×

İzmir'de renkli 23 Nisan kutlaması

İzmir'in Konak ilçesinde bulunan Kazım Karabekir Ortaokulu'nda İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği düzenlendi. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte, yüzlerce çocuk doyasıya eğlendi.


İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Konak ilçesinde bulunan Kazım Karabekir Ortaokulu'nda düzenlenen etkinlikte öğrenciler tarafından folklör gösterileri sergilenirken, etkinlikte ‘Ego' isimli köpek yaptığı şovlarla büyük alkış topladı. Çocuklar için etkinlik alanında fen atölyesi, boncuk yapım atölyesi, masal atölyesi gibi stantlar kurulurken öğrenciler için robot gösterisi, bilişim etkinliği, yeniçeri kostümleri tanıtımı, illüzyon gösterisi yapıldı. Etkinlikte yüzlerce çocuk doyasıya eğlenirken, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri çocuklara polis düdüğü ve çeşitli çıkartmalar hediye etti.


Köşger'den 23 Nisan kutlaması


Programda konuşan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Bugün burada dünya tarihinde hiçbir milletin sahip olmadığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 102. yılının kutlanması vesilesiyle bir araya geldik. Çok anlamlı bir yerdeyiz. Kurtuluş Savaşı'nın ilk meşalesinin yakıldığı ve 9 Eylül 1922'de de zaferle taçlandığı İzmir'imizdeyiz. 23 Nisan hepimize kutlu olsun. Bizi en çok mutlu eden şey iyi yetişmiş genç nüfusumuzdur. Bu manzaraya emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, umudumuzu artırdınız, var olasınız” dedi.


Öğrenciler doyasıya eğlendi


Etkinlikte polis kıyafeti giyen öğrencilerden Mina Er, “Etkinlikler çok güzel. Etkinliklerin hepsinde çok eğlendik. Teknolojik aletler de vardı. Bir sürü yeni bilgi öğrendik” diye konuştu. Öğrencilerden Nehir Çimendağ ve Ümmügülsüm Aslan da etkinlikleri çok beğendiklerini ve çok eğlendiklerini ifade etti.


“Çocukları eğlendirmek için her şeyi yapıyoruz”


Karabağlar Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden gelerek çocukları eğlendirmek için kitap kostümü giyen Mervenur Geçer ise “Burada bulunduğumuz için çok mutluyuz. Çocuklar da çok eğleniyor, biz de onları eğlendirmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Ortam çok renkli gerçekten. Biz de ayak uydurmaya çalışıyoruz. Ben kitap kostümündeyim, arkadaşlarım değişik kostümlerde. Mutluyuz, mutlu etmeye de devam ediyoruz” dedi.


Etkinliğe İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, okul müdürleri, öğretmenler, çeşitli okullardan yüzlerce öğrenci ve veliler katıldı.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

İzmir'de renkli 23 Nisan kutlaması - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Gündem

'Sansür Yasası' görüşmeleri ertelendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurul görüşmeleri, girişimlerimiz sonucu üzerinde parti gruplarını(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Gürültüde’ ısrar etti... Büyükşehir'den cezayı yedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde gürültü kuralına uymayan özel işletmelere göz açtırmıyor. Son olarak bir işletmeye 293 bin TL’lik gürültü cezası kesildi. Tutulan t(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın doğum uzmanı niye erkek’ dedi, doktora saldırdı

İzmir’de bir hasta yakını, kadın doğum uzmanı erkek olduğu için doktora saldırdı. Burnu kırılan Dr. Mücahit Furkan Balcı kafa travmasına bağlı hayati risk nedeniyle hastanede gö(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın’ istihdamı için İzmir’den Avrupa’ya örnek adım

Dezavantajlı bölgelerdeki kadınların istihdam imkanlarını artırmak hedefiyle İzmir’de başlatılan ‘Mira’ projesi, ülkemizde 60 kişiye ulaştıktan sonra İngiltere, Portekiz ve Ro(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki a(...)

Haberi İncele
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı .Yarışmayı tamamlayan bütü(...)

Haberi İncele
Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu yıl Fuar İzmir’de yapılacak. 26-29 Mayıs ta(...)

Haberi İncele
Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yapı envanteri ve fayların incel(...)

Haberi İncele
-