×

İzmir'de hava ısındı; vatandaşlar Kordonboyu'na akın etti

 İzmir'de yükselmeye başlayan hava sıcaklığıyla birlikte vatandaşlar Kordonboyu'na akın etti. Bazı vatandaşlar deniz kenarında yürümeyi tercih ederken, bazıları da çimlerde oturarak sıcak havanın tadını çıkarttı.


Uzun süredir mevsim normallerinin altında seyreden sıcaklıklar, bu hafta ortasından itibaren yükselişe geçti. Havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşlar kendilerini dışarı attı. İzmir'in en gözde yerlerinden biri olan Kordonboyu'nda da yoğunluk yaşandı. Sıcaklığın yükselmesini değerlendiren vatandaşlar, arkadaşlarıyla, aileleriyle veya evcil hayvanlarıyla Kordon'a geldi. Bazı vatandaşlar sahil şeridinde yürüyüş yaparken, bazıları da çimlerde oturmayı tercih etti. Kimi vatandaşlar ise balık tutmak için oltalarını denize attı. Kordonboyu'nda oluşan yoğunluk havadan görüntülendi.


“Havalar güneşli olunca mutlu oluyoruz”


Eşi ve kızıyla Kordon'a gelen Gökçen Bozkurt, “Eşim balık tutmaya gitti, biz de kızımla birlikte vakit geçirelim dedik. Havalar güneşli olunca mutlu oluyoruz. Kordon'da da güzel bir aktivite oluyor, çimlere oturuyoruz. Havaların soğuk olmasından dolayı sıkılmıştık. Artık baharın geldiğini düşünüyoruz” dedi.


“Yaz havasının ilk belirtileri var”


Ailesi ve köpeğiyle birlikte gezen vatandaşlardan Serkan Ekim ise “Uzun bir süredir havalar soğuktu. Şu an ise tamamen bir yaz havasının ilk belirtileri var. Biz de dışarı çıktık hep birlikte. Ailecek geziyoruz. Köpeğimiz Tarçın'ı da dışarı çıkardık. Günümüzü değerlendirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

İzmir'de hava ısındı; vatandaşlar Kordonboyu'na akın etti - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Gündem

'Sansür Yasası' görüşmeleri ertelendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurul görüşmeleri, girişimlerimiz sonucu üzerinde parti gruplarını(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Gürültüde’ ısrar etti... Büyükşehir'den cezayı yedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde gürültü kuralına uymayan özel işletmelere göz açtırmıyor. Son olarak bir işletmeye 293 bin TL’lik gürültü cezası kesildi. Tutulan t(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın doğum uzmanı niye erkek’ dedi, doktora saldırdı

İzmir’de bir hasta yakını, kadın doğum uzmanı erkek olduğu için doktora saldırdı. Burnu kırılan Dr. Mücahit Furkan Balcı kafa travmasına bağlı hayati risk nedeniyle hastanede gö(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın’ istihdamı için İzmir’den Avrupa’ya örnek adım

Dezavantajlı bölgelerdeki kadınların istihdam imkanlarını artırmak hedefiyle İzmir’de başlatılan ‘Mira’ projesi, ülkemizde 60 kişiye ulaştıktan sonra İngiltere, Portekiz ve Ro(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki a(...)

Haberi İncele
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı .Yarışmayı tamamlayan bütü(...)

Haberi İncele
Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu yıl Fuar İzmir’de yapılacak. 26-29 Mayıs ta(...)

Haberi İncele
Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yapı envanteri ve fayların incel(...)

Haberi İncele
-