×

Başkan Sürekli, gençlerle buluştu

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Platformu Kulübü üyeleri ile iftarda buluştu.


İftarın ardından yapılan sohbette bu kez Başkan Sürekli sordu, gençler yanıtladı. Sürekli ayrıca Buca Hasan Ağa Bahçesi'nde kurulan Ramazan çadırına giderek gençlerle sohbet edip langırt oynadı.


AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, daha önce bir araya geldiği İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Platformu Kulübü üyeleri ile bu kez iftarda buluştu. Gençliğin umut dolu ve ayakları yere basan önerilerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Sürekli, “Genç beyinlerin beyin fırtınası yapması önemli. Rusya-Ukrayna Savaşı'nda ülkemizin, Cumhurbaşkanımızın barışçıl yaklaşımını desteklediklerini gördüm. Her birinin uluslararası ilişkiler ve Türkiye'nin değişen dünya düzenindeki yerine, rolüne ilişkin fikirleri var. Mazlumdan yana, haktan ve haklıdan yana bir duruşları var. Bu, geleceğe dair ümidimizi artırıyor. Ekonomik olarak içinden geçilen sürecin farkında olmakla birlikte çözüm önerileri var ve en önemlisi tedbirler konusunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a güven duyuyorlar. Üretim ve istihdam politikalarının geliştirilmesine yönelik önerileri oldukça yerinde. Zaten AK Parti, çağın ve şartların gerektirdiği plan ve programları uygulama konusunda her zaman örnek bir tutum sergilemiştir" diye konuştu.


"Kültür merkezleri artacak"


AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli sahur öncesi programında da AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığının Buca Hasan Ağa Bahçesi'nde kurduğu Ramazan çadırına konuk oldu. İftardan sonra gençlerin çeşitli etkinliklerle vakit geçirmesi için oluşturulan alanın ilk gününde onları yalnız bırakmayan Başkan Sürekli, onlarla ateş başında sohbet ederek yaptıkları müziğe eşlik etti ve langırt oynadı. Sürekli, İzmir'deki gençlik ve kültür ve merkezlerinin artırılacağı müjdesini de verdi. Sürekli, konuya ilişkin şu bilgileri verdi: “Gençlik ve Spor Bakanımız İzmir'deydi. Bu meseleyi kendisiyle konuştuk. Karşıyaka eski istasyonu kafeye çevrilmiş. Oranın gençlik merkezi olması için özel bir çalışma yapılıyor. Eski Tekel Fabrikası projesini zaten biliyorsunuz. İzmir'in farklı noktalarına gençlik merkezi yapılması için arayışımız devam ediyor. İzmir'deki belediyelerin bu alandaki sorumluluğu ve vaatleri büyük, ancak bu konuda da sözleri havada kaldı. Ama biz onların yapıp yapmamasına bakmayacağız. Aynı eksiklik kongre merkezi için de geçerli. CHP'li büyükşehir ve ilçe belediyelerinin harekete geçmesi gerekiyor ama biz bu konuda lokomotif olmaya kararlıyız. Bakanlığımızın gençlerimiz için projeleri ve bütçesi mevcut. İzmirli gençlerimizin de bundan yararlanması için elimizden geleni yapıyoruz.”


"Öğrenci topluluklarını önemsiyoruz"


AK Parti İzmir İl Başkanı Recep Tayyip Taslak ise bu buluşmaların devam edeceğini belirterek “Özellikle üniversitelerimizdeki öğrenci topluluklarımızı önemsiyoruz. Çünkü bizlerin bu dönemlerde, bu platformlardaki üretimimizin daha sonra iş ve sosyal hayatımıza katkısı büyük. Başkanımız da genç kesimle sıklıkla bir araya gelerek bilgi ve birikimini aktaran, bizlerin sesine kıymet veren bir büyüğümüz. Üniversitelerdeki bu gibi platformların konuğu olurken, zaman zaman da onlara ev sahipliği yapıyor, sorularını yanıtlıyor. Bugün gençlere soruları kendisi sordu. Arkadaşlarımız da Güçlü Türkiye'nin güçlü gençliği olduklarını gösterdi. Ekonomi Üniversitesi Siyaset Platformu üyeleri ile daha önce de bir araya gelmiştik. Bu buluşmalarımız diğer üniversitelerimizde de devam edecek. Buca Hasan Ağa Bahçesi'nde kurduğumuz Ramazan çadırı da tüm arkadaşlarımıza açık. Satranç, playstation, langırt gibi zaman geçirebilecekleri bir alan oluşturmaya çalıştık. Biz de buradayız ve herkesi bekliyoruz. Diğer ilçelerimizde de bu çadırları kurmaya başlayacağız" sözlerine yer verdi.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

Başkan Sürekli, gençlerle buluştu - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Gündem

'Sansür Yasası' görüşmeleri ertelendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; “Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin TBMM Genel Kurul görüşmeleri, girişimlerimiz sonucu üzerinde parti gruplarını(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Gürültüde’ ısrar etti... Büyükşehir'den cezayı yedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde gürültü kuralına uymayan özel işletmelere göz açtırmıyor. Son olarak bir işletmeye 293 bin TL’lik gürültü cezası kesildi. Tutulan t(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın doğum uzmanı niye erkek’ dedi, doktora saldırdı

İzmir’de bir hasta yakını, kadın doğum uzmanı erkek olduğu için doktora saldırdı. Burnu kırılan Dr. Mücahit Furkan Balcı kafa travmasına bağlı hayati risk nedeniyle hastanede gö(...)

Haberi İncele
Gündem

‘Kadın’ istihdamı için İzmir’den Avrupa’ya örnek adım

Dezavantajlı bölgelerdeki kadınların istihdam imkanlarını artırmak hedefiyle İzmir’de başlatılan ‘Mira’ projesi, ülkemizde 60 kişiye ulaştıktan sonra İngiltere, Portekiz ve Ro(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Gündem

Zübeyde Hanım için anma etkinlikleri düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 100. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki a(...)

Haberi İncele
Gündem

Zübeyde Anneye Koştular

Atatürk'ün annesine emanet ettiği Karşıyaka anısına her sene gerçekleştirilen geleneksel koşuya 7'den 70'e bütün vatandaşlar katıldı .Yarışmayı tamamlayan bütü(...)

Haberi İncele
Gündem

Zeytinyağı Müzayedesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu 2016’da ilki yapılan Zeytinyağı Müzayedesi bu yıl Fuar İzmir’de yapılacak. 26-29 Mayıs ta(...)

Haberi İncele
Gündem

Zemin araştırma çalışmaları Bornova'da devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yapı envanteri ve fayların incel(...)

Haberi İncele
-