×

İzmir TEM Şube, öğrencilere tarihi yerleri gezdiriyor

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, İzmirli öğrencilere tarihi yerleri gezdirmeyi sürdürüyor.


Mutluluk Günleri Projesi çerçevesinde, İzmir'de çeşitli okullardan 35 öğrenci, Selçuk gezisinin ardından Bergama'ya yola çıktı.


İzmir il Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü, yürütülen projeler dahilinde İzmir'in bir çok okulundan öğrencilere yönelik geziler düzenlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde bir çok proje dahilinde şehir içi ve şehir dışı geziler düzenleyen TEM Şube, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokolle düzenlediği Mutluluk Günleri projesiyle 35 öğrenciye yönelik gezi faaliyeti düzenlendi.


Önce Selçuk sonra Bergama


Mutluluk Günleri Projesi ile Selçuk ilçesinde Efes Antik Kenti, İsabey Camii ve bir çok tarihi yerleri gezen öğrenciler, Bergama'daki tarihi yerleri görmek için bu sabah yola çıktı. Gezide Pergamon Antik Kenti, Bazilika ve Zeus Sunağı'na gidileceği öğrenildi.


Öğrenciler heyecanlı


Okullardan kurayla seçilen 35 öğrenci de bu proje çerçevesinde tarihi yerleri görmekten dolayı mutlu ve heyecanlı olduklarını söyleyerek İzmir TEM Şube'ye teşekkür etti. Bornova Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Keskin (16), "Çok güzel oldu bizim için, görmediğimiz, gitmediğimiz tarihi yerleri göreceğiz. Bunu sağlayan herkese çok teşekkür ederim. Bu gezide aynı zamanda çok arkadaş da edindik. Daha önce Bergama'ya hiç gitmemiştim; bu ilk olacak" dedi. Gaziemir Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Nilüfer Özgür (15) ise, "Tarihi ve kültürel anlamda önemli yerlere düzenlenen gezilere katılıyorum ve bundan dolayı çok mutluyum. Geçtiğimiz Salı günü Efes ve Şirince'ye gitmiştik, orada çok önemli yerleri görerek tarihlerini öğrendik. Bugün de Bergama'ya giderek tarihi yerinde öğreneceğiz. Daha önce de oraya hiç gitmemiştim" diye konuştu.


İzmir TEM Şube'nin öğrencilere yönelik projelerinin, önümüzdeki günlerde de süreceği bildirildi.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

İzmir TEM Şube, öğrencilere tarihi yerleri gezdiriyor - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Gündem

'Sansür Yasası' görüşmeleri ertelendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurul görüşmeleri, girişimlerimiz sonucu üzerinde parti gruplarını(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Gürültüde’ ısrar etti... Büyükşehir'den cezayı yedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde gürültü kuralına uymayan özel işletmelere göz açtırmıyor. Son olarak bir işletmeye 293 bin TL’lik gürültü cezası kesildi. Tutulan t(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın doğum uzmanı niye erkek’ dedi, doktora saldırdı

İzmir’de bir hasta yakını, kadın doğum uzmanı erkek olduğu için doktora saldırdı. Burnu kırılan Dr. Mücahit Furkan Balcı kafa travmasına bağlı hayati risk nedeniyle hastanede gö(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın’ istihdamı için İzmir’den Avrupa’ya örnek adım

Dezavantajlı bölgelerdeki kadınların istihdam imkanlarını artırmak hedefiyle İzmir’de başlatılan ‘Mira’ projesi, ülkemizde 60 kişiye ulaştıktan sonra İngiltere, Portekiz ve Ro(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki a(...)

Haberi İncele
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı .Yarışmayı tamamlayan bütü(...)

Haberi İncele
Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu yıl Fuar İzmir’de yapılacak. 26-29 Mayıs ta(...)

Haberi İncele
Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yapı envanteri ve fayların incel(...)

Haberi İncele
-