×

Turistler kruvaziyerden inemiyor… Kordon’da serseri istilası!

Kordon İş Adamları Derneği Ömür Şanlı son zamanlarda Kordon’da artan güvenlik sorunlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Asayiş olaylarının kruvaziyer ile gelen turistleri etkilediğini söyleyen Şanlı, “Turistler, Kordon’a girmez oldu. Yabancı turistler artık Kordon’a gelmiyor. Kruvaziyer gemileriyle gelenler gemiden inmiyor. Akşam burada turist gezmeye geliyor. Bir görüyor kavgaları olayları… Kaçıyor, gidiyor. İzmir bitiyor” dedi.

'BÜYÜKŞEHİR SÜREKLİ ÇİM DEĞİŞTİRİYOR'

Kordon Boyu’nda yaşanan eğlencenin Avrupa’nın başka yerinde yaşanmadığını ifade eden Şanlı, “Böyle bir yaşam tarzı, dünyanın hiçbir ülkesinde yok. Böyle bir özgürlük, böyle bir demokrasi, dünyanın bir başka ülkesinde Paris Şanzelize’de, İngiltere’de, Barcelona’dan Atina’da varsa ben özür dileyeceğim. Kordon’da güvenlik sorunu günden güne çığırından çıkıyor. Emniyet bir güç olsa da her insanın başına polis dikemezsin. Narkotik köpekleri Kordon’a bıraksalar herkesin üzerinde uyuşturucu madde çıkacaktır. Bu bir yaşam tarzı, bir özgürlük değil. İçkiden İzmir’in yaşam tarzı özgürlüğü ölçülemez. Bu duruma, emniyet de valilik de yerel yönetimi de İzmirlilerle el koyması lazım. Artık günden güne burası çığırından çıkıyor. Her gece kavgalar, bıçaklamalar yaşanıyor, önceki gece yine yaşandı. Alkolün etkisiyle bizim tuvaletlerimizi kırıyorlar, aynalarımızı kırıyorlar. Esnaf ve burada oturan aileler mutsuz. Yaşlısı var, çocuğu var, hastası var, gece 12 oluyor karşıda halay çekiyorlar, davul zurna ekipleri geliyor. Kordon, artık açık hava meyhanesi oldu. Yazıktır, günahtır. Bunu dayatma olarak, ‘İzmir’in yaşam tarzı bu’ demek İzmirliye de hakarettir. Böyle bir yaşam tarzı dünyanın hiçbir ülkesinde yok. Buyurun İzmir yerel medyasını da alalım, gidelim. Şanzelize’de aynısı var mı? Atina’da aynısı var mı? Barcelona'da aynısı var mı? Bunu İzmirlilerin yaşam tarzı diye dayatıyorlar. Biraz belediye de el atsın. Yazık günah değil mi? Her gün çim değiştiriyorlar” ifadelerini kullandı.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

Turistler kruvaziyerden inemiyor… Kordon’da serseri istilası! - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Gündem

'Sansür Yasası' görüşmeleri ertelendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurul görüşmeleri, girişimlerimiz sonucu üzerinde parti gruplarını(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Gürültüde’ ısrar etti... Büyükşehir'den cezayı yedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde gürültü kuralına uymayan özel işletmelere göz açtırmıyor. Son olarak bir işletmeye 293 bin TL’lik gürültü cezası kesildi. Tutulan t(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın doğum uzmanı niye erkek’ dedi, doktora saldırdı

İzmir’de bir hasta yakını, kadın doğum uzmanı erkek olduğu için doktora saldırdı. Burnu kırılan Dr. Mücahit Furkan Balcı kafa travmasına bağlı hayati risk nedeniyle hastanede gö(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın’ istihdamı için İzmir’den Avrupa’ya örnek adım

Dezavantajlı bölgelerdeki kadınların istihdam imkanlarını artırmak hedefiyle İzmir’de başlatılan ‘Mira’ projesi, ülkemizde 60 kişiye ulaştıktan sonra İngiltere, Portekiz ve Ro(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki a(...)

Haberi İncele
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı .Yarışmayı tamamlayan bütü(...)

Haberi İncele
Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu yıl Fuar İzmir’de yapılacak. 26-29 Mayıs ta(...)

Haberi İncele
Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yapı envanteri ve fayların incel(...)

Haberi İncele
-