×

Şehit aileleri ve gaziler iftarda buluştu

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde, şehit aileleri ve gaziler düzenlenen iftar programında bir araya geldi. 


Kemalpaşa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Kemalpaşa Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği, şehit aileleri ve gaziler için iftar programı düzenledi. Programa; AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı, Kemalpaşa Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Sanıvar, kurum amirleri, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları katıldı. AK Partili Kırkpınar, iftar programına katılan şehit aileleri ve gaziler ile tek tek ilgilenip, Ramazan aylarını tebrik etti.


Kemalpaşa Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Tuncay Kılıç, Ramazan ayında şehit aileleri ve gaziler ile iftar yapmanın çok anlamlı olduğunu belirtti.


Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı da, “Her fırsatta şehit ailelerimizin, gazilerimizin yanlarında olduğumuzu ifade ediyoruz. Bu tarz programlar olmasa da diğer zamanlarda da kendilerinin evlerine misafir oluyoruz. Bizlerin kapıları da, telefonları da sizlere 24 saat açık” ifadelerini kullandı.


"Gazilerimiz ve şehitlerimiz bizim başımızın tacı, bizim her şeyimiz" diyen AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar ise şöyle devam etti: "Vatanımız, milletimiz, bayrağımız için gözünü hiç kırpmadan, seve seve bu vatanın bağrına şehit olarak düşen ve gazi olarak bugün aramızda olan bu kardeşlerimize, millet olarak borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Devlet olarak bizler elimizden geldiği kadar gazilerimize ve şehitlerimize bütün sorumluluklarımızı bugüne kadar imkanlarımız ölçüsünde yerine getirdik, bundan sonra da yerine getirmeye devam edeceğiz. Türkiye bildiğiniz gibi çok önemli bir coğrafyada. Özellikle bölgemiz çok farklı geçiş noktalarının bulunduğu bir alan bir bölge. Bizler, bu bölgede yaşayanlar olarak, her zaman çok güçlü olmak zorundayız. Birlik ve beraberlik içinde olmak zorundayız."

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

Şehit aileleri ve gaziler iftarda buluştu - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Gündem

'Sansür Yasası' görüşmeleri ertelendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurul görüşmeleri, girişimlerimiz sonucu üzerinde parti gruplarını(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Gürültüde’ ısrar etti... Büyükşehir'den cezayı yedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde gürültü kuralına uymayan özel işletmelere göz açtırmıyor. Son olarak bir işletmeye 293 bin TL’lik gürültü cezası kesildi. Tutulan t(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın doğum uzmanı niye erkek’ dedi, doktora saldırdı

İzmir’de bir hasta yakını, kadın doğum uzmanı erkek olduğu için doktora saldırdı. Burnu kırılan Dr. Mücahit Furkan Balcı kafa travmasına bağlı hayati risk nedeniyle hastanede gö(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın’ istihdamı için İzmir’den Avrupa’ya örnek adım

Dezavantajlı bölgelerdeki kadınların istihdam imkanlarını artırmak hedefiyle İzmir’de başlatılan ‘Mira’ projesi, ülkemizde 60 kişiye ulaştıktan sonra İngiltere, Portekiz ve Ro(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki a(...)

Haberi İncele
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı .Yarışmayı tamamlayan bütü(...)

Haberi İncele
Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu yıl Fuar İzmir’de yapılacak. 26-29 Mayıs ta(...)

Haberi İncele
Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yapı envanteri ve fayların incel(...)

Haberi İncele
-