×

Hayalleri gerçek oldu İzmirli öğrenci Tesla’da işe girdi

Yaşar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu Berke Öztemel, mezun olduktan sonra Amerika’ya giderek Westcliff Üniversitesi Bilgisayar Bilimi Bölümü’nde yüksek lisansına başladı. Eğitimi devam ederken iş arayışına elektrikli araçların öncülerinden Tesla şirketinde işe girme hayaliyle başlayan Öztemel, açık tüm pozisyonlara başvurdu. Tesla’nın Otomasyon Kontrol Mühendisliği Departmanı’ndan mülakat teklifi aldıktan iki gün sonra ise işe kabul aldı. Tesla raporlarına göre Tesla’daki iş ilanları için yaklaşık 3 milyon 600 bin kişi başvurdu.

Ortalama kabul oranının resmi rakamlara göre 200 kişide 1 olduğunu söyleyen Öztemel, “Bu benim hayalimdi ve bu mail geldiğinde çok sevindim. O anki heyecanımı anlatmaya kelimeler yetmez. Bir Türk genci olarak kendimle gurur duydum. Tabii ki ailem de bu süreçte bana büyük destek sağladılar, her zaman yanımda oldular. Onların da mutluluğu görülmeye değerdi. Bir kez daha yürekten istenilen bir işin çabayla başarılabileceğini gördüm” dedi.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

Hayalleri gerçek oldu İzmirli öğrenci Tesla’da işe girdi - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Gündem

'Sansür Yasası' görüşmeleri ertelendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurul görüşmeleri, girişimlerimiz sonucu üzerinde parti gruplarını(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Gürültüde’ ısrar etti... Büyükşehir'den cezayı yedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde gürültü kuralına uymayan özel işletmelere göz açtırmıyor. Son olarak bir işletmeye 293 bin TL’lik gürültü cezası kesildi. Tutulan t(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın doğum uzmanı niye erkek’ dedi, doktora saldırdı

İzmir’de bir hasta yakını, kadın doğum uzmanı erkek olduğu için doktora saldırdı. Burnu kırılan Dr. Mücahit Furkan Balcı kafa travmasına bağlı hayati risk nedeniyle hastanede gö(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın’ istihdamı için İzmir’den Avrupa’ya örnek adım

Dezavantajlı bölgelerdeki kadınların istihdam imkanlarını artırmak hedefiyle İzmir’de başlatılan ‘Mira’ projesi, ülkemizde 60 kişiye ulaştıktan sonra İngiltere, Portekiz ve Ro(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki a(...)

Haberi İncele
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı .Yarışmayı tamamlayan bütü(...)

Haberi İncele
Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu yıl Fuar İzmir’de yapılacak. 26-29 Mayıs ta(...)

Haberi İncele
Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yapı envanteri ve fayların incel(...)

Haberi İncele
-