×

İzmir’de yılbaşı için hazırlıklar tamamlandı


31 ARALIK için toplu ulaşım sefer saatlerinde düzenleme yapılarak, ek seferler konuldu. Kent merkezinde bazı yollar trafiğe kapatılarak, güzergah değişikliğine de gidildi. GÜVENLİK tedbirlerinin artırıldığı kentte 6 bin polis görev başında olacak. Asayiş ekipleri hırsızlık, kavga gibi olaylara karşı takip ve denetimlerini yoğunlaştıracak.

İzmir merkezi ve ilçelerinde ulaşımdan güvenliğe birçok alanda vatandaşların yılbaşı gecesini daha huzurlu geçirmesi için bazı tedbirler alındı. Bu kapsamda İzmir'de yaklaşık 6 bin polis görev başında olacak. Trafik polisleri özellikle alkollü araç kullanımı ve emniyet kemeri kontrolü yapacak. Asayiş ekipleri hırsızlık, kavga ve taciz gibi olaylara karşı denetimlerini yoğunlaştıracak. Kentteki eğlence mekanları da denetlenecek. Yılbaşında İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler tarafından yerel yönetim hizmetleri 24 saat hizmet verecek. Su ve kanal arızası, ulaşım, itfaiye gibi hizmetler sürdürülecek. Hemşehri İletişim Merkezi 185 numaralı çağrı merkezi 7/24 hizmet verecek.

SABAHA KADAR SÜRECEK
İzmir Metrosu ile Konak ve Karşıyaka tramvayları sabaha kadar sefer yapacak. 31 Aralık 2022 sabahı 06.00'da başlayan seferler 1 Ocak pazar gece yarısına kadar normal programında devam edecek. Metroda ve Konak Tramvayı'nda 01.00- 05.00 arası; Karşıyaka Tramvayı'nda 00.20-05.20 arası saat başı sefer yapılacak.

İZDENİZ'e bağlı vapurlar 31 Aralık'ta her zaman uyguladığı hafta sonu tarifesine göre hareket edecek. 31 Aralık'ı 1 Ocak'a bağlayan gece ihtiyaç halinde ek seferler uygulanacak. Alsancak -Karşıyaka arasında Baykuş seferleri 05.00'e kadar devam edecek. 1 Ocak 2023 günü ise yolcu gemileri ve arabalı vapurlar hafta sonu tarifesine göre çalışacak. Bostanlı - Üçkuyular hattı arabalı vapur seferleri 11.00'de başlayacak. Baykuş seferleri sabaha kadar yarım saatte bir düzenlenecek. 1 Ocak günü 06.00-12.00 arası düzenlenmiş pazar tarifesi uygulanacak

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

İzmir’de yılbaşı için hazırlıklar tamamlandı - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Gündem

'Sansür Yasası' görüşmeleri ertelendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurul görüşmeleri, girişimlerimiz sonucu üzerinde parti gruplarını(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Gürültüde’ ısrar etti... Büyükşehir'den cezayı yedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde gürültü kuralına uymayan özel işletmelere göz açtırmıyor. Son olarak bir işletmeye 293 bin TL’lik gürültü cezası kesildi. Tutulan t(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın doğum uzmanı niye erkek’ dedi, doktora saldırdı

İzmir’de bir hasta yakını, kadın doğum uzmanı erkek olduğu için doktora saldırdı. Burnu kırılan Dr. Mücahit Furkan Balcı kafa travmasına bağlı hayati risk nedeniyle hastanede gö(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın’ istihdamı için İzmir’den Avrupa’ya örnek adım

Dezavantajlı bölgelerdeki kadınların istihdam imkanlarını artırmak hedefiyle İzmir’de başlatılan ‘Mira’ projesi, ülkemizde 60 kişiye ulaştıktan sonra İngiltere, Portekiz ve Ro(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki a(...)

Haberi İncele
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı .Yarışmayı tamamlayan bütü(...)

Haberi İncele
Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu yıl Fuar İzmir’de yapılacak. 26-29 Mayıs ta(...)

Haberi İncele
Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yapı envanteri ve fayların incel(...)

Haberi İncele
-