×

Bayraklı Şehir Hastanesi’nde açılış yok, grev var!


Yapımı yılan hikayesine dönen dev sağlık kampüsünün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirileceği açıklanan açılışı ertelenirken, süreçte barınma koşulları, yemek yetersizliği ve kalitesizliği nedeniyle çok sayıda eylem yapan işçiler de bu kez de 2 aylık ücretlerinin tamamının yatırılmaması nedeniyle grev başlattı.

İzmir’de yapımı yılan hikayesine dönen Bayraklı Şehir Hastanesi yeni krizlerle yeniden gündeme geldi. Son olarak Şubat ayında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacağı duyurulan dev sağlık kampüsünde grev ve erteleme şoku yaşanıyor. İnşa sürecinde gündeme sık sık işçi isyanlarıyla gelen hastanenin yapım çalışmalarının planlanan tarihe yetişmemesi nedeniyle açılışı bir kez daha ertelenirken, GAMA-Türkerler ortaklığıyla yapılan hastane de bir de grev krizi patlak verdi. Süreçte barınma koşulları, yemek yetersizliği ve kalitesizliği nedeniyle eylem yapan işçiler bu kez de 2 aylık ücretlerinin tamamının yatırılmaması nedeniyle grev başlattı

SENDİKADAN AÇIKLAMA

İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası (İYİ-SEN) Genel Başkanı Hasan Kırlangıç Gerçekizmir’e yaptığı açıklamada, “12 tane üyemiz greve başladı. Ücretlerini alamıyorlar, sürekli yaşadığımız sorunlar. Ocak ayında asgari ücrete zam yapıldı. Patronların maaşları güncellemek gibi bir derdi yok. Ocak ayının maaşları da gecikmeye başladı. 5’inden 5’ine ödenen maaşlar şu anda firmalar tarafından 15’ine atılıyor. Aralık ayı maaşını da alamadılar işçiler. 3 gün sonra Ocak maaşının yatacağı söyleniyor ama 15’inde verileceği de söylentiler arasında. Arkadaşları idare ediyorlar. Son noktaya dayandığı için artık yeter deyip greve çıkmak istiyorlar” diye konuştu.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

Bayraklı Şehir Hastanesi’nde açılış yok, grev var! - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Gündem

'Sansür Yasası' görüşmeleri ertelendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurul görüşmeleri, girişimlerimiz sonucu üzerinde parti gruplarını(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Gürültüde’ ısrar etti... Büyükşehir'den cezayı yedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde gürültü kuralına uymayan özel işletmelere göz açtırmıyor. Son olarak bir işletmeye 293 bin TL’lik gürültü cezası kesildi. Tutulan t(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın doğum uzmanı niye erkek’ dedi, doktora saldırdı

İzmir’de bir hasta yakını, kadın doğum uzmanı erkek olduğu için doktora saldırdı. Burnu kırılan Dr. Mücahit Furkan Balcı kafa travmasına bağlı hayati risk nedeniyle hastanede gö(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın’ istihdamı için İzmir’den Avrupa’ya örnek adım

Dezavantajlı bölgelerdeki kadınların istihdam imkanlarını artırmak hedefiyle İzmir’de başlatılan ‘Mira’ projesi, ülkemizde 60 kişiye ulaştıktan sonra İngiltere, Portekiz ve Ro(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki a(...)

Haberi İncele
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı .Yarışmayı tamamlayan bütü(...)

Haberi İncele
Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu yıl Fuar İzmir’de yapılacak. 26-29 Mayıs ta(...)

Haberi İncele
Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yapı envanteri ve fayların incel(...)

Haberi İncele
-