×

Birinden diğerine kart borcu çıkmazı

Vatandaşın bankalara kredi kartı borcu 585 milyar TL'ye ulaşırken sadece bu yılın ilk 2 ayında 115 bin 485 kişi hakkında kredi kartı borcunu ödeyemediği için bankalar tarafından icra takibi başlatıldı. İcraya verilmesine karşın borcunu ödeyemeyen vatandaşların sayısı da 3 milyon 865 bin 446 kişiye yükseldi. Bir karttan çekip diğer kartın ödemesini yaparak hayatını devam ettiren vatandaşlar ise 18 Mayıs'ta Merkez Bankası’nın (MB) bankalara gönderdiği yazıyla şok yaşadı. Buna göre bankalar kredi kartlarıyla çekilen nakit avans ödemesini iptal etti.

Ay sonunda kredi kartı borcunu diğer karttan nakit çekerek ödeyen vatandaşların sistemin iptal edilmesi üzerine yaşadığı panik ve korku sosyal medyada geniş yer bulunca bir gün sonra MB yeni bir yazıyla söz konusu kısıtlamayı iptal ettiğini duyurdu. Fakat vatandaşlar hala bankaların yasak kalkmamış gibi hareket ettiğini ve nakit avans çekimi yapamadıklarını belirtirken sorunun giderilmemesi halinde milyonlarca vatandaşın ay sonunda kredi kartı borcunu ödeyemediği için kartının kullanıma kapanabileceği kaydedildi.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

Birinden diğerine kart borcu çıkmazı - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Gündem

'Sansür Yasası' görüşmeleri ertelendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurul görüşmeleri, girişimlerimiz sonucu üzerinde parti gruplarını(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Gürültüde’ ısrar etti... Büyükşehir'den cezayı yedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde gürültü kuralına uymayan özel işletmelere göz açtırmıyor. Son olarak bir işletmeye 293 bin TL’lik gürültü cezası kesildi. Tutulan t(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın doğum uzmanı niye erkek’ dedi, doktora saldırdı

İzmir’de bir hasta yakını, kadın doğum uzmanı erkek olduğu için doktora saldırdı. Burnu kırılan Dr. Mücahit Furkan Balcı kafa travmasına bağlı hayati risk nedeniyle hastanede gö(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın’ istihdamı için İzmir’den Avrupa’ya örnek adım

Dezavantajlı bölgelerdeki kadınların istihdam imkanlarını artırmak hedefiyle İzmir’de başlatılan ‘Mira’ projesi, ülkemizde 60 kişiye ulaştıktan sonra İngiltere, Portekiz ve Ro(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki a(...)

Haberi İncele
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı .Yarışmayı tamamlayan bütü(...)

Haberi İncele
Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu yıl Fuar İzmir’de yapılacak. 26-29 Mayıs ta(...)

Haberi İncele
Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yapı envanteri ve fayların incel(...)

Haberi İncele
-