×

Büyükşehir Ramazan'da kesenin ağzını açtı... 75 milyon TL'lik destek bütçesi

Deprem Bölgesindeki ve İzmir'deki ihtiyaç sahipleri vatandaşlara destek veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ramazanda'da kimseyi yalnız ve muhtaç bırakmayacaklarını vurgulayarak, "Ramazan ayında hem İzmir’de ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin hem de depremzedelerimizin yanında olmak için toplam 75 milyon TL bütçe ayırdık" bilgisini verdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden depremzede ve ihtiyaç sahibi vatandaşları için ayrılan 75 milyon TL bütçe ile ilgili detaylı video paylaşan Başkan Soyer, "Koşullar ne olursa olsun, hiçbir vatandaşımızı bu zor günlerde yalnız bırakmayacağız" dedi.

NAKİT YARDIMLAR YATIRILACAK

"75 bin haneye sosyal destek sağlıyoruz, bu sayı 2019 yılında 23 bindi bu da bizim yaşadığımız yoksullaşması net bir şekilde gösteriyor. 75 milyon liralık bir sosyal destek paketi hazırladık. Bunun içerisinde 450 bin kişilik iftar yemeği, 50 bin yurttaşa gıda desteği, 75 bin yurttaşa nakit desteği yer alıyor. Ramazan Bayramı'na girmeden önce sosyal destek kartlarına bayram parası denilen nakit yardımları yatırmış olacağız. Bununla beraber ramazan süresince afet bölgelerinde eve İzmirdeki depremzede yurttaşlarımıza da desteklerimiz devam ediyor. Sadece İzmirli vatandaşlarımıza değil afet bölgelerinde de bu Ramazan'ı mümkün olduğunca yurttarşlarımıza destek olarak , onların yanlarında olarak sürdürmemiz gerekiyor. Güzümüz el verdiği sürece bütün imkanlarımızla, bütün kabiliyetimizle her şekilde onların yanında olmaya devam edeceğiz"

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

Büyükşehir Ramazan'da kesenin ağzını açtı... 75 milyon TL'lik destek bütçesi - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Gündem

'Sansür Yasası' görüşmeleri ertelendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurul görüşmeleri, girişimlerimiz sonucu üzerinde parti gruplarını(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Gürültüde’ ısrar etti... Büyükşehir'den cezayı yedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde gürültü kuralına uymayan özel işletmelere göz açtırmıyor. Son olarak bir işletmeye 293 bin TL’lik gürültü cezası kesildi. Tutulan t(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın doğum uzmanı niye erkek’ dedi, doktora saldırdı

İzmir’de bir hasta yakını, kadın doğum uzmanı erkek olduğu için doktora saldırdı. Burnu kırılan Dr. Mücahit Furkan Balcı kafa travmasına bağlı hayati risk nedeniyle hastanede gö(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın’ istihdamı için İzmir’den Avrupa’ya örnek adım

Dezavantajlı bölgelerdeki kadınların istihdam imkanlarını artırmak hedefiyle İzmir’de başlatılan ‘Mira’ projesi, ülkemizde 60 kişiye ulaştıktan sonra İngiltere, Portekiz ve Ro(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki a(...)

Haberi İncele
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı .Yarışmayı tamamlayan bütü(...)

Haberi İncele
Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu yıl Fuar İzmir’de yapılacak. 26-29 Mayıs ta(...)

Haberi İncele
Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yapı envanteri ve fayların incel(...)

Haberi İncele
-