Yenilmez Kardeşlik Sergisi” İzmir’de açılışı yapıldı. (...)

Haberi oku
Gündem

Türkiye nin en pahalı şehirleri'nde İzmir 2.sırada

TÜİK verilerine göre İstanbul Türkiye'nin en pahalı şehirleri arasında yüzde 14,75'lik pay ile birinci oldu. İzmir ise Türkiye'nin en pahal(...)

Haberi oku
Gündem

Türkiye 2022'yi yüzde 64,27 enflasyonla kapadı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Aralık ayına ilişkin tüketici ve üretici fiyat endekslerini yayımladı. Veriler enflasyon oranlarında (...)

Haberi oku
Gündem

TÜİK yaşam süresinin en uzun olduğu iller listesini paylaştı

TÜİK, Türkiye'de yaşam süresinin en uzun olduğu illeri açıkladı. Bu verilere göre, Türkiye'de erkeklerde beklenen yaşam süresi ortalam(...)

Haberi oku
Gündem

TÜİK Temmuz ayı konut satış verilerini açıkladı!

Türkiye genelinde Temmuz ayında 109 bin 548 konut satıldı.Türkiye genelinde konut satışları Temmuz ayında bir önceki y(...)

Haberi oku
Gündem

TÜİK Rakamları açıkladı... İzmir'de suya bir zam daha

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) aylık Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) yüzde 4,15 olarak açıkladı. İzmir Büyükşehir Belediyes(...)

Haberi oku
Gündem

TÜİK rakamları açıkladı: 220 can kaybı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2023 Karayolu Trafik Kaza İstatistikleri rakamlarını açıkladı. 2023 yılında ülkede toplam 1 milyon 31(...)

Haberi oku
Gündem

Turistler kruvaziyerden inemiyor… Kordon’da serseri istilası!

Kordon İş Adamları Derneği Ömür Şanlı son zamanlarda Kordon’da artan güvenlik sorunlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Asayiş olaylar(...)

Haberi oku
Gündem

Turgay Güler, AHBAP'ı hedef aldı: Haluk Levent'e 1 milyar lira teslim edemezsin, yönetemez

Turgay Güler, Kahramanmaraş'taki depremlerde meydana gelen yıkımın hafifletilmesi ve depremzedelere yardımın daha hızlı ulaştırılması(...)

Haberi oku
Gündem

Tunç Soyer'in Gençlere Yeni Projeleri Var

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tunç Soyer İnciraltı Kent Ormanı’ndaki İzmir Gençlik Festivali’nde gençlerle ilgili projelerini açıkl(...)

Haberi oku
Gündem

TTI İzmir ve TTI Outdoor İzmir yarın açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 8-10 Aralık tarihlerinde Fuar İzmir’de yapılacak TTI İzmir Uluslararası Turizm Tic(...)

Haberi oku
Gündem

Torbalı’daki üreticilere küçükbaş desteği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonuyla yerel üreticiye ve kırsala destekler tüm h(...)

Haberi oku
Gündem

Torbalı Belediyesi buğday hasadına başladı

Torbalı Belediyesi, çeşitli mahallelerinde bulunan tarlalarına bu yıl da buğday ekti. Kasım ve aralık aylarında toprakla buluşan buğday (...)

Haberi oku
Gündem

Toplu ulaşımda “bisiklet” dönemi

İzmirli vatandaşlar, motorlu taşıt yerine bisikleti tercih etmeye başladı. Türkiye'de ilk defa İzmir'de başlatılan vap(...)

Haberi oku
Gündem

Toplu ulaşım ücretlerine yeni tarife

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi kent içi toplu ulaşım ücret tarifesini oy birliğiyle güncelledi. 2 Ocak 2023(...)

Haberi oku
Gündem

Toplu Taşıma da Maske Yasağı Kalktı

Üç gün üst üste yeni vaka sayısının 1000'in altında kalmasıyla toplu taşımada maske zorunluluğu da kalktı. Türkiy(...)

Haberi oku
Gündem

TOKİ'den İzmir'de 768 milyonluk satış!

TOKİ aralarında Çeşme’de denize sıfır iki parselin de olduğu İzmir genelindeki 104 kamu mülkiyetindeki parseli 768 milyon 627 bin TL’d(...)

Haberi oku
Gündem

TOKİ İzmir'in o ilçesinde 98 konutluk proje için düğmeye bastı!

TOKİ alt ve orta gelirliye yönelik konut inşaatı faaliyetine devam ederken İzmir’in Selçuk ilçesi Zafer Mahallesi’nde 98 adet konut in(...)

Haberi oku
Gündem

Tire’ye yeni içme suyu kaynakları geliyor

İzmir’in Tire ilçesi genelinde yaklaşık 7 milyon liralık yatırımla projelendirilen içme suyu sondaj kuyusu çalışmaları sürüyor. İ(...)

Haberi oku
Gündem

Terk edilen köy yapımcıların gözdesi oldu

İzmir'de 70'li yılların başında, yeni kurulan fabrikalarda çalışmak üzere sakinlerinin bir bir terk ettiği Hacıömerli köyü, dönem di(...)

Haberi oku
Gündem

Temmuz’da zam dalgası

Türkiye’de hızla artan enflasyon nedeniyle iğneden ipliğe her ürüne zam geldi. Temmuz’da dondurmada yüzde 20, alkollü içkide yüzde 20(...)

Haberi oku
Gündem

Tehlikenin farkındayız… İşte İzmir'in deprem tarihi

İZMİR’DEKİ DEPREMLER *19 Ocak 1909 - Foça Depremi - 6 büyüklüğünde - 700 ev yıkıldı, ayrıca 1000 ev hasar gördü(...)

Haberi oku
Gündem

Tehlike Çanları Çalıyor

zmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Coğrafya Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Çukur, hazirandaki sağanak ve iklim değişikler(...)

Haberi oku
Gündem

TED İzmir Koleji'nden doğaya fidan hediyesi

TED İzmir Koleji öğrencileri sürdürülebilir bir gelecek için 2 bin adet fidanı doğa ile buluşturdu. Ege Orman İl M(...)

Haberi oku
Gündem

TCG Anadolu İzmir'e geliyor

Milli Savunma Bakanlığı, İstanbul Sarayburnu'nda demirleyen TCG Anadolu'yu 140 binden fazla vatandaşın ziyaret ettiğini duyurdu. Baka(...)

Haberi oku
Gündem

TCDD'den İzmir'de "yüksek gerilim" uyarısı

TCDD, 3 Şubat'ta yapılacak çalışma kapsamında verilecek yüksek gerilim nedeniyle, İzban Banliyö Hattı'na yaklaşılmaması konusunda uya(...)

Haberi oku
Gündem

Tarihin en görkemli 9 Eylül'ü

İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü uzun yıllar unutulmayacak nitelikte, birbirinden önemli etkinliklere sahne olacak. İzmir B(...)

Haberi oku
Gündem

Tarihi kazıdan Ajda Pekkan çıktı!

İzmir’in Konak ilçesinde Agora Ören Yeri’nde arkeologlar tarafından yapılan çalışmalarında arkeologlar dikkat çeken bir parça ile karş(...)

Haberi oku
Gündem

Tarihi Binada Yangın

İzmir'in Konak ilçesinde tarihi binanın çatısında çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Alınan bilgiye göre, Umurbey Mahalle(...)

Haberi oku
Gündem

Tarım zirvesi İzmir'de

Tarım zirvesi İzmir'de. Türkiye'nin çiftçi ve tarım alanında uzman kişilerini buluşturan zirvede önemli kararlar alındı. (...)

Haberi oku
Gündem

Tahtalı Barajı’nın bir senelik suyu var

Son yağışlar, Tahtalı Barajı'na 3 milyon metreküp su getirdi. İzmir’in su ihtiyacını karşılayan en önemli su kaynaklarından olan bar(...)

Haberi oku
Gündem

Tahtalı Barajı'nda İzmir'e 600 gün yetecek kadar su var

İzmir'in en önemli su kaynağı olan Tahtalı Barajı'nda, yağışlar beklenilen seviyede olmamasına rağmen doluluk oranı yüzde 69'a çıkt(...)

Haberi oku
Gündem

Şirince Dünyanın en iyisi seçildi!

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (BM/UNWTO) turizmi kırsal kalkınma, dönüşüm ve toplum refahı için pozitif bir güç haline getir(...)

Haberi oku
Gündem

Şehit aileleri ve gaziler iftarda buluştu

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde, şehit aileleri ve gaziler düzenlenen iftar programında bir araya geldi.  Kem(...)

Haberi oku
Gündem

Şehir Plancıları’ndan ‘derhal iptal edin’ çağrısı: Çeşme’de denize giremeyiz!

Danıştay tarafından yürütmeyi durdurma kararı çıkarılan Çeşme Projesi ile ilgili değerlendirme yapan Şehir Plancıları Odası İzmir Şu(...)

Haberi oku
Gündem

Şehir Hastanesi’nin atıklarını kanala döktüler

Yapımı süren İzmir Şehir Hastanesi’nin şantiyesine ait atık suların vidanjörlerle Bayraklı’nın ara sokaklarındaki kanal hatlarına (...)

Haberi oku
Gündem

Sürücü belgelerinin değişiminde son tarih 31 Aralık

İçişleri Bakanlığı, 1 Ocak 2016'dan önce düzenlenen eski sürücü belgelerinin en geç 31 Aralık tarihine kadar yeni tip sürücü belge(...)

Haberi oku
Gündem

Sürdürülebilir Çevre Etkinliğinde İzmir

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Küçük Menderes Havzası’nda sanayi ve tarımsal üretimin birlikte geliştiği Tor(...)

Haberi oku
Gündem

Soyer’den grev açıklaması... İzmir hak etmiyor!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, metro ve tramvayda gerçekleşen grevle ilgili açıklama yaptı. Soyer, "Büyükşehir Belediyes(...)

Haberi oku
Gündem

Soyer'den Vali Köşger’e SMS çağrısı:

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Halk Tv’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Yeni Bir Sabah Programına katıldı. Soye(...)

Haberi oku
Gündem

Soyer'den SMA’lı çocuklar için çağrı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, pandemiden afete kadar her zor günde yeniden canlanan İzmir Dayanışması’nı bu sefer de(...)

Haberi oku
Gündem

Soyer'den Bir Müjde Daha

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in genç odaklı kent vizyonu kapsamında 17-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen İzm(...)

Haberi oku
Gündem

Soyer'den Akşener'e ziyaret ve davet

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i Ankara'da ziyaret etti. Akşener'i İ(...)

Haberi oku
Gündem

Soyer: Önümüzü kesmek için bunu da kullanırlar!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, hükümet tarafından yayınlanan tasarruf tedbirleriyle ilgili olarak, "Daha başka enstrüman b(...)

Haberi oku
Gündem

Soyer: Buca Metrosu 2026’da tamamlanacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, baharın müjdecisi kabul edilen, bolluğun ve bereketin simgesi Hıdırellez'i, yıkılan Buca Cezaevi arazisinde(...)

Haberi oku
Gündem

Soyer: “Gelecek yıl koku sorunu yaşanmayacak”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Yüzülebilir Körfez” hedefi doğrultusunda açıkladığı yol haritasının en önemli(...)

Haberi oku
Gündem

Soyer Öğrencilerle Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İZSİAD işbirliğiyle eğitim desteği verilen ve yurda yerleştirilen öğrencilerle Nefes (...)

Haberi oku
Gündem

Soyer EGEV toplantısında Buca Metro'sunun ihale sürecini anlattı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, EGEV Başkanlar Kurulu toplantısında Buca Metrosu ile ilgili bilgi vererek, “İzmirliler i(...)

Haberi oku
Gündem

Soyer duyurdu: İzmir'e yerleşen depremzede vatandaşların dikkatine!

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerin yaratığı ağır yıkım ve özellikle barınma ve beslenme sorunlarının ardından 10 ilden büyük göç (...)

Haberi oku
Gündem

Soyer Afet'ten Etkilenen Mahalle Muhtarlarıyla Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer geçen günlerde dolunun vurduğu Ödemiş’teki mahallelerin muhtarlarıyla İzmir Sanat’ta(...)

Haberi oku
Gündem

Son dakika! Asgari ücrete zam ne zaman? Bakan tarih verdi!

Asgari ücrete zam ne zaman? Bakan tarih verdi! En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasının ardından gözler asgari ücret(...)

Haberi oku
Gündem

Sokak hayvanları için çalıştay düzenlendi

Sokak hayvanlarının bakımı, tedavisi ve sahiplendirilmesinde Türkiye’ye örnek çalışmalara imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni(...)

Haberi oku
Gündem

Sokak emekçileri huzura erdi

İzmir’de sokak emekçilerinin çalışma koşulları iyileştiriliyor. Birer kooperatif çatısı altında birleşen kestane, mısır ve çi(...)

Haberi oku
Gündem

Siparişini ver, “İzmirli” ürünleri kapına gelsin

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in “Başka bir tarım mümkün” vizyonuyla üreticinin alın terini, katma değerli ür(...)

Haberi oku
Gündem

Silah zoruyla kız çocuğunu kaçırdı, kendisi de kaçırdığı kız da öldü

İzmir'in Karabağlar ilçesinde 17 yaşındaki kız çocuğunu silah zoruyla aracına bindiren bir kişi, polis takibi esnasında seyir halindeyken t(...)

Haberi oku
Gündem

Sığacık’a yeni bir yaşam alanı

Sığacık sahilini yepyeni bir görünüme kavuşturan İzmir Büyükşehir Belediyesi, eski Sığacık Yolu üzerindeki 5 bin 600 metrekarelik (...)

Haberi oku
Gündem

Sığacık'taki marinanın kapasitesi arttırılıyor

Seferihisar Demokrasi Platformu, Sığacık'ta bulunan marinanın kapasitesinin arttırılmasına tepki gösterdi. Platform konuya ilişkin yaptı(...)

Haberi oku
Gündem

Sığacık'ta deniz çekildi | Yetişkin'den çağrı: Endişelenmeyin

Deniz çekilmesi hakkında konuşan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin;‘’Seferihisar’da deniz çekilmesi her sene yaşadığımız(...)

Haberi oku
Gündem

Sıcak yemek desteği 6 noktada

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in zorlu ekonomik süreçte üniversiteli gençlerin bütçesine destek olmak için başlatt(...)

Haberi oku
Gündem

SICAK HABER: Foça merkezli 4.1 büyüklüğünde deprem oldu!

İzmir açıklarında deprem meydana geldi. AFAD'ın verilerine göre; Foça açıklarında meydana gelen deprem; 14,5 kilometre derinli(...)

Haberi oku
Gündem

Sen de SMA’lı çocuklara destek ol

İzmir Büyükşehir Belediyesi kalıtsal kas hastalığı SMA hastalarının tedavilerine destek olmak amacıyla 19 Aralık’ta Feridun Düzağaç d(...)

Haberi oku
Gündem

Selçuk’ta öğrenciler okula bisikletle gitti

Kenti sürdürülebilir kılmak için çalışmalarına devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası kapsa(...)

Haberi oku
Gündem

Selanik-İzmir arası seferler başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’de turizmi geliştirmek için yaptığı önemli girişimlerin ardından kent iç(...)

Haberi oku
Gündem

Seferihisar’daki üreticiye küçükbaş hayvan desteği

Yerelde kalkınma hedefiyle küçük üreticiyi desteklemeye devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, Seferihisar’daki 26 üreticiye bölg(...)

Haberi oku
Gündem

Seferihisar'da üzen olay: Doğal plaj çöplüğe döndü

Yaz aylarında hafta sonları binlerce kişinin akın ettiği Seferihisar Akkum’daki Ekmeksiz Plajı, Seferihisar Belediyesi Temizlik İşleri Müd(...)

Haberi oku
Gündem

Seferihisar Yeşilleniyor

Seferihisar’ın Doğanbey mevkisinde 2009 yılında çıkan orman yangınında 1090 hektarlık orman alanı zarar görmüştü. Orman Bölge Müd(...)

Haberi oku
Gündem

Sandal'dan Rezerv Alanı Açıklaması

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal İZDEDA‘yı ziyaret ederek depremzede vatandaşlarla Bir araya geldi. Cengizhan’daki rezerv konutlar(...)

Haberi oku
Gündem

Sanayi sitesi yakınında korkutan yangın

Yangın, Kısık Sanayi Sitesi’nin yanındaki otluk alanda henüz bilinmeyen bir nedenle çıktı. Sanayi sitesindeki vatandaşların ihbarı üz(...)

Haberi oku
Gündem

Sahte içki şebekesine operasyon... 30 bin şişe ele geçirildi

İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, boş içki şişelerini toplayıp, merdi(...)

Haberi oku
Gündem

Sahne sırası itfaiyecilerde

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, İtfaiye Haftası’nı 27 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında düzenlediği etkinli(...)

Haberi oku
Gündem

Sağlık Bakanı Koca: İzmir'de madde bağımlılığı artıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İzmir ilinde madde bağımlılığına ilişkin soru önergesine verdiği cevap ile; İzmir’de artan madde bağ(...)

Haberi oku
Gündem

Rusya'dan yeni açıklama

Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Harekat Dairesi Başkanı Sergey Rudskoy, Ukrayna hava kuvvetleri ve hava savunma sisteminin neredeyse tamamı(...)

Haberi oku
Gündem

Rozetini Kılıçdaroğlu takmıştı, vekillik için yola çıktı

AK Parti’de siyaset yapan, geçtiğimiz yıl CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun davetiyle altı oklu rozeti yakasına takan MÜSİAD b(...)

Haberi oku
Gündem

Resmi Gazete'de yayımlandı: Toplu ulaşım İzmir'de ücretsiz olacak

Ramazan Bayramı’nda köprü ve otoyollardan geçişin ücretsiz olmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. (...)

Haberi oku
Gündem

Regal Üyelerine Özel Eğitim

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kadın çalışanlar için geliştirilen Personel Geliştirme (PERGEL) projesi kapsamında Cinsel Şidd(...)

Haberi oku
Gündem

Protokol imzalandı: İzmir'de ücretsiz yapı ön incelemesi başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1 Mart’ta başvurularını almaya başladığı yapı ön incelemesinin saha çalışmaları için İnşaat Mühend(...)

Haberi oku
Gündem

Prof. Dr. Hasan Sözbilir: İzmir'de bu fayda can kaybı yaşanacak

Deprem araştırma uzmanları, bugüne kadar üzerinde çalışma yapılmayan İzmir Kemalpaşa fayında bir yıllık arazi çalışmasının ardında(...)

Haberi oku
Gündem

Portakal Vadisi projesinde çalışmaları tamamlanıyor

“Doğaya rağmen değil doğayla birlikte” diyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kentte kişi başına düşen yeşil al(...)

Haberi oku
Gündem

Polis teşkilatının kuruluş yıldönümü Çeşme'de törenle kutlandı

Polis teşkilatının 177. kuruluş yıldönümü, Çeşme Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen törenle kutlandı. Kurulu(...)

Haberi oku
Gündem

Plaka Tanıma Sistemi başlıyor

İZELMAN A.Ş. tarafından kent genelinde işletilen 28 kapalı otoparkta, “Akıllı Kent, Akıllı Otoparklar” projesi kapsamında tam otomasyonl(...)

Haberi oku
Gündem

Pillerde Geri Dönüşüm

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin atık pilleri doğayı kirletmeden geri dönüşüm zincirine dahil etmek için düzenlediği Atık Pil Topla(...)

Haberi oku
Gündem

Pınar Karşıyaka’da Sonsırma ile yollar ayrıldı

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka, 3 sezondur yeşil-kırmızılı formayı giyen 29 yaşındaki gard Yunus Emre Sonsırma (...)

Haberi oku
Gündem

Pınar Gültekin davasında duruşma başladı

Muğla'da Cemal Metin Avcı tarafından vahşice katledilen Pınar Gültekin davasında, İzmir Bölge Adliyesi Mahkemesi, Pınar Gültekin cinaye(...)

Haberi oku
Gündem

Peynircioğlu Ekolojik Koridor Projesi’ne ikinci ödül

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Peynircioğlu Ekolojik Koridor Projesi, 2022 Dünya Yeşil Ödülü’ne layık görüldü. Kore Cumhuriyeti(...)

Haberi oku
Gündem

Pedallar Ormanlarımız İçin Çevrildi

Çanakkale Bisiklet Platformunun (ÇABİP) orman gönüllüsü üyeleri, “Ormanlarımız Yanmasın” diyerek Çanakkale'den İzmir'e bisiklet tu(...)

Haberi oku
Gündem

Patronunun babası olduğunu öğrendi harekete geçti

Turgutlu ilçesinde iş adamı Niyazi Üzmez'in evinde annesi ile birlikte uzun yıllar hizmetçi olarak çalışan Kalbiye Sağlam (72), gerçek baba(...)

Haberi oku
Gündem

Özel Çocuklara Özel Terapi

Konak Belediyesi’nin Engelli Bireyleri Koruma ve Eğitim Vakfı’yla (EBKOV) birlikte kurduğu Engelsiz Yaşam Köyü Özel Eğitim ve Rehabilit(...)

Haberi oku
Gündem

Özcan Purçu partisinden istifa etti: Romanlar kendi göbeğini kendi kesecek

Türkiye genelinde “Roman kökenli” 10 tane aday adayının olduğunu, 1 kişinin dahi CHP’nin milletvekili listelerine konmadığını belirten(...)

Haberi oku
Gündem

Öğrencilere kuru yemiş ve meyve dağıtılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi en az 50 bin ilkokul ve ortaokul öğrencisine atıştırmalık ara öğün ve meyve dağıtacak. Başkan Tunç So(...)

Haberi oku
Gündem

Öğrenciler benzer isimli okullar nedeniyle sınav yerini karıştırdı

 İzmir'de Milli Savunma Üniversitesi Asker Öğrenci Belirleme Sınavı heyecanı yaşandı. Yaklaşık 1,5 kilometre mesafede benzer isimde(...)

Haberi oku
Gündem

Öğle saatlerinden sonra başlayacak: İzmir’e uyarı yapıldı!

İzmir Valiliği internet sitesi üzerinden yapılan yazılı açıklama ile uyarıda bulunuldu. Söz konusu uyarıya göre, bugün öğle saatler(...)

Haberi oku
Gündem

Ödemiş polisi suç ve suçluya göz açtırmıyor

İzmir'in Ödemiş ilçesinde polis ekiplerinin titiz çalışmaları sonucu suçların önüne geçiliyor. İlçede özellikle uyuşturucu satıc(...)

Haberi oku
Gündem

Ovacık Masal Evi Açıldı

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Çeşme Belediyesi bünyesindeki ikinci Masal Evi’ni Ovacık Mahallesi 7000 sokakta hizmete açtı. Çe(...)

Haberi oku
Gündem

Orman yangınlarında kullanılan kırmızı madde İzmir'de üretiliyor

İzmir'de üretilen ve yangınları söndürmekte kullanılan kırmızı renkli solüsyon, ülke genelindeki orman yangınlarıyla mücadelede öne(...)

Haberi oku
Gündem

Orman işçisi Mustafa Gürpınar tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

İzmir’in Menderes ilçesi Oğlanağa Mahallesi’nde 10 Temmuz günü saat 13.45 sıralarında çıkan yangını söndürme çalışmaları sıras(...)

Haberi oku
Gündem

Organik atıklar bu tesiste gübreye olarak kullanılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi çevre projelerine bir yenisini daha ekledi. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı hayvansal ve bitkisel atıkla(...)

Haberi oku
Gündem

Opera binası tarihe geçecekti tarih oldu!

İzmir’in Karşıyaka ilçesine yapılacak Opera Binası inşaatı yarım kaldı. Projenin; 2018’in Eylül ayında eski Başkan Aziz Kocaoğlu dö(...)

Haberi oku
Gündem

Olivelo Yaşayan Parkı gençlerle buluşuyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmirlilerin doğa ve ormanlarla bütünleşeceği “Yaşayan Parklar” oluşturma hede(...)

Haberi oku
Gündem

Oğuzhan Uğur gözaltına alındı.

YouTuber Oğuzhan Uğur, sosyal medya hesabından "Bu defa Angara’da yakalandım" diyerek gözaltına alındığını duyurdu. (...)

Haberi oku
Gündem

Oda başkanı uyardı: Papağan yemi yemeyin!

Artan kuruyemiş fiyatlarından sonra vatandaşlar alternatife yöneldi. Daha ucuza mal olan papağan yemlerinin içerisinde bulunan fındık, ceviz, (...)

Haberi oku
Gündem

Oasis Aquapark açılıyor !

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki İZENERJİ şirketinin hissedarı olduğu Çeşme’deki Oasis Aquapark’ının sezon açılışı(...)

Haberi oku
Gündem

O paylaşımlara tıklayan risk altında

Son günlerde artan telefon alım satımlarında, sosyal medya, kredi kartı kopyalama ya da e-posta gibi yollarla, daha birçok nitelikli dolandı(...)

Haberi oku
Gündem

Nostaljik tramvayda güzergah değişikliği

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin kurtuluşunun 100'üncü yıl dönümünün kutlanacağı 9 Eylül gününde yapılacak etkinlikler için ha(...)

Haberi oku
Gündem

Neştersiz kalp tamiri

Kalp kapağındaki kaçak nedeniyle kalp yetmezliği yaşayan ve bu nedenle kalp fonksiyonları ameliyat olamayacak derecede bozulan 69 yaşındaki(...)

Haberi oku
Gündem

Narlıdere Metrosu Yavaş Yavaş Tamamlanıyor

Çalışmaların yüzde 88 seviyesine geldiği Narlıdere Metrosu’nun inşaatında İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri için bilgilen(...)

Haberi oku
Gündem

Nalmes İzmir'e Geliyor

Adigey Devlet Akademik Halk Dansları Topluluğu NALMES, yoğun istek üzerine 3 yıl aranın ardından 4 Haziran’da İzmir’de hayranlarıyla b(...)

Haberi oku
Gündem

MÜSİAD, güçlü markalar çıkartacak

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı'nın katılımıyla düzenlenen hasbihal toplantısında ko(...)

Haberi oku
Gündem

MÜSİAD İzmir'den erzak ve iftarlık yardımı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Başkanı Bilal Saygılı ve üyeler, Ramazan ayı sebebiyle birlikte erzak(...)

Haberi oku
Gündem

Mordoğan’da tarihi yatırım tamamlandı

Türkiye’nin atık su arıtma lideri İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu alanda faaliyet gösterecek 70’inci tesisi Mordoğanlıların hizmetin(...)

Haberi oku
Gündem

Minik Eller İzmir İçin Kolları Sıvadı

Kırsal kalkınma hedeflerini çalışma programının en üst sıralarına koyan Buca Belediyesi, Dünya İklim Günü kapsamında Doğancılar Ze(...)

Haberi oku
Gündem

Milyonluk tekneler İzmir’de vitrine çıktı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, İZFAŞ ve ED Fuarcılık ortaklığında bu yıl ikinci kez düzenlen MAST İzmir Boat Sho(...)

Haberi oku
Gündem

Milletvekili Arslan: "İzmir için seferber olunmalı"

İzmir Milletvekili Ednan Arslan, Bakan Kurum’a seslenerek “Bilim insanlarımızın İzmir için dikkat çektiği tehlikeyi göz ardı etmeyin(...)

Haberi oku
Gündem

Meteoroloji’den uyarı geldi... Yarın sabaha kadar sürmesi bekleniyor

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, İzmir'e uyarıda bulundu. Yapılan açıklamada, "Yapılan son değer(...)

Haberi oku
Gündem

Meşhur Emiralem çileklerinde hasat dönemi başladı

İzmir Emiralem bölgesinde yetişen, aroması ve kalitesi bakımından özel olan, ancak havanın soğuk olması nedeniyle serada yetiştirilen ç(...)

Haberi oku
Gündem

Meslek Fabrikası’nın protez tırnak ve tırnak sanatı kursu ile meslek sahibi oldular

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası’nın protez tırnak ve tırnak sanatı kursuna ilgi büyük. Kursiyerler işin püf noktaları(...)

Haberi oku
Gündem

Mera İzmir Üreticinin Yanında

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonuyla hayata geçirdiği Mera İzmir projesi kapsamınd(...)

Haberi oku
Gündem

Menemen’in altyapısına 3 milyon liralık yatırım daha

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü’nün 30 ilçede birden yürüttüğü altyapı seferberliği kapsamında Menemen Merk(...)

Haberi oku
Gündem

Menemen’e AB standartlarında et tesisi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Menemen ve çevresindeki hayvancılığın kalkınmasında öncü olacak 20 milyon liralık T(...)

Haberi oku
Gündem

Menemen’de Deri Fabrikasında Yangın

Menemen ilçesi Maltepe Organize Sanayi Bölgesindeki deri fabrikasında yangın çıktı. Saat 10.00 sıralarında başlayan yangına; Aliağa, Fo(...)

Haberi oku
Gündem

Menderes'ten üniversite öğrencilerine müjde!

Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan’ın geçen yıl hayata geçirdiği ‘’ Üniversiteyi Kazanmak Sizden, Cep Harçlığı Bizden’’ pro(...)

Haberi oku
Gündem

Menderes'te Halk Plajı İsyanı

Menderes’te su üstü sportif faaliyet alanı ilan edilen halk plajı, ihaleyle 5 yıl süreyle iki şahsa verildi. Faaliyet izninin iptal edilmesin(...)

Haberi oku
Gündem

Menderes'te Bu Hafta Festival Var

Birbirinden farklı etkinliklerin ve konserlerin yer alacağı festivalde doğaseverler adrenalin dolu ve heyecanlı bir hafta sonu geçirecekler. (...)

Haberi oku
Gündem

Menderes Belediyesi'nden Yeni Projeler

Menderes Belediyesi, Gümüldür Gece Pazarı’nı da kapsayan cadde ve sokaklarda çalışmalarını bitirmek üzere. Yapılan çalışmalarla Ge(...)

Haberi oku
Gündem

Memur zammı belli oldu!

Milyonlarca memur ve emeklisinin gözü Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıklayacağı enflasyon verisine çevrilmişti.(...)

Haberi oku
Gündem

Meclis’teki kavganın faturası kesildi! 4 vekile para cezası

Meclis’teki 2023 bütçe görüşmesinde fiili saldırı, küfür ve hakaretler nedeniyle CHP, HDP, İYİ Parti ve AK Partili 4 milletvekilinin maa(...)

Haberi oku
Gündem

Mavi Bayraklı Plaj Sayısı Yükseliyor

Türkiye’nin ilk Mavi Bayrak Koordinasyon Birimi'ni kuran İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kasım 2019’dan bu yana yürüttüğü çalışmalar ka(...)

Haberi oku
Gündem

MAST İzmir Boat Show kapılarını açtı

Denizcilik sektörünün üreticilerini ve markalarını deniz tutkunlarıyla buluşturan MAST İzmir Boat Show - Tekne, Tekne Ekipmanları ve Den(...)

Haberi oku
Gündem

Marble İzmir için geri sayım!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından düzenlenen Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, Tür(...)

Haberi oku
Gündem

Marble İzmir için geri sayım başladı

Marble İzmir için geri sayım başladı. Mermer Fuarı bu senede İzmir'de dünyanın tüm mermer üreticilerini buluşturuyor. (...)

Haberi oku
Gündem

Marble İzmir 27'inci kez kapılarını açtı

Dünyanın en büyük doğal taş fuarlarının başında gelen Marble İzmir Fuarı 27'inci kez kapılarını açtı. Açılışta konuşan Başka(...)

Haberi oku
Gündem

Maraton İzmir'de yeniden rekor kırıldı

Kenyalı Lanny Rutto, Maraton İzmir'i 2.09.27 ile tamamladı, geçen yıl Etiyopyalı Tsegaye Getachew'i 2.09.35'lik rekorunu 8 saniye daha geliş(...)

Haberi oku
Gündem

Manisa'da orman yangını

Manisa'da çıkan orman yangınlarına ekiplerin havadan ve karadan müdahale sürerken Muğla'nın Milas ilçesindeki yangın kontrol altına alı(...)

Haberi oku
Gündem

Manda Çayı Temizlendi

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, kent merkezinden körfeze akan Bayraklı’daki Manda Çayı’nda sürdürdüğü temi(...)

Haberi oku
Gündem

Mahalle Bostanı’nda sebze ekimi başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in iyi, temiz ve adil gıdaya erişimi kolaylaştırmak amacı doğrultusunda Büyükşehir B(...)

Haberi oku
Gündem

Lozan Kapısı yenileniyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1930'lu yıllardan günümüze İzmir'in fuarcılık, kültür ve sanat tarihinin en önemli mekanlarından biri o(...)

Haberi oku
Gündem

Lojistik Sektörün Devleri İzmir'de

Dünya fuarcılığında söz sahibi olma yolunda ilerleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, küresel büyüklüğü 5,5 trilyon doları aşan lojisti(...)

Haberi oku
Gündem

Kültürpark Ada ve Göl gazinoları yeniden doğuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in kent belleğine sahip çıkmaya devam ediyor. Büyükşehir 1930’lu yıllardan günümüze, İzmir ve T(...)

Haberi oku
Gündem

Kurtuluşun 100. Yılına Özel Fotoğraf Yarışması

İzmir Büyükşehir Belediyesi “İzmir’in Kurtuluşunun 100. Yılı” konulu ulusal fotoğraf yarışması düzenliyor. Kent Tarihi ve Tanıt(...)

Haberi oku
Gündem

Kurtuluşun 100. Yılı fotoğraf yarışması sonuçlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği tarihin en görkemli 9 Eylül kutlamaları kapsamındaki İzmir’in Kurtuluşunun 100. Yılı (...)

Haberi oku
Gündem

Kurbanlık var, vatandaş yok

Geçen seneye oranla alıcının az olduğu pazarda hayvan sahipleri son günleri ümitle bekliyor. Çoğu satıcı son günlerde vatandaşların fiya(...)

Haberi oku
Gündem

Köy Tiyatroları yeniden seyirciyle buluşuyor

İzmir’in köylerinden 7’den 70’e gönüllü katılımcılardan oluşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Köy Tiyatroları, 4-8 Şubat tarihl(...)

Haberi oku
Gündem

Körfez’de oluşan deniz marulları temizleniyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri mevsimsel koşullar nedeniyle oluşan deniz marullarına (ulva) karşı teya(...)

Haberi oku
Gündem

Körfez’de büyük heyecan

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde Türkiye Yelken Federasyonu ve Ege Açık Deniz Yat Kulübü tarafından düzenlenen Cumhuriye(...)

Haberi oku
Gündem

Körfez ve Kıyılardaki Çöpler Toplanıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Çevre Ajansı Girişimi tarafından başlatılan Deniz Çöpleri İzleme Programı'na katıldı. Programı(...)

Haberi oku
Gündem

Kömür satış depolarında sıkı denetim

İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri, kış aylarının yaklaşmasıyla kömür satış noktalar(...)

Haberi oku
Gündem

Konak’taki üst geçide Şehit Teğmen Dolunay’ın ismi verildi

2019 yılında şehit olan Jandarma Teğmen Güngör Dolunay’ın ismi İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Konak’taki yaya üst geçidin(...)

Haberi oku
Gündem

Konak'tan Çevre Paneli

Uzun süredir İzmir gündeminde yer alan Zorlu Holding Gökdelen Projesinin kat yüksekliğiyle ilgili alınan karar ve yapılan itirazlar hakkın(...)

Haberi oku
Gündem

Konak'ta yangın!

İzmir Konak'ta bu sabah saatlerinde yangın çıktı. Merkeze yakın bölgede çıkan yangına havadan müdahale ediliyor(...)

Haberi oku
Gündem

Konak Zabıtası'nda spor dönemi!

Konak Belediyesi’ne bağlı olarak görev yapan zabıta personeli düzenli spor yapmaya başladı. Alsancak Vapur İskelesi’nde bir (...)

Haberi oku
Gündem

Konak Belediyesi ve Akut Ortak Çalışması

Konak Mithatpaşa Caddesi’nde bulunan ağaçlık bölgede, bir ağacın apartmanın üzerine devrilmesi ile yaşanan olayda Konak Belediyesi ve AKUT(...)

Haberi oku
Gündem

Kolon kanserinde her evrede tedavi var

Onkolog Dr. Ahmet Özveren, cerrahinin kolon (kalın bağırsak) kanserinin tedavisindeki en etkin yöntem olduğunu söyledi. Hastalığın metas(...)

Haberi oku
Gündem

Kokuyu duyan Karaburun’a akın etti

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Karaburun Belediyesi tarafından düzenlenen ve dün başlayan 5. Karaburun Nergis Festivali ren(...)

Haberi oku
Gündem

Koku Sebebiyle Genel Müdür Kapı Kapı Dolaştı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in artan koku şikayetleri nedeniyle çözümü için talimat verdiği İZSU teyakkuza geçti(...)

Haberi oku
Gündem

Kitap Fuar’ında geri sayım başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde İZFAŞ ve SNS Fuarcılık tarafından Fuar İzmir’de düzenlenecek İZKİTAP - İzmir Kitap(...)

Haberi oku
Gündem

Kirayı 5 katına çıkardı... 1 aydır parkta yaşıyorlar

Bayraklı ilçesi Fuat Edip Baksı Mahallesi'nde 2+1 dairede yaklaşık 2 yıldır kiracı olarak oturan ve 1500 lira kira veren iki çocuklu Begüm v(...)

Haberi oku
Gündem

Kırık eli engel olmadı... İzmirli sporcu bronz madalyanın sahibi oldu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i spor kenti yapma vizyonu doğrultusunda hayata geçirilen çalışmalar meyvelerin(...)

Haberi oku
Gündem

Kılıçdaroğlu gençlere seslendi: İlk arabanız ÖTV'siz olacak!

Kılıçdaroğlu videosunda şunları söyledi: "Gençler Millet İttifakını desteklemek için size 3 sebep. İlk arabanız ÖTV'siz olacak. KYK kre(...)

Haberi oku
Gündem

Kemik Üzerine Sanat

İşlevsiz kalmış bazı hayvanların (deve, dana, koyun vb.) kemiklerini temizleyerek minyatür sanatı ile buluşturan sanatçı Ayşe Sözen, (...)

Haberi oku
Gündem

Kemeraltı Günleri Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Kemeraltı’nı ayağa kaldırma hedefi doğrultusunda “Kemeraltı Günleri” düzen(...)

Haberi oku
Gündem

Kemalpaşa'da Gıda Ve Sağlık Toplantısı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kemalpaşa’nın Çambel köyünde “İzmirliyiz, Sağlıklı Üretiyor, Güvenle Tüketiyoruz” etkinliği düz(...)

Haberi oku
Gündem

Kemalpaşa Belediyesi Fide Dağıttı

Kemalpaşa Belediyesi Kemalpaşa’daki çiftçilere ücretsiz sebze fidesi dağıttı. Toplam 50 bin fide Kemalpaşa Rekreasyon Alanı’nda vatan(...)

Haberi oku
Gündem

Kayalardan 4 Önemli Proje

Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, Menderes’e yapacakları hizmetler ve projelerle ilgili İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç(...)

Haberi oku
Gündem

Kartına para yüklemek isterken dolandırıldı! Bu yönteme dikkat!

İzmir'de toplu taşıma kartına internet üzerinden yükleme yapan kişinin hesabından fazla miktarda para çekildi. Oltalama yöntemiyle yapıl(...)

Haberi oku
Gündem

Karşıyaka’ya mutfak sanatları merkezi geliyor

Karşıyaka Belediyesi, “Cordelion Mutfak Sanatları Merkezi” projesini yaşama geçiriyor. Karşıyaka Belediyesi, Ege’nin kadim(...)

Haberi oku
Gündem

Karşıyaka’da pansiyon ruhsatı verilmesi askıya alındı

Karşıyaka Belediyesi ilçede faaliyet gösteren pansiyonlarla ilgili detaylı bir çalışma yapacak. Belediyenin Hukuk ve İmar komisyonları, (...)

Haberi oku
Gündem

Karşıyaka’da bir gelenek: Bu pazarda her şey var!

Karşıyaka Belediyesi tarafından her ay düzenlenen ve başvuru ile duyuruları komşuluk uygulaması ‘Hoplr’ üzerinden yapılan 2. El Pazarı,(...)

Haberi oku
Gündem

Karşıyaka’da balkon bahçeciliği eğitimi

Gıda krizine karşı insanları tükettiğini üretmeye teşvik etmeyi ve kent içi tarımı yaygınlaştırmayı amaçlayan Karşıyaka Belediyesi, (...)

Haberi oku
Gündem

Karşıyaka’da 4-5 Şubat çocuklara ait olacak

Karşıyaka Belediyesi tarafından 4-5 Şubat günlerinde düzenlenecek etkinlikler ile çocuklar spor, bilim ve eğlence dolu iki gün geçirecek(...)

Haberi oku
Gündem

Karşıyaka’da “Dünya Yoga Günü” buluşması

Karşıyaka Belediyesi, geleneksel hale getirdiği 21 Haziran Dünya Yoga Günü etkinliklerini bu yıl da dopdolu bir programla gerçekleştirdi. Bel(...)

Haberi oku
Gündem

Karşıyaka'ya 'Kent Ormanı' kuruluyor

Geleceğe iz bırakacak bir projeyi yaşama geçirdiklerini vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, "Karşıyaka'mızın mavisini yeşi(...)

Haberi oku
Gündem

Karşıyaka'da günde 150 can dosta şifa!

Sokak hayvanlarının yaşam şartlarını iyileştirmek için yoğun çalışmalar gerçekleştiren Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Mü(...)

Haberi oku
Gündem

Karşıyaka'da bilet alana forma hediye

TFF 3'üncü Lig 1'inci Grup'ta pazar günü evinde Play-Off hattındaki rakiplerinden 52 Orduspor FK ile karşılaşacak Karşıyaka'da yönetim trib(...)

Haberi oku
Gündem

Karşıyaka Yörük Festivali Kutlandı

Karşıyaka Belediyesi, Ege Bölgesi İzmir Yörük Türkmen Federasyonu ile düzenlenen ‘’Uluslararası Karşı(...)

Haberi oku
Gündem

Karşıyaka Yıl Sonu Sergisi

Karşıyaka Belediyesi ile Karşıyaka Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Kurslar Şefliği tarafından d(...)

Haberi oku
Gündem

Karşıyaka Tramvayı ile Çiğli Tramvayı buluştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi önemli raylı sistem projelerinden Çiğli Tramvay Hattı'nın Karşıyaka Tramvayı'na bağlantısını sağlad(...)

Haberi oku
Gündem

Karşıyaka Denizi Turuncu Oldu

İzmir’in Karşıyaka ilçesi sahilinde yer yer denizin rengi turuncu oldu. Kıyıda olta balıkçılığı yapan vatandaşlar havaların ısınm(...)

Haberi oku
Gündem

Karşıyaka Çocuk Korosu

Karşıyaka Belediyesi ile Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde Karşıyaka Belediyesi Çok Sesli Koro ve Çok Sesli Çocuk Korosu Kon(...)

Haberi oku
Gündem

Karşıyaka Ayaküstü Lezzet Günleri başlıyor

İzmir sokaklarının meşhur lezzetleri, 28-30 Nisan tarihlerinde ikincisi düzenlenen “Karşıyaka Ayaküstü Lezzet Günleri 2” etkinliğiyle A(...)

Haberi oku
Gündem

Kararı duyan soluğu SGK önünde aldı... İzmir’de EYT kuyruğu

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Türkiye genelinde 5 milyon çalışanı etkileyen(...)

Haberi oku
Gündem

Karabağlar-Gaziemir Metrosu yola çıkıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Hafif Raylı Sistemi’nin 6’ncı aşaması olacak Karabağlar-Gaziemir Metro Hattı'nı(...)

Haberi oku
Gündem

Kar yağışı sonrası Yusufeli Barajı beyaza büründü

Artvin’de etkili olan kar yağışı sonrası yapımı devam eden Yusufeli Barajı beyaza büründü. Su tutmaya hazırlanan ba(...)

Haberi oku
Gündem

Kansere yakalanan Armağan Çağlayan taburcu oldu

Akciğer kanserine yakalanan ve tedavi süreci İzmir’de süren Armağan Çağlayan, hastaneden taburcu oldu. Kendisini gayet iyi hissettiğini s(...)

Haberi oku
Gündem

Kalp hastalarına oruç uyarısı

Uzmanlar, kalp damar hastalığı, kalp yetersizliği, hipertansiyon gibi hastalıkları olanların oruç tutmasının sağlık açısından r(...)

Haberi oku
Gündem

Kadın yönetmenler ilk filmleriyle perdede

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar’da belediye başkanlığı yaptığı 2018’de başlattığı ve 2019’dan(...)

Haberi oku
Gündem

Kadın konuşurken telefonunu çaldı

İzmir'in Konak ilçesinde, telefonla konuşan bir kadının arkasından sinsice yaklaşan şüpheli, kadının elindeki telefonu kapkaç yöntemiy(...)

Haberi oku
Gündem

Kadın Dostu Kent İzmir’de kız çocuklarına coşkulu kutlama

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından “Kadın Dostu Kent” ilan edilen İzmir'de, her çocuğun cinsiyet ayrımı gözetmeksizin eşit ve aynı(...)

Haberi oku
Gündem

Kaçan müteahhitler için alarma geçildi

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde yıkılan binalardan yetkililer numune alımına devam ediyor. Deprem bölgeler(...)

Haberi oku
Gündem

JMO İzmir'den konut seçiminde 'sıkı zemin' uyarısı!

İzmir'de deprem riskinin, diğer illere göre daha fazla olduğunu belirten Jeofizik Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Sinancan Öziçe(...)

Haberi oku
Gündem

Japon Uzman: İzmir'i Deniz kumu yıktı!

Yüksek inşaat mühendisi, mimar ve deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, depreme dayanıklı binalar için sismik izolatörler kullanımının yaygınl(...)

Haberi oku
Gündem

İZUM Mobil ile kent trafiği cebinizde

İzmir Büyükşehir Belediyesi kent trafiğine dair verilerin toplandığı İZUM’u cep telefonlarına taşıyor. Kullanıcılar yenilenen uygul(...)

Haberi oku
Gündem

İZTAŞIT’ta yeni durak Menemen

İlk olarak Aralık 2019’da Seferihisar’da, bu yılın Mart ayında Kiraz’da hizmete giren İZTAŞIT otobüsleri 16 Kasım’dan itibaren Men(...)

Haberi oku
Gündem

İZTAŞIT kolaylığında dördüncü durak Foça

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, ilk olarak Seferihisar’da hayata geçirdiği İZTAŞIT uygulaması, Kiraz ve Menemen’in ardından Nisan (...)

Haberi oku
Gündem

İZSU’ya Sağlıklı Çevre Ödülü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in çevre politikası çerçevesinde çalışmalarını sürdüren İZSU Genel Müdürlüğ(...)

Haberi oku
Gündem

İZSU’dan sorunlara neşter

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Tire Derebaşı mahallesinin su sorununu çözüme kavuşturmak için projelendirdiği (...)

Haberi oku
Gündem

İZSU’dan Çeşme’ye 1 milyar liralık rekor yatırım

İzmir’in dünyaca ünlü turizm merkezi Çeşme’nin içme suyu altyapısını baştan sona yenilemek üzere tarihi yatırıma imza atan İZSU Gen(...)

Haberi oku
Gündem

İzsu'dan Koku Giderme Sistemleri

Arıtma yatırımlarıyla İzmir’i Türkiye’nin arıtmada lider kenti yapmayı başaran İZSU, arıtma tesisi imalatlarının yanı sıra koku (...)

Haberi oku
Gündem

İZSU Kiraz Köyü Kesintisiz Suyla Buluşturuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, kentin tüm bölgelerine kesintisiz su sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor(...)

Haberi oku
Gündem

İzmirlilerin 42.9 milyarlık altını var

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre; Türkiye’de bankalarda yılın altı aylık döneminde biriken altın mevduatı(...)

Haberi oku
Gündem

İzmirlileri nasıl bir hafta bekliyor?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre; kentte hava sıcaklıkları yaz günlerini aratmayacak. Gündüzleri bunaltıcı hav(...)

Haberi oku
Gündem

İzmirlilere toplu ulaşım kullanma çağrısı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmirlilerin kutlamalara katılımını kolaylaştırmak için trafik ve toplu ulaşımda düzenleme yaptı. Yarı(...)

Haberi oku
Gündem

İzmirlilere evde diş sağlığı hizmeti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda engelli, yatalak hasta, kronik hasta ve ya(...)

Haberi oku
Gündem

İzmirlilerden TCG Anadolu'ya yoğun ilgi... Ziyaretçi akını devam ediyor

Hizmete 10 Nisan'da alınan ve İstanbul'un ardından 3 Mayıs'ta İzmir'de vatandaşların ziyaretine açılan yerli ve milli üretim TCG Anadolu'yu (...)

Haberi oku
Gündem

İzmirliler Kocaçay deresi ile yeşille buluşacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Seferihisar Kocaçay deresini İzmirliler için çekim merkezi haline getirmeye hazırlanıyor. Sürdürülebi(...)

Haberi oku
Gündem

İzmirliler en uzun gecede koşacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi yılın en uzun günü 21 Aralık’ta gece koşusu düzenliyor. Koşu Konak Saat Kulesi ile Üçkuyular İzmir (...)

Haberi oku
Gündem

İzmirliler dikkat! Sıcaklık 10 derece birden düşecek!

İzmir'de birkaç gündür etkili olan bahar havası yerini yağmur ve soğuğa bırakacak. Bugün akşamdan itibaren İzmir'e yağmur geliyor. Yarın(...)

Haberi oku
Gündem

İzmirliler dikkat! Başkan Soyer duyurdu, ücretsiz deprem testi!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugün önemli bir açıklama yaptı. Deprem kenti olan İzmir için duyuru yapan Soyer, İzm(...)

Haberi oku
Gündem

İzmirliler 2023’e “Gülşen” ile girecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi 2023’e coşkulu bir “merhaba” için hazırlıklarını tamamladı. İzmir’de yeni yıla geri sayım Gündo(...)

Haberi oku
Gündem

İzmirli Wizmirnet’i sevdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin WizmirNet ücretsiz internet hizmeti büyük ilgi görüyor. Hizmetten yararlanan sayısı bir önceki göre (...)

Haberi oku
Gündem

İzmirli Veterinerler iş bırakıyor...

Geçtiğimiz günlerde görev başındayken şiddete uğrayan Veteriner Hekim Ceren Eroğlu'nun yanında olduklarını ifade eden İzmir Veteriner Hek(...)

Haberi oku
Gündem

İzmirli uygun fiyatlı et ürünleriyle buluşturulacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonunun önemli bir ayağı olarak hayata geçirdiği Ha(...)

Haberi oku
Gündem

İzmirli fırıncılar depremzedeler için günlük 50 bin ekmek üretiyor

İZMİRLİ fırıncılar, Kahramanmaraş depreminden sonra afetzedelere ulaştırılmak üzere günlük 50 bin ekmek üretip, deprem bölgesine g(...)

Haberi oku
Gündem

İzmirli çiçekcilerden CHP'ye kınama!

İzmir Çiçekçiler Odası olarak CHP Genel Merkezi'ne kınama yazısı gönderdiklerini söyleyen oda başkanı Kazım Kış, "Biz doğaya zarar ver(...)

Haberi oku
Gündem

İzmirli balıkçıların başkanı şimdiden uyardı... 1 kilo sardalya 150 TL!

1 Eylül'de sona erecek olan denizlerde avlanma yasağına sayılı günler kala balıkçılar hazırlıklarını sürdürüyor. Ege Bölgesi Gırgır(...)

Haberi oku
Gündem

İzmirimkart dolandırıcılarına dikkat!

Son zamanlarda İzmirimKart bakiye dolandırıcılığı üzerine vatandaşlardan gelen şikayetler çoğaldı. Google'ye izmirimkart(...)

Haberi oku
Gündem

İzmirim kartlar cepte kalsın!

İzmir Büyükşehir Belediyesi dijital teknolojinin olanaklarını toplu taşıma sisteminde de yansıttı. Artık Dijital İzmirim Kart uygulamas(...)

Haberi oku
Gündem

İzmirim Kart başvuru noktaları şehrin dört bir yanında

Elektronik Ücret Toplama Sistemi’ni çalıştıran ve İzmirim Kart hizmetlerini yürüten İzmir Teknoloji ve İnovasyon Şirketi (İZTEK), sor(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’in gündemi depreme dirençlilik

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin Mart ayı ilk oturumunda kentsel dirençlilik çalışmaları kapsamında depreme dayanıklı yapılar(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’in gözde baristaları Meslek Fabrikası’ndan çıkıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası’nda baristalık eğitimi alan kursiyerler kısa sürede hayallerine kavuşarak iş sahibi oldu. Ki(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’in en uzun tünelinde yoğun çalışma

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak ile Bornova arasını 10 dakikaya indirerek kent trafiğini rahatlatacak Buca Onat Tüne(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’in bir su kaynağına daha koruma kalkanı!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan Pınarbaşı Kaynağı ve Kuyuları’nı koruma alanı ilan etti.(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’e bir yılda 10 Buca Cezaevi kadar yeşil alan

İzmir Büyükşehir Belediyesi bir yılda 10 Buca Cezaevi alanı kadar yeşil alanı kente kazandırdı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’den deprem bölgesine ücretsiz internet desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Osmaniye ve Hatay’da depremzedelerin ücretsiz internete bağlanması için 1 uydu olmak üzere 6 WizmirNET no(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de yılbaşı için hazırlıklar tamamlandı

31 ARALIK için toplu ulaşım sefer saatlerinde düzenleme yapılarak, ek seferler konuldu. Kent merkezinde bazı yollar trafiğe kapatılarak, g(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de yeni nesil kahveciler yetişiyor

İzmir Kahveciler Odası, Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan Kahvehane-Kıraathanelere yeni bir çehre kazandırmaya hazırlanıyor. Gen(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de Yaşar Üniversitesi öğrencileri karakılçık ekiminde

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kaybolan atalık karakılçık tohumunu Seferihisar’daki görevi sırasında 2011 yıl(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de yabancı sayısı belli oldu!

TÜİK İzmir’deki yabancı sayısını 40 bin 375 olarak açıkladı. Bu rakama geçici statüde bulunan Suriyeliler dahil değil. İzmir’e e(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de tüyler ürperten cinayet! Arkadaşını öldürüp yaktı sonra da intihar etti dedi

İzmir'in Dikili ilçesinde, bir haftadır kayıp olarak aranan ve bir su deposunda başından vurularak öldürülen sonra da yakılan Ahmetcan Ze(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de toplu ulaşımda zamlı tarife başladı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), toplu ulaşım araçlarında uygulanan fiyat tarifesinin güncellenmesi gündem(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de tarihin en sıcak günü olacak... Sakın dışarı çıkmayın!

Çöl sıcakları yurdun büyük bir kesiminde etkisini sürdürürken yeni haftada İstanbul, İzmir, Muğla, Denizli, Antalya, Ankara ve birçok il (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de şehir panosu yayında

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin şeffaf, hesap verebilir ve demokratik yönetim anlayışıyla kentle ilgili verileri ücretsiz erişime açt(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de su neden pahalı? İZSU açıkladı!

İZSU Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili İz Gazete’ye yaptığı açıklamada; suyu vatandaşa üretim maliyetinin altında ulaştırdıklarını(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de sokak sanatçılarına düzenleme

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sokak sanatçılarının çalışma koşullarını iyileştirmek ve hizmet standartlarını yükseltmek için örnek (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de Ramazan Bayramında toplu ulaşım ücretsiz olacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşımda Ramazan Bayramı’na özel düzenleme yaptı. Tüm toplu ulaşım araçlarında sefer sıklıkları (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de Perşembe gününden itibaren sağanak yağış bekleniyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan verilere göre; İzmir bu hafta yağmur hasretine son verecek. Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de metruk bina çöktü... Büyük panik yaşandı

Olay, saat 10.00 sıralarında meydana geldi. Atıfbey Mahallesi'ndeki 2 katlı metruk binanın bir bölümü gürültüyle çöktü. Binanı bir böl(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de karneyi alan buz pistine koştu

Okulların kapanmasını fırsat bilen gençler ve minikler soluğu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin olimpik buz sporları salonunda aldı. K(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de hangi okullar tahliye edilecek?

İzmir’de depreme dayanaksız olduğu için tahliye kararı alınan okulların listesini açıklayan Vali Köşger bu okulların hangi okulda(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de görme engelliler için pedal çevrilecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde görme engelli bireyler için “Görmeyenler Daha Çok Kabartma Kitap Okusun Diye Umuda Pedal Ç(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de girişimciler yatırımcılarla buluşuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kentin girişimcilik ekosistemini geliştirmek amacıyla TÜSİAD işbirliğiyle kurduğu Girişimcilik Merkez(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de Deprem üretecek 25 fay var!

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkez (DAUM) Müdürü Doç. Dr. Ökmen Sümer, İzmir'i etkileme olasılığı b(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de Çocuk Hakları Günü unutulmadı

İzmir Büyükşehir Belediyesi,hava muhalefeti nedeniyle ertelenen 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nün ilk etkinliğini Seferihisar Ço(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de Çoban Start-Up dönemi başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü Mera İzmir projesi kapsamında çobanlara “start-up” desteği başlıyor. Projeyle çoba(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de 32 bin sokak köpeğine mikroçip takıldı

Sokakta yaşayan köpekleri kayıt altına almak için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi son 5 yılda 32 bin can dosta(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de 20 günde çıkan bin 556 yangının yüzde 60’ının sebebi sigara izmariti

İzmir’in kahraman itfaiyecileri hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla olası yangınlara karşı teyakkuza geçti(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir’de 2 milyon su abonesini ilgilendiren indirim kararı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü’nün olağanüstü genel kurulunda kent genelindeki abonelere yansıtılacak indirim (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'in yıllar sonra kruvaziyer hasreti sona eriyor: İlk gemi yarın yanaşacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in çabaları sonucunda İzmir'e, 2016 yılından bu yana ilk kruvaziyer gemi yarın yanaşacak(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'in yeni inşaatları taşıyacak gücü yok

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Koray Çetin Onalan, dünyanın en yoğun sismi(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'in kruvaziyer raporu.

Kruvaziyer turizminde uğrak destinasyonlardan biri olan İzmir Alsancak Limanı potansiyelini büyütüyor. Geçtiğimiz yıl Ocak-Nisan dönemind(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'in kruvaziyer hasreti sona erdi

İzmir, 6 yıl aradan sonra yeniden kruvaziyer gemileri ile gelen turistleri ağırlamaya başladı. 400 kişilik turist kafiles(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'in kira haritası çıkarıldı: İşte en pahalı ilçeler;

İzmir'de Ekim 2022 sonu itibarıyla konut kiraları yıllık yüzde 153,70 oranında arttığı görülüyor. Ortalama kiralar 6.932 TL(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'in kadın vatmanları

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin raylı sistemlerinden Metro A.Ş ile İzmir Tramvayı'nda çalışan 282 vatmanın 33'ü kadın. Onlar zorlu eğit(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'in İlçelerine Gençlik Kampı Açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in genç odaklı kent vizyonu doğrultusunda 17-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen İz(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'in çalışkan arıları: 112 Acil Çağrı Merkezi

İzmir 112 Acil Çağrı Merkezi; sağlık, jandarma, emniyet, sahil güvenlik, itfaiye, orman ve AFAD olmak üzere 7 kurumu bünyesine katar(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'in ağır hasarlı bina raporu: Yıkılması gereken 122 bina kaldı

İzmir'de 30 Ekim 2020'de meydana gelen depremin ardından ağır hasarlı binaların yıkımları devam ediyor. 731 ağır hasarlı binanın bulun(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'i Sporfest heyecanı sardı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Maraton İzmir ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleriyle birleşen ilk s(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'i sağanak yağışlı bir hafta bekliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan tahminlere göre, bugün Ege Bölgesi genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, ak(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'e Sağanak yağışlar geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre; İzmir'de Ekim ayı güneşli biterken, Kasım ayı sağanak yağışlarla birlikte gel(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'e sağanak geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre, bugün İzmirliler yoğun sisli ve puslu bir hava ile güne merhaba diyecek. Öğle saat(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'e hafta sonu sağanak yağmur geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, hafta sonu ülke genelinde havanın yağışlı geçmesi beklen(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'e 4 Mavi Bayrak Daha

Türkiye’nin ilk Mavi Bayrak Koordinasyon Birimi'ni kuran İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kasım 2019’dan bu yana yürüttüğü çalışmalar(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'den deprem bölgesine yardım eli: Belediyeler seferber oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı afet bölgesine ilk etapta iki deprem konteynır aracı, iki tam donanımlı AKS a(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'den Adana'ya Enerji Ağı Oluşturuluyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve şirketlerinin enerji ihtiyacını yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlamak için kurulan İZENERJİ büny(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'den 25 bin öğrenciye destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde ihtiyaç sahibi ailelerin öğrencilerine destek olmak için harekete geçti(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'deki depremde oğlunu kaybetti, yardım için enkaz alanına koştu

İzmirli Meryem Öztürk, 30 Ekim 2020’de İzmir'de meydana gelen depremde, Bayraklı ilçesi Barış Sitesi’ndeki evinde o sırada tek ba(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de zehir tacirlerine büyük darbe: 114 tutuklama

İzmir'de narkotik polisi tarafından zehir tacirlerine yönelik 15 günde gerçekleştirilen 134 operasyonda yüklü miktarda uyuşturucu madde e(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de Yoga Zamanı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’de sporu yaygınlaştırma ve spor kültürünü geliştirme vizyonu doğrultusun(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de yılbaşı öncesi yüzlerce litre sahte içki ele geçirildi!

İzmir'in Ödemiş ilçesinde, bir iş yerinin deposunda sahte içki üretimi yapıldığına dair ihbar alan polis ekipleri harekete geçti. Adrese d(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de yaza hızlı geçiş... 8 derece birden!

Ara ara etkisini gösteren yağmurlar, bulutlu havalar derken İzmir'e bir türlü yaz gelemedi. Bu hafta sonu işler değişiyor yağışlar bitiyor (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de yapılmak istenen 10'uncu Onur Yürüyüşü'ne polis engeli

Bornova Sokak'tan toplanma alanına “Lubunyalara değil katillere barikat” sloganları atarak yürüyen kitleye polis müdahale etti. Ara sokak(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de Yapay Zeka Temalı Etkinlik Gerçekleştirildi

İzmir Sanayi ve Teknolaji Bakanlığında Gerçekleşen Yapay Zeka Etkinliği ilk olarak İZQ Girişimcilik ve İnavasyon  Merkezin de gerçe(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de Yanan Bölgeler Canlanmaya Başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğünün paylaştığı öncesi/sonrası fotoğraflarında, İzmir Seferihisar’da 2009 yılın(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de vapur seferleri geçici süreyle durduruldu

İzmir'de, olumsuz hava şartları nedeniyle arabalı vapur ve yolcu vapuru seferlerinin geçici süreyle iptal edildiği duyuruldu.(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de Üniversite öğrencilerine yemek hizmeti devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in zorlu ekonomik süreçte üniversiteli gençlerin bütçesine destek olmak için uygulamay(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de uyuşturucu operasyonu; 64 gözaltı

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, uyuşturucu ticareti yapan şüphelilere yönelik çalışmaların ar(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de şaka gibi bir olay! Kirayı 11 lira eksik yatırdı evinden atıldı

Bornova ilçesi Erzene Mahallesi'ndeki bir binada 5 yıldır oturan E.T., 1774 lira olan kirasını 7 lira eksik yatırdı, 4 lirası ise banka kom(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de Suya ve Ulaşıma Zam

Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından alınan karar sonrası İzmir’de ulaşım ve su ücretleri her ay artıyor. İzmir’de ulaşım ve su(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de susuzluk alarm veriyor! Son 23 yılın en kurak 5. senesi!

Beklenen yağışların gerçekleşmemesiyle İzmir genelinde su seviyesi yüzde 30 azaldı. Kentin su ihtiyacının büyük bir bölümünü kaş(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de su krizi kapıda!

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, İzmir'in su ihtiyacını karş(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de son 3 ayda mezarlıklara verilen zararın faturası 250 bin lira

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bayrama sayılı günler kala bakım, tadilat ve temizlik için yoğun mesai harcadığı mezarlıklardaki hır(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de sokak köpekleri arama kurtarma ekibine katılacak

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısı ikinci oturumu İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Mustafa Özus(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de renkli 23 Nisan kutlaması

İzmir'in Konak ilçesinde bulunan Kazım Karabekir Ortaokulu'nda İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işb(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de Otomobilsiz Kent Günü kutlandı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Avrupa (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de ormanlık alandaki yangın kontrol altında

İzmir'in Ödemiş ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın, ekiplerin müdahalesi sonucu tamamen kontrol altına alındı. (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de Okul servisi şoförü torbacı çıktı

İzmir'in Menemen ilçesinde plakası söküldüğü için şüphe üzerine polis ekipleri tarafından durdurulan okul servisinin içerisinde uyuş(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de mide bulandıran görüntüler! İçeri giren Jandarma ekipleri şaştı kaldı

İzmir'de Jandarma ekiplerinin besi çiftliğine yapıtığı baskında mide bulandıran görüntüler ortaya çıktı. Skandal görüntülerin ardın(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de metrekareye 15 kilogram yağış düştü

İzmir'de 79 günlük hasreti sona erdiren yağış, kentte hayatı olumsuz etkilerken bazı caddeler ve sokaklar göle döndü. Önceki gün yağan y(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de kulaçlar 100’üncü yıl için atıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 100. Yıl Açık Su Yüzme Yarışları, Çeşmealtı’nda yapıldı. Aren Plajı’ndan suya (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de Korkutan Yangın

Son dakika haberine göre İzmir'in Güzelbahçe ilçesinde Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi yakınlarındaki ormand(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de Konut satışlarında sert düşüş

Türkiye'de kasım ayında 117 bin 806 konut satıldı. Satışlar, ekim ayına göre yüzde 14,8 artış gösterse de, yıllık bazda yüzde 34,1 ger(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de konut satışları yüzde 30 azaldı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2021 yılı Ekim ayında İzmir’de 8 bin 218 olan konut satışı 2022 yılı Ekim ayında (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de konut satışında düşüş!

Türkiye genelinde konut satışları Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %11,8 azalarak 75 bin 569 oldu. Konut satış sayısının (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de kavgayı ayıran vatandaşı bıçaklayan taksi şoförü tutuklandı

İzmir'in Konak ilçesinde otobüs şoförü ile kavga ederken, kavgayı ayırmaya gelen vatandaşı bacağından bıçaklayan taksi şoförü, ç(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de kavgada 2 kişi yaralandı

İzmir'in Karabağlar ilçesinde iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada 2 kişi yaralanırken, yaralılardan birinin durumunun ağır olduğ(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de Karakılçık Budayı'nın Alım Fiyatı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sözleşmeli üretim yapan çiftçilerden karakılçık buğdayının kilosunu 14 liradan alaca(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de kaçak kazı yapanlar suç üstü yakalandı

İzmir'de kaçak kazı yapanlar suç üstü yakalandı. İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kirazlı Mahallesi'ndeki Çiniyeri Mahallesi'nde (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de kaç sokak köpeği var?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü hayvan bakımevi, hayvan hastanesi ile sokak köpekle(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de Kabin görevlisinin beli kırıldı

Türk Hava Yolları'na ait yolcu uçağı türbülansa girdi, bir kabin memurunun bel kemiği kırıldı. AirportHaber'in edindiği bilgiye(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de Horoz Dövüşünde 46 Şüpheli

İzmir'in Ödemiş ilçesinde boş arazide horoz dövüşü yapılarak kumar oynatıldığı bilgisi üzerine bölgeye operasyon düzenleyen jandar(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de her gün tonlarca çöp toplanıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı Kent Temizliği Şube Müdürlüğü ekipleri, kent ve i(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de hava ısındı; vatandaşlar Kordonboyu'na akın etti

 İzmir'de yükselmeye başlayan hava sıcaklığıyla birlikte vatandaşlar Kordonboyu'na akın etti. Bazı vatandaşlar deniz kenarında yü(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de hafta sonu plan yapacaklar dikkat! Sağanak yağış geliyor.

Kent geneline erken gelen bahar havasının ardından, Mart ayının ilk hafta sonu yağışlı geçecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alı(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de film gibi hırsızlık: Tuvalete diye gitti, lüks otomobili çaldı

İzmir'de, internetten gördüğü aracı satın almak istediğini söyleyerek araç sahibiyle buluşan ve aracın sahibini restoranda oyalayan ş(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de Ekmek ve gevreğe zam kapıda!

İzmir’de ekmek ve gevreğe yakında zam yapılması gündemde. 31 Ocak’ta 220 gram ekmeğin fiyatı 9 liraya yükseltilirken, 10 Ağustos 2023 ta(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de Ekmeğe zam yolda

İzmir’de, ekmek fiyat tarifelerinin belirlenmesi için İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği toplantısında oylama yapıldı. Oylama sonucun(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de Deniz Suyu Çekildi

İzmir Körfezi'nde deniz seviyesinde çekilme meydana geldi. Deniz suyunun yaklaşık 80 santimetre geri çekilmesi halk tarafı(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de Dask talebi yüzde 400 arttı.

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından binaların sağlam olup olmadığını merak eden vatandaşlar karot testi için mimar-mühendislik fir(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de çiftliğe kaçak akaryakıt baskını

İzmir'in Menemen ilçesinde bir çiftliğe operasyon yapan polis ekipleri, 20 tonun üzerinde kaçak akaryakıt ele geçirdi. Olayla ilgili 2 şüphe(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de çamur yağdı; oto yıkamacılarda yoğunluk yaşandı

İzmir'de toz taşınımıyla birlikte yağan yağmur nedeniyle çamur yağdı. Araçlarının üzeri çamurla kaplanan vatandaşlar, oto yıkamac(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de Bülent Ersoy'u locadan izlemek 45 bin TL

Bülent Ersoy, önceki akşam İzmir’deki Urla Sahne’de sevenleriyle buluştu. Yoğun ilgi nedeniyle mekânın oturma kapasitesi yüzde(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de bu hafta hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre; İzmir haftaya rüzgarlı bir havada başlayacak. İzmir'in merkez ilçelerinde rüzgarın hafta boyunca et(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de belediye otobüsü alevlere teslim oldu

İzmir'in Menderes ilçesinde alevlere teslim olan bir belediye otobüsü kullanılamaz hale gelirken yangında şans eseri ölen ya da yaralanan olma(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de belediye otobüsü alevlere teslim oldu

İzmir'in Çiğli ilçesinde seyir halindeki belediye otobüsünde çıkan yangın bir anda büyüdü. Alevlere teslim olan otobüs kullanılamaz h(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de bahar havası... Yağmurlar yine kapıda!

İzmir geçtiğimiz haftayı bahar havası ile kapattı. İzmirliler yazlıklarını çıkartmaya başladı, havada bahar kokusu var. Güneş artık (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de Ata’ya saygı yürüyüşü

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde binlerce yurttaşı(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de 74 ayrı uyuşturucu operasyonunda 54 şüpheli tutuklandı

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 26 Mart-1 Nisan tarihleri arasında kent genelinde 74(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de 7.1'lik deprem bekleniyor

İzmir'deki 5 fay üzerinde yaklaşık 6 yıldır çalıştıklarını ifade eden DEÜ Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Gen(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de 29 Ekim'de toplu taşımaya kaç kişi bindi?

İzmirlilerin 100. yıl coşkusu, toplu ulaşım rakamlarına da yansıdı. Yurttaşlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Türkiye Cumhuriyeti(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de 23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102. Yılı nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda coşkuyla kutlandı. 2 sene boyunca korona virüs (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de 12 kadın hayattan koparıldı!

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Nisan ayına ait kadına şiddet verilerinin yer aldığı raporunu yayımladı. Rapora göre mart ayı(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de 'kavurucu sıcaklar' devam edecek mi?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ege Bölgesi genelinde kavurucu sıcaklar etkisini göstermeye dev(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir, savaş gemisinin söküm işlemine karşı çıkıyor

Brezilya donanmasına ait Nae Sao Paulo adlı dev savaş gemisinin, İzmir Aliağa'da planlanan söküm işlemine tepkiler büyüyor. İzmir Mimarl(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir unutulmayacak bir 9 Eylül'e hazırlanıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin 100’üncü kurtuluş yıldönümünü uzun yıllar unutulmayacak bir programla kutlamaya hazırlanıyor. S(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Uluslar Arası Müzik Festivali Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü destekleri ve Kültürlerarası Sanat Dern(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir TEM Şube, öğrencilere tarihi yerleri gezdiriyor

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, İzmirli öğrencilere tarihi yerleri gezdirmeyi sürdürüyor. (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir tarihi değerlerine sahip çıkıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği kent tarihine duyarlılığın simgesi haline gelen Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri 18’(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Tabip Odası sıcaklara karşı uyardı: Bu saatlerde dışarıya çıkmayın!

İzmir Tabip Odası, sıcak havalarla ilgili uyarıda bulundu. "Önümüzdeki günlerde havanın mevsim normalleri üzerinde seyredeceği öngörülme(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Şehir Hastanesi ekim ayında tamamlanıyor

İzmir Şehir Hastanesinde inşaat çalışmaları yüzde 86 oranında tamamlandı. 2 bin 60 yataklı hastanenin, Ekim ayında h(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Sofrası’nda buluştular

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile İzmir Köy-Koop. Birlik Başkanı Neptün Soyer, 91. İzmir Enternasyonal Fuarı ve Terra (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Seferihisar’da deniz 25 metre çekildi

İzmir’in Seferihisar ilçesi Sığacık Mahallesi’nde deniz, bazı bölgelerde yaklaşık 25 metre çekildi. Vatandaşlar Türkiye'de yaşanan(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir polisi: 4 ton sahte şarap ele geçirildi.

Yılbaşı öncesi sahte içkiden kaynaklı ölümlerin önüne geçmek için operasyonları hızlandıran İzmir polisi, Bergama ilçesinde insan (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir müzik tarihi APİKAM’da konuşulacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi “Müzik Tarihinde İzmir” üst başlıklı etkinlikler dizisini başlatıyor. Kent Arşivi, Müzele(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Mizah Festivali yarın başlıyor

6. İzmir Uluslararası Mizah Festivali yarın başlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği festivalin açılış töreni Metin Uca(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Metro A.Ş.’den 45 milyon liralık tasarruf

Kentin ulaşım ağının ana damarlarından İzmir Metro A.Ş. aldığı önlemlerle 2022’de 8,6 milyon kilovat (kW) enerji tüketiminin önün(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir merkezli FETÖ operasyonunda yakalanan 34 şüpheli itirafçı oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) yapılanmasına yönelik İzmir merkezli 30 ilde gerçekleştirile(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir merkezli 'zehir' operasyonu: 100 binlerce hap ele geçirildi!

İzmir merkezli 3 ilde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 828 bin 356 sentetik hap ele geçirildi. Gözaltına alınan 3 şüpheliden 2'si, tut(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir kruvaziyerde yılı 18 rezervasyonla açtı!

2023 yılında İzmir’e gelecek kruvaziyer gemileri için ilk rezervasyonlar alındı. 12 Ocak 2023 tarihi itibariyle TCDD İzmir Alsancak Li(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Körfezi’ndeki faylar mercek altında

İzmir Büyükşehir Belediyesi 30 Ekim 2020 depremin ardından karada ve denizde başlattığı depremsellik araştırmasını sürdürüyor. ODT(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Körfezi'nde su seviyesi 80 santimetre düştü, deniz ulaşımı aksadı

İzmir Körfezi'nde deniz suyu seviyesinin yaklaşık 80 santimetre düşmesinin ardından deniz ulaşımı aksarken, konuyla ilgili açıklama yap(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Körfez'in de Birlik

Su altı fotoğrafçısı Murat Kaptan, İzmir Körfezi’nde ilk kez görülen “Janolus cristatus” cinsi kabuksuz deniz salyangozunun fotoğra(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir kent turlarında güz dönemi başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Turizm Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ücretsiz kent turları 5 Eylül’de başlıyor. Bahar dönemi(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Kadınlarına Hukuk Eğitimi

Efes Selçuk Belediyesi Eşitlik Birimi çalışmaları kapsamında kadınlar için İZAV (İzmir Avukatları 100. Yıl Derneği) iş birliğiyle d(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir İtfaiyesi'nde zorlu eğitim

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'nın yeni itfaiye memurları sahaya çıkmak için gün sayıyor. 22 Nisan'da Yangın (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir ilk kez 1. Lig’de yok!

İlk olarak 2. Lig adıyla 1963-1964 sezonunda oynanan ve TFF tarafından yapılan statü değişikliğiyle 2001-2002'den itibaren İkinci Lig A Ka(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir İktisat Kongresi binası sonunda açılıyor

İzmir'de Valilik tarafından yeniden yaptırılan 17 Şubat 1923'de İzmir İktisat Kongresi'nin ilkinin yapıldığı binanın, 17 Şubat'ta açılm(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir için tehlike çanları çalıyor! Susuz yaz kapıda

Yağmayan yağmur bir süredir ülke gündeminde. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Me(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir için özel asgari ücret mi geliyor?

Türk İş Başkanı Ergün Atalay, 20 Kasım’dan sonra asgari ücret görüşmeleri ile ilgili yeni bir komisyon kurulacağını söyledi. Atalay a(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir için kritik 7.3 uyarısı!

Prof. Dr. Ahmet Ercan, Twitter hesabı üzerinden Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde meydana gelmesi beklenen deprem büyüklüklerini alfabetik (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir HİM'den tam bilet açıklaması!

İzmir'in Buca ilçesinde bir ganyan bayiinde işlenen kan davası cinayetinin zanlısı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Olay, 8 Mart ak(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yeni Adresi

İzmir Gazeteciler Derneği İzmir Depremin den dolayı geçici olarak taşınmıştı artık yeni adresi tam olarak belli oldu. (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir esnafı afetzedeler için seferber oldu: Öncelik tanıyacağız

İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, ‘Mağdur vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının esnaf sanatkarlarımızca karşılanması için odalarımıza (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir en uzun gecede koştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi yılın en uzun gecesinde koşu düzenledi. Koşuya bin 500 kişi katıldı. 7,5 kilometrelik parkurda yapılan ko(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir ekibinin gözü turda

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Kadın Takımı, EHF Avrupa Kupası son 16 eleme turu rövanş maçında İsrail(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir derbisinin hatıra biletleri satışa çıktı

Karşıyaka ve Göztepe, depremzedeler için fiziki olmayan bir müsabaka düzenledi. İki köklü kulüp bu organizasyondan gelecek maddi geliri d(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir derbisinde kazanan Göztepe

Şalap, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, müsabaka genelinde topa ve oyuna hakim bir oyun sergilediklerini söyledi. Bir(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Çeşme Yolu Kaza

zmir-Çeşme Otoyolu'nda, tuğla yüklü kamyonun devrilmesi sonucu sürücü yaralandı. Y.K. idaresindeki 45 AHF 638 plakalı tuğla yüklü kamyon,(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Büyükşehir'in İzelman işçileri iş bıraktı

İzmir Büyükşehir Belediyesine ait şirketlerden İZELMAN’da bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tıkanmıştı. Bunun (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Büyükşehir'den satılık gemi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mavi Körfez 1 isimli gemiyi satışa çıkardığını açıkladı. Belediye gemi için 1.291.852,00 TL bedel biçti(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Büyükşehir duyurdu: Körfez'de sualtı incelemesi başlıyor

İZSU Genel Müdürlüğü tarafından yüzülebilir Körfez hedefiyle yürütülen çalışmalar aralıksız sürüyor. İzmir Planlama Ajansı (İZP(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Büyükşehir Belediyesinden 3 yılda 12 milyar lirayı aşan yatırım

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, görevdeki 3. yılını doldurdu. İzmir Büyükşehir Belediyesi, yatırım ve projeleri pay(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iş makineleri yola çıktı

Depremle birlikte teyakkuza geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, bölgeye desteğini sürdürüyor. Kar küreme kamyonlarından tamir aracı ve(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden depremzedelere psiko-sosyal destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, deprem felaketinden etkilenenler için “İzmir Psikososyal Destek Ağı”nı kurdu. Depremzedelerin yaşadıkl(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden çölyak ve fenilketönüri hastalarına 4 bin 500 gıda paketi

İzmir Büyükşehir Belediyesi ömür boyu diyet yapmak zorundaki çölyak ve fenilketönüri hastalarına yiyecek desteğini sürdürüyor. Yıl son(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan'da 600 bin kişiye iftar yemeği dağıtacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için iftar yemeği dağıtımına başladı. Büyükşeh(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Büyükşehir Belediyesi Hatay’da sahra hastanesi kuruyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Antakya’da oluşturduğu çadır kentte depremzedelerin tedavisi için mobil ameliyathaneli sahra hastanesini h(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesinde konteyner üretiyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi afet bölgesinde barınma sorununu çözmek için ikisi İzmir’de biri Hatay’da olmak üzere üç ayrı at(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Büyükşehir Belediyesi binasının yıkım ihalesi sonuçlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesinin, depremde hasar gördüğü için boşaltılan ana hizmet binasının yıkımı için düzenlediği ihale sonuç(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Bölgesinin En Büyük Hayvan Pazarı Hazırlanıyor

Bu yıl 9-12 Temmuz tarihlerine denk gelen Kurban bayramı için geri sayım başladı. Uzun ve zahmetli bir sürecin ardından hayvanlarını kesi(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Bornova’da vinç devrildi: En az beş ölü, iki yaralı

İzmir Bornova’da yer alan bir inşaatın vinci yola devrildi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, beş kişinin öldüğünü, iki kişinin yar(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Barosu yargılandığı davada beraat etti!

2018-2021 dönemi İzmir Barosu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin; Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın cuma hutbesinde okuduğu özel h(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir balık sevkiyatında birinci sırada!

Türkiye genelinde bu gece av yasağı sona eriyor. Balıkçılar 1 Eylül’de sezonun yeniden açılmasıyla “vira bismillah” diyerek ağlar(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir Ata’ya saygı nöbeti gerçekleşti

Ata’ya Saygı Nöbeti saatler 21.05’i gösterdiğinde saygı duruşuyla başladı. Cumhuriyet Meydanı'nda “193∞” simgesinin üzerindeki (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir afetlere karşı dirençli hale getiriliyor!

30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için mevcut yapı stokunun envanterini çıkarma kararı alan İzmir B(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir açıklarında yüzlerce göçmen yakalandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, 19 Nisan saat 20.00 sıralarında, Seferihisar ilçesi açıklarında yelkenli tekne içerisinde bir grup dü(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir açıklarında 48 düzensiz göçmen yakalandı

İzmir'in Çeşme ve Dikili ilçesi açıklarında yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmak isteyen 26 düzensiz göçmen yakalanırken, Yunan(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir açıklarında 167 düzensiz göçmen kurtarıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı internet sitesinde yer alan açıklamada, Dikili, Foça ve Menderes ilçeleri açıklarında can salı ve lastik bot(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir 2023'e Gülşen konseriyle girdi

İzmirliler 2023’e Gülşen konseriyle girdi. Uzun bir aradan sonra ilk halk konserini İzmir'de veren Gülşen, saatler 23.59'u gösterdiğ(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir – Midilli rotasında yeni sezon başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin deniz turizmini canlandırmak için İZDENİZ konforuyla sürdürdüğü İzmir-Midilli seferlerinin 2024 yaz(...)

Haberi oku
Gündem

İzDönüşüm projesi ile ambalaj atıkları toplanıyor

Sürdürülebilir kent hedefiyle çalışmalarını devam ettiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ambalaj atıklarını ayr(...)

Haberi oku
Gündem

İZDENİZ’den 7 milyon TL’lik tasarruf

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ Genel Müdürlüğü, bünyesinde yaptığı atılımlarla İzmirliye daha iyi hizmet verirken bir yandan da(...)

Haberi oku
Gündem

İZDENİZ’den 2022’de 7,5 milyonluk tasarruf

Deniz ulaşımında hizmet kalitesini ve sefer sıklığını artıran İZDENİZ A.Ş. önceki yıllarda bakım ve onarım için İstanbul’a gön(...)

Haberi oku
Gündem

İZDEDA Başkanı Özkan: 72 bin 272 konuta hiçbir destek sağlanamadı

İZDEDA Başkanı Haydar Özkan, Düzce'nin afet bölgesi ilan edildiğini ancak İzmir'in afet bölgesi kapsamında yer almadığını k(...)

Haberi oku
Gündem

İZBAN’a 4 yeni durak daha

İzmir Büyükşehir Belediyesi 3 ilçede İZBAN’a 4 yeni durak eklemek için çalışmalara başladı. Konak’ta Lale Mahallesi ve Çiğli’(...)

Haberi oku
Gündem

İZBAN hattına iki yeni istasyon

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TCDD işbirliği ile kente kazandırılan 136 kilometrelik İZBAN hattına iki yeni istasyon daha ekleniyor. Bir(...)

Haberi oku
Gündem

İYİ Parti İzmir yeni başkanını seçti

Kültürpark Celal Atik Spor Salonu'nda düzenlenen, Ülkü Doğan ile Sinan Bezircilioğlu'nun listelerinin yarıştığı kongrede, divan başka(...)

Haberi oku
Gündem

İtalya'dan İzmir'e müjde: Direkt uçuşlar başlayacak!

Görev süresi tamamlanan İtalya’nın İzmir Konsolosu Valerio Giorgio, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e veda ziyaretinde bu(...)

Haberi oku
Gündem

İsmet İnönü Sanat Merkezi baştan sona yenileniyor

Kültürpark'taki İsmet İnönü Sanat Merkezi yenileniyor. En yeni akustik, ses, ışık ve görüntü sistemleri ile donatılan merkez, İzmir B(...)

Haberi oku
Gündem

İnşaat firması sahibi yurt dışına çıkarken yakalandı!

İzmir'in Bornova ilçesinde meydana gelen vinç kazasında hayatını kaybeden 6 işçinin de kimlikleri belirlendi. Öte yandan, olayla ilgili g(...)

Haberi oku
Gündem

İngiltere Başkonsolosu Tunç Soyer'i Ziyaret Etti

İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosu Kenan Poleo, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti.(...)

Haberi oku
Gündem

İlkbahar sebzesi baklada hasat zamanı

İlkbahar sofraların aranılan lezzetlerden olan Ödemiş baklası, piyasaya çıktı. Geçtiğimiz iki yıl pandemi nedeniyle (...)

Haberi oku
Gündem

İktisat Kongresi paydaş buluşmaları devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Şubat 2023’te “Geleceğin Türkiyesi’ni inşa ediyoruz” sloganıyla 100 yıl aradan sonra yeni(...)

Haberi oku
Gündem

İklim krizi kapımızda değil hayatımızda

Çeşme Germiyan’da etkili olan karla karışık dolu yağışı ve fırtına ilçe yolunun kapanmasına neden oldu. Olaya hızla müdahale eden İz(...)

Haberi oku
Gündem

İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi paydaş buluşmaları devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Şubat 2023’te “Geleceğin Türkiye’sini inşa ediyoruz” sloganıyla 100 yıl sonra ye(...)

Haberi oku
Gündem

İki yaka iki yıl sonra buluştu

Covid-19 salgını nedeniyle yapılamayan İzmir'in Seferihisar ilçesi ile Yunanistan'ın Samos Adası arasındaki feribot seferleri, 2 yıl arada(...)

Haberi oku
Gündem

İGC ve Yaşar Üniversitesi Şiddet Gören Kadınların Yanında

İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından yapılan Hollanda İnsan Hakları destekli Nar Projesi Yaşar Üniversitesinde gerçekleşti. Şiddete kar(...)

Haberi oku
Gündem

Homeros Festivali Başlıyor

Bayraklı Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek 1. Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat/ Sanat Festivali’nde hazırlık(...)

Haberi oku
Gündem

Hırsızlar bu kez evi çaldı: Böyle bir şeyi ilk kez gördüm

Olay, İzmir'in Kemalpaşa ilçesi Yenmiş Mahallesi'nde şubat ayı başlarında meydana geldi. Almanya'dan Türkiye'ye dönüş yapan ve yaklaşık (...)

Haberi oku
Gündem

Hayalleri gerçek oldu İzmirli öğrenci Tesla’da işe girdi

Yaşar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu Berke Öztemel, mezun olduktan sonra Amerika’ya gid(...)

Haberi oku
Gündem

Havagazı Fabrikası’nda vefa buluşması

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte geçmiş yıllarda görev yapmış belediye başkanlarına “Onur Kartı” verdi.(...)

Haberi oku
Gündem

Havadan, karadan, denizden kesintisiz destek

10 ili sarsan büyük depremin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde tüm kent yaraları sarmak için seferber oldu. Ba(...)

Haberi oku
Gündem

Hava Sıcaklığı Artınca İtfaiyeler Nöbette

Orman yangınları ile başa çıkmak ve erken müdahale için Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’yla Akıllı İhbar Sistemi'ni hayata geçird(...)

Haberi oku
Gündem

Hatay’da yeni bir yaşam başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in depremin yaralarını hızla sarmak için 4 ildeki temel ihtiyaçları karşılayacak (...)

Haberi oku
Gündem

Hatay'da deprem sonrası korkunç görüntü! Dev yarıklar oluştu!

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında Hatay Altınözü İlçesi’ne bağlı Tepehan Köyünde 35 dönümlük zeytin bahçesini ortadan ik(...)

Haberi oku
Gündem

Hastanelerde Aylar Sonraya Randevu

Hastanelerde özellikle tetkik gerektiren işlemler için uzun vadelere randevu verilmesinin nedenlerine ilişkin açıklamalarda bulunan İzmir Tabip(...)

Haberi oku
Gündem

Hasan Tahsin İzmir'de Saygıyla Anıldı

İzmir in işgaline karşı canını hiçe sayarak düşmana karşı çıkan ve ilk kurşunu sıkan Gazeteci Hasan Tahsin bu gün gururla anıldı.(...)

Haberi oku
Gündem

Halk Taşıt ile İzmirlilere 122 milyon TL'lik katkı

İzmir'de Halk Taşıt Uygulaması çerçevesinde, belirli saatlerde tüm toplu ulaşım araçlarında yüzde 50 indirimli hizmet veriliyor. İzmir(...)

Haberi oku
Gündem

Halk Konut Projesinde üçüncü etap başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kooperatifçilik modelini depremzedeler için de uygulamaya koyduğu Halk Konut projesi(...)

Haberi oku
Gündem

Halk Konut Projeleri İçin Adım Adım

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kentsel dönüşüm çalışmalarına dâhil ederek hız kazandırdığı kooperatifçil(...)

Haberi oku
Gündem

Halk Ekmek’in fiyatı 4 TL oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası tarafından üretilen ekmeklerin fiyatlarında düzenleme yapıldı. Artan girdi maliyetleri(...)

Haberi oku
Gündem

Hafta sonu İzmir’i toz kaplayacak!

İzmir’de kent genelinde etkisini bir süredir hissettiren çöl tozu, hafta sonu boyunca İzmirlilere zor günler yaşatacak. İzmir Hava Durumu(...)

Haberi oku
Gündem

Güvenli ve akıcı trafik için İzmir’e EDS geliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent trafiğinin daha güvenli ve daha hızlı seyretmesi için İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ile güç birli(...)

Haberi oku
Gündem

Güneştekin'in anlatımıyla Yaşar Kemal

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yaşar Kemal Vakfı ve Güneştekin Vakfı’nın katkılarıyla “Güneştekin’in Anlatımıyla Yaşar Kemal(...)

Haberi oku
Gündem

Gümüldür fayı 6,8 büyüklüğünde deprem yaratabilir

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Afyon Kocatepe, Sivas Yüzüncü Yıl ve Çukurova üniversitelerinin paydaş olduğu, “İzmir İli Diri Fayları(...)

Haberi oku
Gündem

Göztepeliler sarı kırmızılı köprüsüne kavuştu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yayaların sahile ve vapur iskelesine ulaşımını kolaylaştıran Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerindeki Gözte(...)

Haberi oku
Gündem

Göztepeli taraftarlardan Karşıyaka tesislerine ziyaret

Göztepe taraftarları, Karşıyaka'nın antrenmanını ziyaret ederek, 'Tek tribün tek yürek' mesajı verdi. İzmir'in iki ezeli rakibi Gözte(...)

Haberi oku
Gündem

Göztepe-Altay maçına patlayıcı sokan ambulans şirketi kapatıldı

İzmir Valisi, olaylı Göztepe-Altay maçında stada yabancı madde sokulmasında rol aldığı belirlenen ambulansın bağlı olduğu şirketin (...)

Haberi oku
Gündem

Göztepe tribünde de şampiyon

Göztepe'nin ardından Kocaelispor 8 bin 153 kişiyle 2'nci, finalde mücadele edecek Sakaryaspor ise 5 bin 705 taraftarla 3'üncü sıranın sahibi o(...)

Haberi oku
Gündem

Görme engelli kanocular yarıştı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sporu toplumun her kesimine yayma ve özellikle engellilerin spor yapmasını sağlama hed(...)

Haberi oku
Gündem

Geri itilen 77 düzensiz göçmen kurtarıldı

İzmir'in Çeşme ve Dikili ilçesi açıklarında Yunanistan unsurlarınca geri itildiği belirlenen 77 düzensiz göçmen kurtarılırken, yasa d(...)

Haberi oku
Gündem

Gençler Genç İzmir’le Buluşuyor

İzmir Büyükşehir Belediye Belediyesi’nin düzenlediği “Gençler Genç İzmir’le Buluşuyor” etkinliğinin ikincisi Bornova Büyük Par(...)

Haberi oku
Gündem

Genç elçiler İzmir'in geleceği için proje üretiyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde hazırlanan İzmir Sürdürülebilirlik Elçileri Eğitim Programı’nın üçüncü etap eği(...)

Haberi oku
Gündem

Gaziemir’e 35 milyon liralık ulaşım yatırımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gaziemir’de trafik yoğunluğunu azaltacak üst geçit inşaatı için çalışmalara başladı. 35 milyon liray(...)

Haberi oku
Gündem

Gaziemir'de kentsel dönüşüm başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in dirençli kent vizyonu doğrultusunda İZBETON’u ve kooperatifleri kentsel dönüşüm pro(...)

Haberi oku
Gündem

Gâvur Mahallesi sergisi 7 Mayıs’a uzatıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 3 Kasım’da açılan ve ziyaretçi rekoru kıran Ahmet Güneştekin’in “Gâvur Mahal(...)

Haberi oku
Gündem

Fuar İzmir’e otobüs seferleri artırıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, deprem bölgesine yardım ulaştırmak amacıyla Fuar İzmir’e akın eden yurttaşla(...)

Haberi oku
Gündem

Foça’nın kalbine 4 buçuk milyonluk dokunuş

İzmir Büyükşehir Belediyesi turizm cenneti Foça’nın sahil şeridini baştan aşağı yeniledi. Kent tarihine uygun bir mimariyle hazırlan(...)

Haberi oku
Gündem

Foça'da Ekosistem Temelli Balıkçılık Yönetim Çalıştayı

Küçük ölçekli balıkçılığın sürdürülebilirliğine katkıda bulunmak amacıyla katılımcı bir yönetim planını hazırlamayı amaçl(...)

Haberi oku
Gündem

Foça Sanat Sokağı

Yaz mevsimi boyunca atölye çalışmaları ve müzik dinletisiyle renklenecek olan Foça Sanat Sokağı sizi bekliyor. 2021 Yılı Temmuz ayında (...)

Haberi oku
Gündem

Fitch’ten İzmir için finansal rapor... Bütçe enflasyona karşı dirençli

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'ten Türkiye'deki yerel yönetimlere ilşikin açıklama geldi. Kuruluşun açıklamasında Türkiye'n(...)

Haberi oku
Gündem

Fırat Fidanlığı çocukları ağırlıyor

Buca’daki Fırat Fidanlığı’nın Yaşayan Park’a dönüştürülmesi için çalışmalar sürerken, park bölge halkını doğayla şimdide(...)

Haberi oku
Gündem

Fethi Sekin’in hediyesi çalındı

Şehit Sekin’in desteği ile aldığı elektrikli bisikleti çalınan Sekin’in arkadaşı Öztürk Uçar, "Aracın manevi değeri var" diyerek(...)

Haberi oku
Gündem

Ezan Yerine Şarkı Çaldı

Torbalı ilçesinde bulunan Yunus Emre ve Ayrancılar Merkez camilerinin hoparlöründen müzik yayını yapıldığına ait olduğu iddia edilen g(...)

Haberi oku
Gündem

Evlere Yakın Yerlerde Yangın Paniği

Yangın, dün saat 21.35 sıralarında Menderes ilçesindeki tatil beldesi Gümüldür’de bulunan otluk alanda çıktı. Alevleri gören vatanda(...)

Haberi oku
Gündem

Evde bakım hizmeti yüzleri güldürüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin evde bakım hizmeti gönüllerde taht kurdu. Büyükşehir Belediyesi 96 kişilik ekibiyle yaşlı, hasta ve (...)

Haberi oku
Gündem

Eski Beşiktaşlı futbolcu, İzmir'deki spor kulübünü satın aldı

Bir dönem Beşiktaş'ta da top koşturan Rıdvan Şimşek, Işıkkent Spor Kulübü’nü satın aldı. Futbol kariyerine Karşıyaka’da b(...)

Haberi oku
Gündem

ESHOT’un 2023 giderleri yüzde 192 artacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi kentin toplu ulaşım lokomotifi ESHOT Genel Müdürlüğü’nün 2023 yılı Mali Yılı Performans Program(...)

Haberi oku
Gündem

ESHOT otobüsleri barınma aracına dönüştürüldü

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, toplam 100 yatak kapasiteli 10 körüklü otobüsü gezici barınma aracına dönüşt(...)

Haberi oku
Gündem

ESHOT kontak kapattı! İzmir'de ulaşım krizi

İZELMAN işçilerini ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi’nde anlaşma bir türlü sağlanamadı. İşçiler bugün iş bırakma eylemi gerçekleş(...)

Haberi oku
Gündem

Erkan Özkan: İşçilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz

Menderes Belediyesi’nde çalışan 667 işçinin bağlı olduğu Belediye İş Sendikası 4 No’lu Şube ile belediye arasında ek protokol yapıld(...)

Haberi oku
Gündem

Eris varyantı Türkiye'de!

Sağlık Bakanı Koca, Kovid-19’un Eris varyantının Türkiye’de 9 kişide görüldüğünü açıkladı.(...)

Haberi oku
Gündem

Enkazdan çıkarılan yüzlerce can dostu İzmir'de... Kurtarılmış Çiftlik Hayvanları Barınağı yeni evleri oldu

Kurtarılmış Çiftlik Hayvanları Barınağı'nın kurucusu Sibel Çakır, yıkıcı depremin ardından bölgeye gittiklerini, Kahramanmaraş'ta(...)

Haberi oku
Gündem

Enginar Üreticileri Havanın Isınmasından Şikayetçi

Ege Bölgesinde yazın gelmesiyle enginarın hasat zamanında zarar görmesinden endişelenen Aydınlı üreticiler, fazla sıcak başlamamasını (...)

Haberi oku
Gündem

Enginar Festivali'nin maliyeti belli oldu

Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan, ulaşım, altyapı, konaklama, temsil, ağırlama, afiş, baskı, reklam ve tanıtım dahil olmak üzere fe(...)

Haberi oku
Gündem

Engelli Öğrenciler Şahane Yemekler Yaptı

İzmir'in Bergama ilçesinde bulunan Özel eğitim sınıfın da okuyan  öğrencilerimiz ''Mutfakta Engel Yok'' yarışmasında yeteneklerini ser(...)

Haberi oku
Gündem

Engelli kadınlara 13 haftalık eğitim

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Engelli Politikası Mümkün” vizyonu doğrultusunda İzmir’de bir ilke (...)

Haberi oku
Gündem

Emniyet uyardı: Dolandırıcılar gündemdeki konularla tuzağa düşürüyor

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, sanal ortamdaki saldırı ve dolandırıcılık olayları da artarken, Siber Suçlarla Mücadele polisleri bu (...)

Haberi oku
Gündem

Elektrikli araçlara talep artışı

Tüm dünyada yaşanan dönüşümle birlikte, otomotiv sektöründe daha çevreci ve ekonomik seçenekler ortaya çıkıyor. Yaşar Üniversitesi (...)

Haberi oku
Gündem

Ekonomik krize rağmen ekolojik ulaşımda ısrar

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in çevre dostu ulaşım ilkesi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir B(...)

Haberi oku
Gündem

Ekmekten sonra gevrek 5TL!

İzmir Pide Gevrek İmalatçıları Esnaf Odası’nın talebi üzerine toplanan komisyon, 100 gram gevrekle beraber, poğaça ve boyozun da 5 lira ol(...)

Haberi oku
Gündem

Eğitim Kartları kullanıma açıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eğitimde fırsat eşitliği ilkesi çerçevesinde 2019’da başlatılan Eğitim Kart (k(...)

Haberi oku
Gündem

Ege ve Dokuz Eylül Üniversitesi'nde yas: 16 öğrenci hayatını kaybetti.

İzmir'in köklü üniversitelerinden olan Ege ve Dokuz Eylül Üniversitelerinde toplam 16 öğrenci hayatını kaybetti. Ege Ünivers(...)

Haberi oku
Gündem

Ege Denizi'nde büyük tehlike!

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Neval Baycan'ın yürütücülü(...)

Haberi oku
Gündem

Efes maratonunda sporcular depremzedeleri unutmadı

2017 yılından bu yana her yıl Mart ayının ikinci haftası düzenlenen Efes Ultra Maratonu’nda bu yıl 2400 katılımcı 6K, 12K, 27K, 42K, 61K (...)

Haberi oku
Gündem

Efes Antik Kenti 3 ay sonra denizle buluşuyor

2 bin 500 yıl önce deniz kenarında bir liman kenti olan Efes’in yeniden denizle buluşturulması projesinin yüzde 94’ünün tamamlandığ(...)

Haberi oku
Gündem

Dünyadan Türkiye'ye deprem yardımı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun kriz yönetimi ve insani yardımlardan sorumlu üyesi Janez Lenarcic, sosyal medyadan depremle ilgili açıklama(...)

Haberi oku
Gündem

Dünya'nın birçok metropolüne İzmir örnek olacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in girişimiyle dünyanın ilk Cittaslow Metropol unvanı için pilot kent ilan edilen İzm(...)

Haberi oku
Gündem

Dünya Süt Günü Kutlandı

İzmir'in Tire İlçesinde gerçekleştirilen etkinliğe İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İlçe Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, İlçe Belediye B(...)

Haberi oku
Gündem

Dünya Hayvanları Koruma Günü Pako’da kutlanacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü Gökdere’deki Pako Sokak Hayvanları Sosyal Yaşam Kampüsü’nde (...)

Haberi oku
Gündem

Dünya Alzheimer Günü’nde anlamlı yürüyüş

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, alzheimer hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıy(...)

Haberi oku
Gündem

Dört ayda üç madalya

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü eskrimcisi Lina Elmiladi, son dört ayda çıktığı üç uluslararası şampiyonada da mad(...)

Haberi oku
Gündem

Dördüncü gençlik kampı Alaçatı’da

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in genç odaklı kent vizyonu doğrultusunda başlattığı “Gençlik Çadır Kampları”n(...)

Haberi oku
Gündem

Dokuz Eylül uzmanları afet bölgesinde yapı stokunu inceleyecek

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından yürüttüğü arama-kurtarma ve yardım faaliyetleri(...)

Haberi oku
Gündem

Doğal Yaşam Parkı’nda iştah açan buzlu menü

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı Avrupa’nın sayılı hayvanat bahçeleri arasında gösterilen İzmir Doğal Yaşam (...)

Haberi oku
Gündem

Dikili ve Foça’da altyapı yatırımları sürecek

İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Gürkan Erdoğan bölge halkını yatırımlar hakkında bilgilendirmek(...)

Haberi oku
Gündem

Dijital Komşuluk Uygulaması Türkiye'de İlk Kez Karşıyaka'da

Mahalle sakinleri arasındaki iletişimi ve dayanışmayı güçlendirmeyi amaçlayan dijital komşuluk uygulaması ‘Hoplr’, Belçika ve Ho(...)

Haberi oku
Gündem

DEÜ’den yeni deprem raporu: 2000 öncesi binalar yıkıldı

Türkiye’nin deprem araştırmalarındaki saygın yükseköğretim kurumlarından Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve (...)

Haberi oku
Gündem

DEÜ'lü Öğrencilere Kariyer Semineri

Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoparkı (DEPARK) koordinasyonunda ve DEÜ Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörlüğü işbirliği(...)

Haberi oku
Gündem

Dersimiz deprem... Depreme dayanıklı iç mekanlar' müfredata girdi

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 şehrimizde yıkıma yol açan depremlerde, birçok kişi de üzerine düşen eşyalar ya da kaçış sırası(...)

Haberi oku
Gündem

Depremzedeler için asgari ücret formülü: İki seçenek masada

Depremzede illerde istihdamı desteklemeye yönelik ‘brüt asgari ücretin net olarak ödenmesi’ talebi gündeme geldi. İş çevrelerinden gelen (...)

Haberi oku
Gündem

Deprembilimci Prof. Dr. Görür Gündeme Bakış için İzmir'i masaya yatırdı: Fay kötü yerden geçiyor!

Deprembilimci Prof. Dr. Naci Görür, İzmir'e yönelik çarpıcı açıklamalarda bulunarak, merak edilen soruları yanıtladı. Halk (...)

Haberi oku
Gündem

Deprem sonrası İzmirliler çadır ve araçlarda sabahladı

İzmir’de gece saatlerinde meydana gelen 4,1 büyüklüğündeki depremden sonra bazı vatandaşlar geceyi çadırlarda geçirdi. Dep(...)

Haberi oku
Gündem

Deprem bölgesinden İzmir'i kaç öğrenci geldi?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda afet bölgesinden diğer illere nakil yaptıran öğrenci say(...)

Haberi oku
Gündem

Deniz marulu İzmir'de yeniden görüldü

İzmir'de havaların ısınmasıyla beraber İnciraltı sahilinde bulunan Çakalburnu Lagünü yeşile boyandı. Deniz suyu sıcaklığının yüks(...)

Haberi oku
Gündem

Deniz marulları, ambalaj sektörüne umut olacak

İzmir Körfezi’nde özellikle yılın belli dönemlerinde yoğunlaşan ve halk arasında ‘deniz marulu’ olarak bilinen ulva lactuca, bilims(...)

Haberi oku
Gündem

Dayak yediği kocasını polise vermemek için direndi

İzmir'in Bornova ilçesinde bir kadın, bebek arabasındaki çocuğunun gözleri önünde kocası olduğu öğrenilen bir kişi tarafından darp edil(...)

Haberi oku
Gündem

Danıştay, Bayraklı Toki'ye dur dedi.

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, 30 Ekim İzmir depremi sonrası Bayraklı’ya yapılan rezerv konut alanlarının ‘SİT’ statüsü(...)

Haberi oku
Gündem

Çok hızlı yayılan bir salgınla karşı karşıyayız!

Son günlerde toplumu ciddi anlamda etkileyen bir salgınla karşı karşıya olduklarını ifade eden Göğüs Hastalıkları Uzm. Prof. Dr. Şevk(...)

Haberi oku
Gündem

Çocuklar için mavi kurdele tak

Her yıl temmuz ayının ikinci haftasında tekrarlanan Mavi Kurdele Kampanyası, Ağrı’da Leyla, Ankara’da Eylül, İzmir’de Eymen başta o(...)

Haberi oku
Gündem

Çiğli tramvayında deneme Sürüşleri başladı

Çiğli’nin yıllardır beklediği tramvay hattı bugün Tunç Soyer’in de bizzat katılımı ile test sürüşüne başlandı.Mart’ta (...)

Haberi oku
Gündem

Çiğli Tramvayı'nda müjde!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yapım süreci hızla ilerleyen Çiğli Tramvayı çalışmalarını yerinde inceledi. Tramvay (...)

Haberi oku
Gündem

Çiğli Tramvayı Karşıyaka ile birleşiyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin önemli raylı sistem projelerinden Çiğli Tramvay Hattı'nın Karşıyaka Tramvayı'na bağlantısını s(...)

Haberi oku
Gündem

Çiğli Tramvay hattına elektrik veriliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yapımını sürdürdüğü Çiğli Tramvayı'nda sona yaklaşılıyor. Projede sıra hattaki kataner tellerin(...)

Haberi oku
Gündem

Çiğli tramvay hattı çalışmaları nedeniyle trafik akışında değişiklik

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı süren Çiğli tramvay hattı çalışmaları nedeniyle Semra Aksu Caddesi'nde trafik akışı(...)

Haberi oku
Gündem

Çiğli Belediyesi'nde şok olay..

Sosyal medya hesabından olayla ilgili açıklama yapan Başkan Gümrükçü, yeni yıl kutlaması için belediyeye geldiğini söyleyen bir şahs(...)

Haberi oku
Gündem

Çiftçiler ani iklim olaylarına karşı uyarılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ani iklim olaylarına karşı üreticileri günler öncesinden uyaran “İzmir Tarımı” mobil uygulamasını de(...)

Haberi oku
Gündem

Çeşme’ye değer katacak proje: Alaçatı Modern yola çıktı

Kültür sanat alanında yaptığı projelerle adından söz ettiren Ekrem Oran, modern sanat merkezi projesi Alaçatı Modern Projesi'ni hayata geçi(...)

Haberi oku
Gündem

Çeşme’de villalara yılbaşı akını

Aralarında ünlü isimlerin de olduğu vatandaşlar yılbaşı gecesi için artık bahçeli lüks villa kiralamayı tercih ediyor. Talebin yüzde(...)

Haberi oku
Gündem

Çeşme’de milyarlık vurgun

İzmir'de Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir bahis çetesinin kara para aklama trafiğini takibe aldı. İncelemeler sırası(...)

Haberi oku
Gündem

Çeşme'de Plajlara Mavi Bayrak

Türkiye'de 2022 yılında Mavi Bayrak dalgalandıracak plaj ve marinalar belli olurken, bunların 18'i Çeşme'de yer alıyor.Ul(...)

Haberi oku
Gündem

Çeşme yeni yılı dolu dolu Karşıladı

Yılbaşı tatili nedeniyle Çeşme’deki oteller yüzde 100 doluluğa ulaşırken, Çeşme Cumhuriyet Meydanı’ndaki Pınar Aylin konseri ve A(...)

Haberi oku
Gündem

Çeşme Çiftlikköy'e güneşlenme terasları geliyor

Çeşme’nin kalbi Cumhuriyet Meydanı’nı yenileyerek kentin çehresini değiştiren Başkan Oran, Çiftlikköy’de yeni sahil düzenlemesi proje(...)

Haberi oku
Gündem

Cv Bank İş Arayanların Yanında

Yıl boyunca her ay ortalama 75 kişiyi işi sahibi yapan, Mayıs ayında ise 107 kişinin yeni işine kavuşmasını sağlayan Gaziemir Belediyesi(...)

Haberi oku
Gündem

Cumhuriyet Tarihinin En Görkemli 9 Eylül’ünde Tarkan Sahne Alacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer bu yıl 100’üncü yılı kutlanacak İzmir’in kurtuluş günü etkinliklerinin hafızalard(...)

Haberi oku
Gündem

Cumhuriyet Bayramı’nda toplu ulaşım 1 kuruş

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99’uncu yıl dönümünde, 29 Ekim Cumartesi günü yapılacak kutlamal(...)

Haberi oku
Gündem

COVID-19 vakaları artıyor!

2 buçuk yılı aşkın süredir dünya genelinde ölümlere neden olan Covid-19, bahar aylarında etkisini kaybetmiş olsa da yaz aylarında yenid(...)

Haberi oku
Gündem

CHP'li Foça Belediye Başkanı ve 53 sanığın yargılandığı çete davasında mütalaa hazırlanacak

CHP'li Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz'ün, liderliğini Binali Camgöz'ün yaptığı iddia edilen suç örgütünün üyesi olduğu iddia(...)

Haberi oku
Gündem

Büyükşehir’in Ödemiş’te dağıttığı küçükbaş sayısı 2 bini aştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi küçük üreticiyi ve iklim krizine karşı küçükbaş hayvancılığı desteklemeye devam ediyor. Ödemiş’t(...)

Haberi oku
Gündem

Büyükşehir’den 12 bin kişilik aşure ikramı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayında geleneksel hale getirdiği aşure ikramını bu yıl da sürdürdü. Muharrem ayı öncesinde ken(...)

Haberi oku
Gündem

Büyükşehir'den konukevi misafirlerine günübirlik tatil

İzmir Büyükşehir Belediyesi Karşıyaka Örnekköy’deki Müyesser Turfan Geçici Erkek Konukevi'nin sakinleri için günübirlik tatil düzen(...)

Haberi oku
Gündem

Büyükşehir'den Gürçeşme’de ki Soruna Çözüm

İzmir Büyükşehir Belediyesi yaklaşık 30 yıldır kent gündeminde olan “Gürçeşme Caddesi'nin genişletilmesi” projesinin yüzde 60’(...)

Haberi oku
Gündem

Büyükşehir'de deneme süresi formülü!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde sendikaların tepkisine neden olan işten çıkarma kararları ve hazırlanan listelere ilişkin süreç deva(...)

Haberi oku
Gündem

Büyükşehir UKOME kararına dava açıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), üç maddelik gündemle toplandı. 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı’nda (...)

Haberi oku
Gündem

Büyükşehir Ramazan'da kesenin ağzını açtı... 75 milyon TL'lik destek bütçesi

Deprem Bölgesindeki ve İzmir'deki ihtiyaç sahipleri vatandaşlara destek veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ramazanda'da(...)

Haberi oku
Gündem

Büyükşehir gençleri Buca’da buluşturdu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in genç odaklı kent vizyonuyla hayata geçirilen projeleri devam ediyor. Gençlere barınma(...)

Haberi oku
Gündem

Büyükşehir çocuklara umut olacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, özellikle 6 Şubat depremleri sonrası büyüyen robot el ihtiyacının karşılanması için önemli bir iş birli(...)

Haberi oku
Gündem

Büyükşehir Belediyesi'nden karavan işgaline önlem

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka'da yol kenarlarına bırakılan karavanların kaldırılması için çalışma başlattı. Sahiplerine(...)

Haberi oku
Gündem

Büyükşehir Belediyesi İzmir’i dirençli kılmak için çalışıyor

117 kişinin yaşamını yitirdiği 30 Ekim depreminin ikinci yıl dönümü yaklaşırken İzmir Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en kapsam(...)

Haberi oku
Gündem

Buzun şampiyonları İzmir’de yarışacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, buzun en başarılı sporcularını Uluslararası Ephesus Cup Artistik Buz Pateni Şampiyonası'nda ağırlayacak(...)

Haberi oku
Gündem

Buca Metrosu’nun çalışmaları hız kesmeden devam ediyor

İzmir'de raylı sistem atağı hız kesmeden devam ediyor. İzmir tarihinin en büyük yatırımı Buca Metrosu hattında inşaat çalışmaları,(...)

Haberi oku
Gündem

Buca Metrosu'ndan sevindiren gelişme

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 14 Şubat’ta temelini attığı Buca Metrosu için sevindirici bir gelişme daha yaşandı. Buca Metro proj(...)

Haberi oku
Gündem

Buca Cezaevi'nin yerine yol, yeşil alan ve kapalı pazaryeri

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya Buca Cezaevi yıkım süreci ile ilgili gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantısında, gelinen (...)

Haberi oku
Gündem

Bu imza gençlerin kişisel gelişimi için

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye genelinde gençlerin kişisel gelişimine katkı sağlamak amacıyla faaliyet göste(...)

Haberi oku
Gündem

Bu Çiçeği Koparmak 109 Bin 563 TL

Kuşadası’nın sembol bitkilerinden olan ve Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından T(...)

Haberi oku
Gündem

Bostanlı Deresi’nde dip tarama çalışmaları devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Yüzülebilir Körfez” hedefi doğrultusunda Körfez’e akan derelerin ağızlarınd(...)

Haberi oku
Gündem

Bornovalı kadınlar mutfakta buluşuyor

Bornova Belediyesi'nin düzenlediği mutfak atölyeleri devam ediyor. Turşudan zeytine, hamur işlerinden tatlılara kadar bir çok dalda düzenle(...)

Haberi oku
Gündem

Bornova’nın bebeklerine “Ailemize Hoş Geldin Bebek” hediyeleri

Bornova Belediyesi, “Ailemize Hoş Geldin Bebek” projesi ile yeni bebek sahibi olan ailelerin mutluluğunu paylaşıyor. Yeni doğanları ziyar(...)

Haberi oku
Gündem

Bornova’da 62 bin bina inceleniyor

30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere dirençli hale getirmek için çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı’nın ardından Bo(...)

Haberi oku
Gündem

Bornova'dan eğitime tam destek

Yeni eğitim öğretim yılının heyecanını Bornovalılarla paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Başkan İduğ, “Onların h(...)

Haberi oku
Gündem

Bornova'da Sahne Kurs Öğrencilerinin

Bornova Belediyesi tarafından düzenlenen Kış Dönemi Hobi ve Beceri Edindirme Kursları bünyesinde düzenlenen bale, zumba, Latin dansları ve(...)

Haberi oku
Gündem

Bornova'da Patilere el verdiler

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in hayvan hakları odaklı yaklaşımı kapsamında Bornova Gökdere’de hizmete alınan Pa(...)

Haberi oku
Gündem

Bornova'da hareket başladı

Bu sene Çeşitlendirerek Devam Et sloganıyla tüm dünyada 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan “Avrupa Hareketlilik Haftası” Bornova B(...)

Haberi oku
Gündem

Bornova'da Dama Heyecanı

Bornova Belediyesi’nin ilkini 2019 yılında düzenlediği 2. Uluslararası Bornova Türk Daması Turnuvası büyük heyecana sahne oldu. Turnuva(...)

Haberi oku
Gündem

Bornova'da 700 kız öğrenciye barınma imkânı

Güçlendirme çalışmaları bitiyor Kızılay Mahallesi’ndeki mevcut kız öğrenci yurdunun kapasitesini 144 kişiye çıkaran Bo(...)

Haberi oku
Gündem

Bornova Kültür Adası Projesi için imzalar atıldı

Bornova'nın tarihi ve kültürel değerlerini turizme kazandırmak için Dünya Kenti İzmir Derneği, Levantenler Derneği, Hizmet Sektörü Çal(...)

Haberi oku
Gündem

Bornova Belediyesinden Sağlıkçılar İçin Konser

Bornova Belediyesi ve Bornova Galen Türk Halk Müziği Korosu işbirliğiyle düzenlenen konserde Murat Şahin yönetimindeki Koro, birbirinden g(...)

Haberi oku
Gündem

Bornova Belediyesi Tarım da İlerliyor

Bornova Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü Kayadibi Mahallesi’nde atalık tohumları yaşatmak ve yaygınlaştırmak amacıyla oluştu(...)

Haberi oku
Gündem

Bornova Belediye Başkanı İduğ, 30 kişi ile birlikte Ankara çıkarması yaptı

Ankara mesaisine sabah saatlerinde Anıtkabir'de başlayan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ve beraberindeki heyet önce Anıtkabir'd(...)

Haberi oku
Gündem

BİSİM’e 6 ayda 200 bin liralık zarar

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sürdürülebilir ulaşım projelerinden BİSİM’e ait bisikletlere ve park yerlerine verilen zarar yine hayre(...)

Haberi oku
Gündem

Birinden diğerine kart borcu çıkmazı

Vatandaşın bankalara kredi kartı borcu 585 milyar TL'ye ulaşırken sadece bu yılın ilk 2 ayında 115 bin 485 kişi hakkında kredi kartı bor(...)

Haberi oku
Gündem

Binali Yıldırım, yeni balıkçı barınağında

Son Başbakan ve AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, İzmir Güzelbahçe'de hayata geçirilen balıkçı barınağını ziyaret edere(...)

Haberi oku
Gündem

Bilge Ayken Vefat Etti

Karşıyaka Basketbol takımının en iyi oyuncularından biri olan Bilge Ayken, Marmaris’te hayatını kaybetti. 1960’lı yıllarda A takım(...)

Haberi oku
Gündem

Bergama Belediyesi Togg kullanacak

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu'nun idaresinde Bergama Belediyesinin nisan ayı meclis toplantısında 2022 yılı faaliyet raporu oylandı. M(...)

Haberi oku
Gündem

Benzine büyük zam geliyor!

Petrol litre fiyatlarında son günlerde yaşanan yükseliş akaryakıt fiyatlarına da güncelleme getiriyor! Akaryakıt sekt(...)

Haberi oku
Gündem

Bayramın Gözdesi Alaçatı

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasının ardından, son dakika rezervasyonlarının gelmesiyle birlikte İzmir'in Çeşme ilçesindeki(...)

Haberi oku
Gündem

Bayramda Çeşme otelleri dolacak

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, beş yıldızlı otellerin hepsinin açık olduğunu, butik otellerde de bayr(...)

Haberi oku
Gündem

Bayraklı Şehir Hastanesi’nde açılış yok, grev var!

Yapımı yılan hikayesine dönen dev sağlık kampüsünün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirileceği açıklanan a(...)

Haberi oku
Gündem

Bayraklı Belediyesinden sosyal destek

Sosyal belediyecilik anlayışıyla ihtiyaç sahiplerine desteklerini aralıksız sürdüren Bayraklı Belediyesi, daha fazla kişiye ulaşmak içi(...)

Haberi oku
Gündem

Batı Anadolu Rallisi Bu Hafta Başlıyor

Çeşme Belediyesi ev sahipliğinde ve Arkas Grup, Klasik Otomobil Kulübü ICRYPEX, Mesa’nın destekleriyle, 2022 Türkiye Klasik Otomobil Şamp(...)

Haberi oku
Gündem

Başkan Tugay'dan Karşıyaka için deprem alarmı! Bostanlı ve Mavişehir’in taşınması için düğmeye basıldı

Kahramanmaraş depreminin ardından deprem uzmanları İzmir için de tehlike çanlarının çaldığını söyledi. Özellikle Alsancak, Bayra(...)

Haberi oku
Gündem

Başkan Sürekli, öğrencilerle sahur yaptı

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; Ege Üniversitesi öğrencilerinin sosyal medya üzerinden yaptığı sahur davetini geri çevirm(...)

Haberi oku
Gündem

Başkan Sürekli, gençlerle buluştu

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Platformu Kulübü üyeleri ile iftarda buluştu. (...)

Haberi oku
Gündem

Başkan Soyer'den 'Kemeraltı' raporu: İzmir'in kaldıracı dünya vitrinine çıkacak!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği üyeleri ile bir araya geldi. Kemeraltı’nı mücevhere be(...)

Haberi oku
Gündem

Başkan Soyer, CHP İzmir İl Örgütü ziyaretinde Buca Metrosu hakkında konuştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Örgütü yöneticileriyle bir araya geldi. Ziyarette Buca M(...)

Haberi oku
Gündem

Başkan Soyer yardımların toplandığı Fuar İzmir'i ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, depremden etkilenen 10 kente gönderilecek yardım malzemelerinin toplanma noktası olan Fuar(...)

Haberi oku
Gündem

Başkan Soyer Kadın Sutopu Takımı ile İzmir Marina’da bir araya geldi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Galatasaray'ı yenerek Sutopu 1. Ligi'nde şampiyonluğa ulaşan İzmir Büyükşehir Belediyes(...)

Haberi oku
Gündem

Başkan Soyer aşevini ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, tenceresi Ramazan dayanışması için kaynayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Aşevini ziyar(...)

Haberi oku
Gündem

Başkan Batur'dan kentsel dönüşüm mesajı: 'Kaybedecek bir dakikamız yok'

Katıldığı bir TV programında gündemi değerlendiren Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketi olan (...)

Haberi oku
Gündem

Basmane'de “Oteller Projesi” başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Konak-Kadifekale aksındaki düzenleme çalışmalarına bir yenisi daha ekleniyor. Kentin kültürel ve tari(...)

Haberi oku
Gündem

Bankalar Birliğinden Kredi raporu! En borçlu il İzmir

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi üyesi kuruluşlar tarafından kullandırılan nakdi krediler Eylül 2022 ayı itibarıyla, geçen yılın (...)

Haberi oku
Gündem

Banka’da hırsızlık! La Casa De Papel İzmir

Gaziemir ilçesinde yaşayan, 2 çocuk babası emekli astsubay Halil Güler ile eşi ev kadını Saadet Güler, 2000 yılında, bir bankadan kasa kira(...)

Haberi oku
Gündem

Balkanlar’ın İzmirli Efe’si

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başarılı tekvando sporcusu Mehmet Efe Özdemir 17 yaşında Balkan Şampiyonu oldu. İzmir Büyük(...)

Haberi oku
Gündem

Balçova'da hareket var

Kentsel hareketliliği teşvik etmek ve insanları aktif hareketlilik, toplu taşıma ve diğer temiz, akıllı ulaşım çözümleri lehine davran(...)

Haberi oku
Gündem

Balata Fabrikasında Yangın

Ulucak Mahallesi'nde faaliyet gösteren bir balata fabrikasında yangın çıktı. Yangına ilk müdahale, çalışanlar tarafından yapıldı. (...)

Haberi oku
Gündem

Bakan Soylu bizzat katıldı... İzmir'de 'Kökünü Kurutma Operasyonu'

İzmir'de uyuşturucuya darbe vurmayı amaçlayan 'Kökünü Kurutma Operasyonu'nun 36'ıncısı gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Süleyman(...)

Haberi oku
Gündem

Bakan Nebati'den EYT açıklaması: Hazırlıklar başlatılmıştır

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a ilişkin kıdem tazminatı yüküne uygun finansman koşulları için KGF(...)

Haberi oku
Gündem

Bakan Kurum'dan İzmirli depremzedelere müjde

İzmir'de depremzedelerle ve depremzedeler için yapılan konutların inşaatında çalışan işçilerle birlikte iftar yapan Çevre, Şehircili(...)

Haberi oku
Gündem

Baharat ihracatında lider Ege

Dünya sofralarında pişen yemekleri lezzetlendiren binlerce çeşit baharat Egeli ihracatçılar tarafından gönderiliyor. 2022 yılının ilk y(...)

Haberi oku
Gündem

Bademli 'de Kiraz Festivali Başladı

Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olan Ödemiş’te tarımsal ürünlerin tanıtımına önem veren Ödemiş Belediyesi, ilçenin doğa (...)

Haberi oku
Gündem

Babası ve babannesini darbedip sosyal medyada paylaştı

İzmir'in Narlıdere ilçesinde bir kişi, babası ve babaannesini darbedip, o anları sosyal medya hesabında paylaştı. Şüpheliyi görüntüle(...)

Haberi oku
Gündem

Babalar ve Çocuklar Kamp Yaptı

Karşıyaka Belediyesi ve Ege Fark Yaratanlar Derneği, babalar ve çocukları bu hafta sonu kampta buluşturdu. Büyükler için unutulmaz bir Bab(...)

Haberi oku
Gündem

Ayşe Begüm Onbaşı, Dünya İkincisi Oldu

Türkiye’nin en başarılı aerobik cimnastikcisi Red Bull sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı, Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’ndaki ikinciliğ(...)

Haberi oku
Gündem

Avrupa’da zafer günü

İzmir Büyükşehir Belediyesi, EHF Avrupa Kupası 3. tur rövanş maçında Portekiz ekibini yenerek adını son 16 takım arasına yazdırdı. (...)

Haberi oku
Gündem

Atıklar sanat eserine dönüştü

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yaşanılabilir ve temiz çevre çalışmalarına, Karşıyaka Sınav Koleji öğrencileri de destek verdi. Ö(...)

Haberi oku
Gündem

Asbestli gemi için mücadele devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türk karasularına girilmesine izin verilmemesine rağmen hızını azaltarak ilerleyişini s(...)

Haberi oku
Gündem

Asbestli dev gemiye karşı ortak mücadele kararı verildi

TMMOB, KESK, İzmir Tabip Odası, İzmir Barosu ve DİSK’in yer aldığı İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri’nin Aliağa’ya getirilecek asbes(...)

Haberi oku
Gündem

Armağan Çağlayan Kansere Yakalandı

Televizyon yapımcısı Armağan Çağlayan sosyal medya hesabından, kansere yakalandığını açıkladı. Yaşadığı süreçten bahseden Çağ(...)

Haberi oku
Gündem

ARLEM Genel Kurulu İzmir Özdere'de

Akdeniz’in kuzeyi ile güneyindeki yerel yönetimlerin işbirliğini teşvik etmek amacıyla kurulan Avrupa - Akdeniz Bölgesel ve Yerel Meclisi (...)

Haberi oku
Gündem

Aracına akaryakıt doldururken otomobil çarptı

Gaziemir ilçesinde aracına akaryakıt dolduran kişiye aynı istikametten gelen otomobil çarptı. Meydana gelen kazada metrelerce sürüklenen (...)

Haberi oku
Gündem

Arabalı Vapurun Ücretleri Güncellendi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, UKOME’de oybirliği ile alınan kararla İZDENİZ bünyesindeki araba vapurlarının ücret tarifesini güncelle(...)

Haberi oku
Gündem

APİKAM'da "İzmir'in Yüz Yılı Sempozyumu"

İzmir'in kurtuluşunun 100. yıl dönümü, çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıt(...)

Haberi oku
Gündem

Anayasa Mahkemesi kararını açıkladı! Bekçiler bunları yapamayacak!

Haziran 2020’de yürürlüğe giren Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu’ndaki bazı maddeler, bekçilere olağanüstü yetkiler verildiği gerek(...)

Haberi oku
Gündem

Anadolu'nun bereketi dünyaya yayılacak

1986 yılından bu yana İtalya’nın Torino kentinde düzenlenen ve Slow Food'un (Yavaş Gıda) önderliğinde, küçük ölçekli üreticileri d(...)

Haberi oku
Gündem

Anadolu Buluşması Coşkuyla Kutlandı

İzmir'de bir araya gelen 22 sivil toplum kuruluşu, 'Anadolu Buluşmaları' gecesi, STK'ler, Anadolu kültürü ve müziği ile İzmirliler, eğle(...)

Haberi oku
Gündem

Ameliyat Sırasında Konser

İzmir'de sol kolundaki güçsüzlük ve ağrı şikayetiyle Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Okan Korkmaz'a başvuran 45 yaşındaki Özen(...)

Haberi oku
Gündem

Altay kalecisine saldıran şahıs tutuklandı

Sahaya inip Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'i darp eden M.N.A. kasten öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklandı. Göztepe(...)

Haberi oku
Gündem

Aliağa-Midilli seferleri, yaza yetişecek

Deniz Ticaret Odası (DTO) Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek, oda ve Aliağa Belediyesinin çalışmaları sonucunda Aliağa-Midilli vapur sefe(...)

Haberi oku
Gündem

Aliağa Kaymakamı Güney: Vatandaşlarımızı tahliye ediyoruz!

Aliağa ilçesi Çaltılıdere Mahallesi’nde çıkan orman yangınına müdahale sürerken, alevlerin yerleşim yerlerine yaklaşması nedeniyle(...)

Haberi oku
Gündem

Aliağa Gençlik Merkezinde Yüzme Kursları Başlıyor

Aliağa Gençlik Merkezi Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda profesyonel eğitmenlerle birlikte verilecek kursların ilk aşamasında çocuklara; suyu(...)

Haberi oku
Gündem

Akıllı İhbar Sistemi Felaketi Önledi

İzmir'in Urla ilçesi Kuşçular mahallesinde bugün saat 15.00 civarında başlayan orman yangını, hızlı ve yoğun müdahale ile kontrol alt(...)

Haberi oku
Gündem

Akarca Mavi Bayrağına Kavuştu

İzmir'de 4 yıl önce mavi bayrağını kaybeden Akarca plajı, yoğun çalışmaların ardından yeniden kazandığı bayrağı İzmir Büyükşe(...)

Haberi oku
Gündem

AK Partili Sayan başkanlıktan istifa etti... İzmir'den mi aday gösterilecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile Ağrı Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Savcı Sayan milletvekili aday adayı ol(...)

Haberi oku
Gündem

Aile faciası: İşe kalkmayan oğlunun katili oldu

A.K. (72) oğlunu işe gitmesi için kaldırmaya gitti. Oğul Hasan Hüseyin Kaya, (36) kendisini uyandırmaya gelen babasıyla tartışmaya başladı(...)

Haberi oku
Gündem

AFAD'tan İzmir'e uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir için turuncu renkli uyarı verdi. SMS ile yapılan aç(...)

Haberi oku
Gündem

AFAD İzmir'de buluştu

Ülke genelinde AFAD tarafından sınava tabi tutularak yeterliliği onaylanan 22 arama kurtarma ekibi, İzmir’de düzenlenen saha tatbikatında (...)

Haberi oku
Gündem

9 Eylül turizm sektörünün yüzünü güldürdü

İzmir Enternasyonal Fuarı ve Terra Madre Anadolu ile hareketlenen İzmir ekonomisine tarihin en büyük 9 Eylül kutlamaları da ayrı bir canlı(...)

Haberi oku
Gündem

9 Eylül kutlama programı belli oldu!

İzmir, 9 Eylül günü kurtuluşunun 101. yılını kutlayacak. İzmir Valiliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi bu önemli gün için kutlama (...)

Haberi oku
Gündem

9 Eylül İzmir Yarı Maratonu rekor katılım

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 10. Uluslararası 9 Eylül İzmir Yarı Maratonu rekor katılımla gerçekleşti. Üç bin kiş(...)

Haberi oku
Gündem

7’den 70’e kitap kampanyasına destek oldular

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kitap bağışlayarak başlattığı “Her Mahalleye Bir Kütüphane” kampanyası devam(...)

Haberi oku
Gündem

66 ton ağırlığı kaldırabiliyor: Deprem korkusuyla deprem kabini üretti

İzmir’de yaşayan emekli elektrik teknisyeni Mustafa Tozan, eşinin İzmir’de 30 Ekim 2020’de meydana gelen depremde çok korkması üzerin(...)

Haberi oku
Gündem

600 okulda 25 bin öğrenciye bot ve mont

İzmir Büyükşehir Belediyesi kent genelinde 600 okulda öğrenim gören 25 bin öğrenciye bot ve mont dağıtımına başladı. Destek miktar(...)

Haberi oku
Gündem

6. İzmir Uluslararası Edebiyat Festivali'nin teması belli oldu!

Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan İzmir Uluslararası Edebiyat Festivali, ‘Edebiyat Sakindir’ temasıyla gerçekleştirilecek. (...)

Haberi oku
Gündem

6. Basmane Günleri başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, İzmir’i kültür ve sanat kenti halinde dönüştürme hedefi doğrultusunda bu yıl a(...)

Haberi oku
Gündem

6 ayda bir periyodik kontrol şart

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Diş Hekimi Sırma Karaer, toplumun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlenmesine ka(...)

Haberi oku
Gündem

430 hektarlık orman yangını sanığına 5 yıl hapis

zmir'de 430 hektar ormanın küle döndüğü yangınla ilgili yargılanan tutuksuz sanık Ekrem Yener'e 'taksirle orman yangınına neden olma' su(...)

Haberi oku
Gündem

36 kişiye mezar olan apartmanın davasında heyet reddi kabul edilmedi

İzmir depreminde 36 kişinin öldüğü, 17 kişinin de yaralandığı Rıza Bey Apartmanı ile ilgili 2'si tutuklu 9 kişinin yargılandığı da(...)

Haberi oku
Gündem

300 Judocu Tatamide !

TÜRKİYE Judo Federasyonu tarafından organize edilen Minikler Judo Şampiyonası heyecanı İzmir'de başladı. Celal Atik Spor Salonu'nda yapıl(...)

Haberi oku
Gündem

30 yaş üstü öğrencilere kötü haber

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin mayıs ayı üçüncü olağan toplantısında İzmirim Kart Yönetmeliği'nde değişikliğe gidilerek, top(...)

Haberi oku
Gündem

3. Uluslararası Maraton İzmir'de büyük heyecan başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 3.'sünü düzenlediği, Birleşmiş Milletler'in sürdürülebilir bir dünya için belirlediği küresel ama(...)

Haberi oku
Gündem

3 hafta arayla biri iki aşamalı üç ameliyatla tümörden de metastazlardan da kurtuldu

Karaciğer metastazlı 4. evre kolon kanser tanısı koyulan İngiliz hasta Victoria Mary Eğriboyun (52), için Kent Onkoloji Merkezi'nde tümör(...)

Haberi oku
Gündem

2’inci İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali başladı

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılan gecenin açılış konuşmasını Festival Yönetmeni Vecdi Sayar yaptı. Vecdi Sayar konuşmasınd(...)

Haberi oku
Gündem

16. Uluslararası Balkanlılar Halk Dansları ve Kültür Festivali başlıyor

Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde ilk kez 1935 ve 1936 yıllarında düzenlenen “Balkanlılar Halk Dansları Festivali”ni yeniden c(...)

Haberi oku
Gündem

155 Kök Kenevir Ele Geçirildi

Çeşme Jandarma Komutanlığı ekipleri, Ildır Mahallesi'nde 155 kök kenevir bitkisi ele geçirdi. Kenevirleri diktiği tespit edilen 1 kişi g(...)

Haberi oku
Gündem

15 yıl sonra ilk kez... İzmir'de Avrupa Kupası 2 heyecanı!

2008 yılında Andre Vergauwen Cup’a ev sahipliği yaparak tekerlekli sandalye basketbolunda ilk uluslararası organizasyonunu düzenleyen İzmir(...)

Haberi oku
Gündem

10 binin üzerinde Nutuk İzmirlilerle buluştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84’üncü yıl dönümü için hazırladığı anma pro(...)

Haberi oku
Gündem

1. Ulusal Çocuk Çalıştayı başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen 1. Ulusal Çocuk Çalıştayı başladı. Karşıyak(...)

Haberi oku
Gündem

“Siyaset ve Mizah” temalı İzmir Mizah Festivali 20 Aralık’ta başlıyor

6. İzmir Uluslararası Mizah Festivali, 20 Aralık Salı günü başlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği festivalin açıl(...)

Haberi oku
Gündem

“Mustafa Kemal Atatürk’ün hayallerine layık bir iş yapıyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, göreve yeni başlayan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nu ziyaret etti. İl Y(...)

Haberi oku
Gündem

“İzmir’i sahipsiz bırakmayız”

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı birinci oturumu Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) yapıldı. İzmir Büyük(...)

Haberi oku
Gündem

“İzmir Tarihi Kemeraltı Gayrimenkul Yatırım Fonu” kuruldu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yönetim kurulu başkanı olduğu TARKEM'in liderliğinde İzmir Tarihi Kemeraltı ve Çe(...)

Haberi oku
Gündem

“Flamingo Yolu” İzmirlileri büyülüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İzDoğa’nın yürüttüğü “Flamingo Yolu” projesi devam ediyor. UNESCO Dünya Doğa Miras(...)

Haberi oku
Gündem

“Büyük İzmir Yangını 1922” fotoğraf sergisi açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen İzmir Sanat Galerisi’ndeki “Büyük İzmir Yangını 1922” fotoğraf sergisi, (...)

Haberi oku
Gündem

“Basmane’nin Renkleri” fotoğraf sergisi açıldı

Fotoğraf sanatçısı Aydan Özlü’nün “Basmane’nin Renkleri” fotoğraf sergisi İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sanat Galeri(...)

Haberi oku
Gündem

"Yeter ki umuda sırtımızı çevirmeyelim ”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin siber güvenlik alanında teknoloji tabanlı projeler geliştirmek, ticari zekası ve farkındalığı yükse(...)

Haberi oku
Gündem

"Çiçeğin Başkenti" Hollanda Borsasında

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Türkiye'de "çiçeğin başkenti" haline gelen Bademler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin üre(...)

Haberi oku
Gündem

"Çeşme damla sakızı" coğrafi işaretle tescillendi

Çeşme Kaymakamlığı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Türk Patent ve Marka Kurumuna "Çeşme damla sakızı" için yapılan(...)

Haberi oku
Gündem

‘Kadın’ istihdamı için İzmir’den Avrupa’ya örnek adım

Dezavantajlı bölgelerdeki kadınların istihdam imkanlarını artırmak hedefiyle İzmir’de başlatılan ‘Mira’ projesi, ülkemizde 60 ki(...)

Haberi oku
Gündem

‘Kadın doğum uzmanı niye erkek’ dedi, doktora saldırdı

İzmir’de bir hasta yakını, kadın doğum uzmanı erkek olduğu için doktora saldırdı. Burnu kırılan Dr. Mücahit Furkan Balcı kafa travm(...)

Haberi oku
Gündem

‘Gürültüde’ ısrar etti... Büyükşehir'den cezayı yedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde gürültü kuralına uymayan özel işletmelere göz açtırmıyor. Son olarak bir işletmeye 293 (...)

Haberi oku
Gündem

'Sansür Yasası' görüşmeleri ertelendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurul görüşmeleri, g(...)

Haberi oku
-