×

Hastanelerde Aylar Sonraya Randevu

Hastanelerde özellikle tetkik gerektiren işlemler için uzun vadelere randevu verilmesinin nedenlerine ilişkin açıklamalarda bulunan İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, “Bütün tetkikler ile ilgili randevuların uzun vadeye verildiğine dair bilgiler geliyor. Özellikle radyolojik tetkikler, el işi gerektiren, maniplasyon gerektiren tetkiklere uzun süre sonraya randevular verildiği söyleniyor. Esasında bunun birkaç nedeni var. Bu nedenlerden bir tanesi; hekimler 5 dakikada bir hasta bakma baskısı altındalar. Çok yoğun bir hasta yüklenmesi var. Bir hekim endoskopi yapabilecekken poliklinikteki randevu sıkışıklığından dolayı poliklinikte çalışmaya yönlendiriliyor. Böyle olunca da daha spesifik işleri yapmaya daha az zaman kalıyor. Hastanelerde çok spesifik işleri yapan çalışan sayısı da giderek azalıyor. Bunun azalmasındaki en önemli etken de bu spesifik işleri yapan insanlar özlük hakları ile ilgili büyük zorluklar yaşadığı için kamu hastanelerinden çekilmeye başladılar. Bu insanlar özel hastanelere gidiyor ya da muayenehane açıyorlar. Bunların yanında pek çok hastane, maddi yetersizlik içerisinde… Hastanelerin tükettiği malzemelerin hemen hemen yüzde 85’i ithal edilir. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından hastanelere, Türk Lirası üzerinden ödeme yapılıyor ama hastane hizmetinin yürütülmesi için satın alınan malzemelerin hepsi döviz üzerinden alınıyor. Buna, enflasyonun da etkisini katacak olursak, hastaneler zarar ediyor. Dolayısıyla yeterli kalitede ve sayıda malzemeyi alınamıyor. Randevu sürelerinin uzamasının bir etkeni de bu…” açıklamalarında bulundu.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

Hastanelerde Aylar Sonraya Randevu - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Gündem

'Sansür Yasası' görüşmeleri ertelendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurul görüşmeleri, girişimlerimiz sonucu üzerinde parti gruplarını(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Gürültüde’ ısrar etti... Büyükşehir'den cezayı yedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde gürültü kuralına uymayan özel işletmelere göz açtırmıyor. Son olarak bir işletmeye 293 bin TL’lik gürültü cezası kesildi. Tutulan t(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın doğum uzmanı niye erkek’ dedi, doktora saldırdı

İzmir’de bir hasta yakını, kadın doğum uzmanı erkek olduğu için doktora saldırdı. Burnu kırılan Dr. Mücahit Furkan Balcı kafa travmasına bağlı hayati risk nedeniyle hastanede gö(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın’ istihdamı için İzmir’den Avrupa’ya örnek adım

Dezavantajlı bölgelerdeki kadınların istihdam imkanlarını artırmak hedefiyle İzmir’de başlatılan ‘Mira’ projesi, ülkemizde 60 kişiye ulaştıktan sonra İngiltere, Portekiz ve Ro(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki a(...)

Haberi İncele
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı .Yarışmayı tamamlayan bütü(...)

Haberi İncele
Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu yıl Fuar İzmir’de yapılacak. 26-29 Mayıs ta(...)

Haberi İncele
Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yapı envanteri ve fayların incel(...)

Haberi İncele
-