×

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Gündem

TÜİK yaşam süresinin en uzun olduğu iller listesini paylaştı

TÜİK, Türkiye'de yaşam süresinin en uzun olduğu illeri açıkladı. Bu verilere göre, Türkiye'de erkeklerde beklenen yaşam süresi ortalama 73.7 yılken, kadınlarda bu süre ortalama 79.4 yıla ulaşıyor. İzmir 19. sırada yer aldı.(...)

Haberi oku
Gündem

Türkiye'de en az yağış alan il İzmir oldu

İzmir'de ekim ayı yağışları yüzde 90 azaldı En fazla yağış alan il metrekareye 248,8 kilogram ile Rize, en az yağış alan il ise metrekareye 5 kilogramla İzmir olurken, normaline göre en fazla azalma gösteren (...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'e sağanak geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre, bugün İzmirliler yoğun sisli ve puslu bir hava ile güne merhaba diyecek. Öğle saatlerinden itibaren ise kentin gök gürültülü sağanak yağışın etkisi altına girmesi bekleniy(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de 29 Ekim'de toplu taşımaya kaç kişi bindi?

İzmirlilerin 100. yıl coşkusu, toplu ulaşım rakamlarına da yansıdı. Yurttaşlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümü için düzenlediği kutlamalara akın etti. 29 Ekim Pazar günü t(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'e Sağanak yağışlar geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre; İzmir'de Ekim ayı güneşli biterken, Kasım ayı sağanak yağışlarla birlikte geliyor. Hava sıcaklıklarının geçtiğimiz haftaya göre 3-4 derece daha düşük olmas(...)

Haberi oku

VİDEO HABERLER

EDİTÖR SEÇİMLERİ

Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi


Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı.

İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki a Haberi oku
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı .


Yarışmayı tamamlayan bütü Haberi oku

Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu yıl Fuar İzmir’de yapılacak. 26-29 Mayıs ta Haberi oku

Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yapı envanteri ve fayların incel Haberi oku

Gündem

Zehir yüklü geminin aylardır Aliağa'da olduğu ortaya çıktı!

Aliağa bu kez Libya’da kimyasal atık depolamak için kullanılan Sloug isimli tanker ile gündeme geldi. İçinde 6 bin ton kimyasal atık barındıran tankerin İzmir’in Aliağa Limanı’na ge Haberi oku

EN ÇOK YORUM ALANLAR

Yerel Yönetimler

Yörük Türkmenleri Bornova'da

Ege Bölgesi Yörük Türkmenleri Bornova'da buluştu.  Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ tarafından düzenlenen etkinlikte 4 dernek 28 federasyon katıldı. 

Haberi oku
Gündem

Marble İzmir için geri sayım başladı

Marble İzmir için geri sayım başladı. Mermer Fuarı bu senede İzmir'de dünyanın tüm mermer üreticilerini buluşturuyor. 

Haberi oku
Spor

U21 turnuvası başlıyor

U21 Efeler Liginde liderliğini koruyan Arkas, İzmir'de Fenerbahçe ile karşılaşıyor. Mustafa Kemal Stadyumunda gerçekleşecek karşılaşma saat 16.00'da.

Haberi oku
Gündem

İzmir HİM'den tam bilet açıklaması!

İzmir'in Buca ilçesinde bir ganyan bayiinde işlenen kan davası cinayetinin zanlısı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Olay, 8 Mart akşamı saat 17.00 sıralarında Akıncılar Mahalle Haberi oku

VİDEO HABERLER

HABERLER

Gündem

TÜİK yaşam süresinin en uzun olduğu iller listesini paylaştı

TÜİK, Türkiye'de yaşam süresinin en uzun olduğu illeri açıkladı. Bu verilere göre, Türkiye'de erkeklerde beklenen yaşam süresi ortalam(...)

Haberi oku
Gündem

Türkiye'de en az yağış alan il İzmir oldu

İzmir'de ekim ayı yağışları yüzde 90 azaldı En fazla yağış alan il metrekareye 248,8 kilogram ile Rize, en az yağ(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'e sağanak geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre, bugün İzmirliler yoğun sisli ve puslu bir hava ile güne merhaba diyecek. Öğle saat(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'de 29 Ekim'de toplu taşımaya kaç kişi bindi?

İzmirlilerin 100. yıl coşkusu, toplu ulaşım rakamlarına da yansıdı. Yurttaşlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Türkiye Cumhuriyeti(...)

Haberi oku
Gündem

İzmir'e Sağanak yağışlar geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre; İzmir'de Ekim ayı güneşli biterken, Kasım ayı sağanak yağışlarla birlikte gel(...)

Haberi oku
-