×

Kadın Dostu Kent İzmir’de kız çocuklarına coşkulu kutlama

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından “Kadın Dostu Kent” ilan edilen İzmir'de, her çocuğun cinsiyet ayrımı gözetmeksizin eşit ve aynı haklara sahip olması için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutladı. Örnekköy Sosyal Projeler Yerleşkesi’nde düzenlenen buluşmada kız çocukları ve aileleri doyasıya eğlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinliğe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu Başkanı Nilay Kökkılınç, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Daire Başkanı Anıl Kaçar ile çok sayıda aile çocuklarıyla katıldı. Dünya Kız Çocukları Günü’nde ritim, yaratıcı drama, zumba performanslarına yer verilirken seramik ve boyama atölyeleri yapıldı. Tören sonunda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu Başkanı Nilay Kökkılınç ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Daire Başkanı Anıl Kaçar performans sergileyen gruplara sertifikalarını verdi.


Kız çocukları hayallerinden vazgeçmesin


Kız çocuklarının her alanda var olabileceğine dikkat çekmek amacıyla Soma Zafer Kız Futbol Takımı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden taekwondo, judo, okçuluk ve eskrim sporları ile ilgilenen kız çocukları ve Kemalpaşa Belediyesi Nif Çocuk Orkestrasının katılımlarıyla gerçekleştirilen etkinlikte sahne kız çocuklarınındı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Judo branşında Ümitler Türkiye İkincisi, Ümitler Avrupa ve Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil eden ve ayrıca Ümitler Dünya Şampiyonasında üçüncü olan Merve Alkış ve Taekwondo branşında 8 kez Türkiye şampiyonu, 7 kez Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğü, Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonasında üçüncü, 2018 Dünya Başkanlık Kupası’nda ikinci ve Balkan Şampiyonası’nda şampiyon olan Esra Akbulak etkinlikte sahne alarak kadınlara ve kız çocuklarına sporun her dalında fırsat eşitliği yaratılmasının önemini vurguladı. Etkinlikte, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Gününe özel olarak kız çocukları tarafından “Biz Kız Çocukları” isimli bir tiyatro oyunu da sahnelendi.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

Kadın Dostu Kent İzmir’de kız çocuklarına coşkulu kutlama - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Gündem

'Sansür Yasası' görüşmeleri ertelendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurul görüşmeleri, girişimlerimiz sonucu üzerinde parti gruplarını(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Gürültüde’ ısrar etti... Büyükşehir'den cezayı yedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde gürültü kuralına uymayan özel işletmelere göz açtırmıyor. Son olarak bir işletmeye 293 bin TL’lik gürültü cezası kesildi. Tutulan t(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın doğum uzmanı niye erkek’ dedi, doktora saldırdı

İzmir’de bir hasta yakını, kadın doğum uzmanı erkek olduğu için doktora saldırdı. Burnu kırılan Dr. Mücahit Furkan Balcı kafa travmasına bağlı hayati risk nedeniyle hastanede gö(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın’ istihdamı için İzmir’den Avrupa’ya örnek adım

Dezavantajlı bölgelerdeki kadınların istihdam imkanlarını artırmak hedefiyle İzmir’de başlatılan ‘Mira’ projesi, ülkemizde 60 kişiye ulaştıktan sonra İngiltere, Portekiz ve Ro(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki a(...)

Haberi İncele
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı .Yarışmayı tamamlayan bütü(...)

Haberi İncele
Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu yıl Fuar İzmir’de yapılacak. 26-29 Mayıs ta(...)

Haberi İncele
Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yapı envanteri ve fayların incel(...)

Haberi İncele
-