×

Ödemiş polisi suç ve suçluya göz açtırmıyor

İzmir'in Ödemiş ilçesinde polis ekiplerinin titiz çalışmaları sonucu suçların önüne geçiliyor. İlçede özellikle uyuşturucu satıcıları başta olmak üzere bir çok suçlunun korkulu rüyası haline gelen polis ekipleri, son 3 ayda 548 suçlu polis ekiplerince yakalandı.


Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, suç ve suçluyla mücadelede çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. İlçe ve çevre ilçelerde uyuşturucu başta olmak üzere bir çok suçla mücadele eden Narko Grup, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup, Asayiş Büro, Trafik ve Çevik Kuvvet Büro Amirliği ekipleri, faaliyetleriyle de dikkat çekiyor.


Uyuşturucu ve hırsızlık suçlarıyla mücadelede rakamlar dikkat çekiyor


Polis ekiplerinin 2022 yılının başından bu yana gerçekleştirdiği uygulama ve operasyonlarda, özellikle uyuşturucu ve hırsızlık olaylarının aydınlatılması rakamları dikkat çekti. Polis ekiplerince son 3 ayda, 10 bin 576 kişi sorgulanırken, çeşitli suçlardan araması olan 338 şahıs yakalandı. Uyuşturucu kullanmaktan 133 şahsa işlem yapılırken, 20 uyuşturucu satıcısı tutuklandı. Gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonlarında çok sayıda metamfetamin ve esrar maddesi ele geçirildi. 161 hırsızlık olayı aydınlatıldı; 42 hırsızlık zanlısı tutuklandı. 15 bin 650 araç sorgulandı; yapılan aramalarda 55 adet ruhsatsız tabanca, 11 ruhsatsız tüfek ele geçirildi.


Tefecilik ve kaçakçılık suçluları kaçamıyor


Öte yandan yine İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, son üç ayda tefecilik suçundan 8 kişiye işlem yapıldı. Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na muhalefetten 8 kişiye işlem yapılırken, çok sayıda tarihi eser ele geçirildi; olaylarla ilgili 6 şüpheli tutuklandı. Operasyonlarda 179 bin 204 kaçak makaron ile 2 ton 200 litre kaçak akaryakıt ele geçirilirken bu suçlarla ilgili de 27 kişiye işlem yapıldı.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

Ödemiş polisi suç ve suçluya göz açtırmıyor - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Gündem

'Sansür Yasası' görüşmeleri ertelendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurul görüşmeleri, girişimlerimiz sonucu üzerinde parti gruplarını(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Gürültüde’ ısrar etti... Büyükşehir'den cezayı yedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde gürültü kuralına uymayan özel işletmelere göz açtırmıyor. Son olarak bir işletmeye 293 bin TL’lik gürültü cezası kesildi. Tutulan t(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın doğum uzmanı niye erkek’ dedi, doktora saldırdı

İzmir’de bir hasta yakını, kadın doğum uzmanı erkek olduğu için doktora saldırdı. Burnu kırılan Dr. Mücahit Furkan Balcı kafa travmasına bağlı hayati risk nedeniyle hastanede gö(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın’ istihdamı için İzmir’den Avrupa’ya örnek adım

Dezavantajlı bölgelerdeki kadınların istihdam imkanlarını artırmak hedefiyle İzmir’de başlatılan ‘Mira’ projesi, ülkemizde 60 kişiye ulaştıktan sonra İngiltere, Portekiz ve Ro(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki a(...)

Haberi İncele
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı .Yarışmayı tamamlayan bütü(...)

Haberi İncele
Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu yıl Fuar İzmir’de yapılacak. 26-29 Mayıs ta(...)

Haberi İncele
Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yapı envanteri ve fayların incel(...)

Haberi İncele
-