×

Bornova Belediyesi Tarım da İlerliyor

Bornova Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü Kayadibi Mahallesi’nde atalık tohumları yaşatmak ve yaygınlaştırmak amacıyla oluşturduğu Yerel Tohum Bahçesi’ni büyüttü. 1.5 dönümden 4 dönüme çıkarılan bahçede domatesten bibere, salatalıktan patlıcana dikimi yapılan fide çeşitlerinin sayısı da 41’den 65’e yükseldi. Yerel tohum bahçesine dikilen fidelerden üreticilere dağıtılmak üzere 5 milyon atalık tohum elde edilmesi hedefleniyor. Dağıtılacak fide sayısı ise 500 bin olacak.


Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, tarımsal alandaki bu gelişmeyi ve hedeflerini şu sözleriyle anlattı : “Güvenli ve doğal ürünlere ulaşım her geçen gün daha zorlaşıyor. Biz bu süreçte yerel üreticimize verdiğimiz desteği arttırıyoruz. Bu yıl çeşitli türlerde 2 milyon atalık tohumu ve 350 bin fideyi ücretsiz olarak dağıttık. Hem de Türkiye’nin dört bir yanına. Bu rakamları daha da yukarılara çıkarıyoruz. Artık daha geniş bir alanda üretim yapacağız. Dağıtacağımız fide sayısı 350 binden 500 bine, atalık tohum miktarı da 2 milyondan 5 milyona çıkacak” diye konuştu.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

Bornova Belediyesi Tarım da İlerliyor - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Gündem

'Sansür Yasası' görüşmeleri ertelendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurul görüşmeleri, girişimlerimiz sonucu üzerinde parti gruplarını(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Gürültüde’ ısrar etti... Büyükşehir'den cezayı yedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde gürültü kuralına uymayan özel işletmelere göz açtırmıyor. Son olarak bir işletmeye 293 bin TL’lik gürültü cezası kesildi. Tutulan t(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın doğum uzmanı niye erkek’ dedi, doktora saldırdı

İzmir’de bir hasta yakını, kadın doğum uzmanı erkek olduğu için doktora saldırdı. Burnu kırılan Dr. Mücahit Furkan Balcı kafa travmasına bağlı hayati risk nedeniyle hastanede gö(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın’ istihdamı için İzmir’den Avrupa’ya örnek adım

Dezavantajlı bölgelerdeki kadınların istihdam imkanlarını artırmak hedefiyle İzmir’de başlatılan ‘Mira’ projesi, ülkemizde 60 kişiye ulaştıktan sonra İngiltere, Portekiz ve Ro(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki a(...)

Haberi İncele
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı .Yarışmayı tamamlayan bütü(...)

Haberi İncele
Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu yıl Fuar İzmir’de yapılacak. 26-29 Mayıs ta(...)

Haberi İncele
Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yapı envanteri ve fayların incel(...)

Haberi İncele
-