×

Opera binası tarihe geçecekti tarih oldu!

İzmir’in Karşıyaka ilçesine yapılacak Opera Binası inşaatı yarım kaldı. Projenin; 2018’in Eylül ayında eski Başkan Aziz Kocaoğlu döneminde temeli atıldı. Tunç Soyer’in başkan olmasının ardından ise inşaat çalışmaları devam etti, ancak firma farklı gerekçeleri öne sürerek çalışmaları durdurdu.

SORUN GEÇİCİ AŞILDI AMA…

2022’nin Kasım ayında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, opera binasının yapımının devam ettiğini belirterek, "Müteahhitle ilgili bir takım sıkıntılar yaşandı ama avukatlarımız onun avukatlarıyla bir araya geldi. Çok önemli bir noktaya getirildi. Devam edeceğiz. Müteahhidimize de buradan hakikaten teşekkür etmek lazım. O da bütün olumsuz koşullara rağmen devam etme iradesini ortaya koydu. Çok şükür yürüyoruz" açıklamasında bulundu.

SÖZLEŞME FESH EDİLDİ

Ancak geçtiğimiz Haziran ayında şirket sözleşmeyi tek taraflı feshetti, konu yargıya taşındı. Soyer, “Opera binası ekonomik kriz nedeniyle durdu ama biz vazgeçmeyeceğiz. Şirketle davalık olduk ama bu aşılır. Ben vazgeçtik demiyorum, yapacağız. Sadece şu anda ekonomik kriz nedeniyle durdu. TOKİ ihale yapıyor, giren olmuyor. Türkiye yangın yeri” dedi.

40 MİLYON TL GELİR YAZILDI

Şirketin 40 milyon Türk Lirası tutarındaki teminat mektubunun karşılığı gelir olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne kaydedildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi talebiyle; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı şirketi bir yıllığına kamu ihalelerinden men etti.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

Opera binası tarihe geçecekti tarih oldu! - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Gündem

'Sansür Yasası' görüşmeleri ertelendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurul görüşmeleri, girişimlerimiz sonucu üzerinde parti gruplarını(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Gürültüde’ ısrar etti... Büyükşehir'den cezayı yedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde gürültü kuralına uymayan özel işletmelere göz açtırmıyor. Son olarak bir işletmeye 293 bin TL’lik gürültü cezası kesildi. Tutulan t(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın doğum uzmanı niye erkek’ dedi, doktora saldırdı

İzmir’de bir hasta yakını, kadın doğum uzmanı erkek olduğu için doktora saldırdı. Burnu kırılan Dr. Mücahit Furkan Balcı kafa travmasına bağlı hayati risk nedeniyle hastanede gö(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın’ istihdamı için İzmir’den Avrupa’ya örnek adım

Dezavantajlı bölgelerdeki kadınların istihdam imkanlarını artırmak hedefiyle İzmir’de başlatılan ‘Mira’ projesi, ülkemizde 60 kişiye ulaştıktan sonra İngiltere, Portekiz ve Ro(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki a(...)

Haberi İncele
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı .Yarışmayı tamamlayan bütü(...)

Haberi İncele
Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu yıl Fuar İzmir’de yapılacak. 26-29 Mayıs ta(...)

Haberi İncele
Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yapı envanteri ve fayların incel(...)

Haberi İncele
-