×

CHP'li Foça Belediye Başkanı ve 53 sanığın yargılandığı çete davasında mütalaa hazırlanacak

CHP'li Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz'ün, liderliğini Binali Camgöz'ün yaptığı iddia edilen suç örgütünün üyesi olduğu iddia edilen 53 sanık ile birlikte yargılandığı davanın son celsesinde sanık ve müşteki ifadeleri tamamlanırken, mahkeme heyeti esasa ilişkin mütalaa hazırlanması için duruşmayı erteledi.


Liderliğini firari Binali Camgöz'ün yaptığı iddia edilen suç örgütüne yönelik dosya ile Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz'ün “Silahla kasten yaralamaya azmettirme” iddiasına ilişkin dosyanın birleştirildiği ve 12'si tutuklu 54 sanığın yargılanmalarına devam edildi.


İzmir 9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) ile katılırken, taraf avukatları ve bazı tutuksuz sanıklar ile Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz'ün azmettirmesiyle silahla yaralanan İsmail Kılınç mahkeme salonunda hazır bulundu. Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz ise bu celsede de mahkeme salonunda yer almadı.


Başka bir dosyadan tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile ifadesi alınan Ercan Erik, 12 Eylül 2019'da bir işyerinin kurşunlanması sırasında kendisinin cezaevinde olduğunu söyledi. Mağdurlara yönelik silahlı bir eyleminin olmadığını savunan Erik, “11 Ocak 2020'de Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koçer'e düzenlenen silahlı saldırıyı da şimdi öğrendim. Öldürmeye teşebbüs eylemine katılmadım. Bu olayların hiçbirine örgüt üyesi olarak katılmadım” dedi.


Mahkemede ifadesi alınan tutuksuz sanık A.U. ise daha önce çalıştığı işyeri sahibinin ölmesi nedeniyle iş yerini devraldığını ancak kendisine 300 bin liraya yakın bir borç bırakıldığını söyleyerek, “Sonra bir tanıdık aracılığıyla işyerini satmak istedik. Binali Camgöz'ü tanımam ama Ercan Erik bana bu konuda yardımcı oldu. Sadece onu tanıyorum. Bunların suç örgütü olduğunu bilmiyordum” diye konuştu.


“Binali Camgöz görüntülü aradı”


Menemen'de 13 yıldır aynı işyerinde esnaflık yaptığını ve bu sırada sanıklardan A.U. ‘nun kendisine borç yaptığını söyleyen müşteki S.Ç., “Bana borcu olan A.U. ‘Parayı damadım ödeyecek' dedi sonra beni Ercan Erik'e yönlendirdi. Ercan Erik'in yanına gittim. Oradayken Binali Camgöz diye biri görüntülü aradı ve ‘Ödemeyi ben yapacağım' dedi. Daha sonra Ercan Erik beni arayarak parayı ödemeyeceğini söyledi ve bana küfürler etti” dedi.


Duruşma savcısı, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini isterken, sanık avukatları ise tahliye talebinde bulundu.


Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına, başka bir suçtan tutuklu bulunan Ercan Erik'in bu dosya için de tutuklanmasına karar vererek, esasa ilişkin mütalaa hazırlanması için duruşmayı erteledi.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

CHP'li Foça Belediye Başkanı ve 53 sanığın yargılandığı çete davasında mütalaa hazırlanacak - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Gündem

'Sansür Yasası' görüşmeleri ertelendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurul görüşmeleri, girişimlerimiz sonucu üzerinde parti gruplarını(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Gürültüde’ ısrar etti... Büyükşehir'den cezayı yedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde gürültü kuralına uymayan özel işletmelere göz açtırmıyor. Son olarak bir işletmeye 293 bin TL’lik gürültü cezası kesildi. Tutulan t(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın doğum uzmanı niye erkek’ dedi, doktora saldırdı

İzmir’de bir hasta yakını, kadın doğum uzmanı erkek olduğu için doktora saldırdı. Burnu kırılan Dr. Mücahit Furkan Balcı kafa travmasına bağlı hayati risk nedeniyle hastanede gö(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın’ istihdamı için İzmir’den Avrupa’ya örnek adım

Dezavantajlı bölgelerdeki kadınların istihdam imkanlarını artırmak hedefiyle İzmir’de başlatılan ‘Mira’ projesi, ülkemizde 60 kişiye ulaştıktan sonra İngiltere, Portekiz ve Ro(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki a(...)

Haberi İncele
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı .Yarışmayı tamamlayan bütü(...)

Haberi İncele
Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu yıl Fuar İzmir’de yapılacak. 26-29 Mayıs ta(...)

Haberi İncele
Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yapı envanteri ve fayların incel(...)

Haberi İncele
-