×

Kadifekaleli çocukların sertifikaları hazır

Kadifekaleli çocuklar hem yüzebiliyor, hem de denizi daha yakından tanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kadifekaleli çocuklar için organize ettiği “Deniz İnsanı ve Yüzme Eğitimi Projesi”nde sona gelindi. Marina İzmir’de iki aylık denizcilik ve yüzme eğitimine katılan 75 çocuk, sertifikalarını aldı. İzmir'de yüzme bilmeyen çocuk kalmasın” sloganıyla yola çıkılan eğitim programında çocuklara yüzme, optimist, gemici düğümü ve kano sürme öğretildi.


İki yılda toplam kırk bin çocuk yüzme öğrendi


Sertifika törenine İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman, Kadifekale Mahallesi Muhtarı Davut Tekin'in yanı sıra Spor Kulübü Genel Sekreteri Barış Şeref ve Su Sporları Direktörü Soykan Üstünkar katıldı. Hakan Orhunbilge, “Sertifikalarını alan çocuklarımızın yüzündeki gülümseme bizleri çok mutlu etti. Marina İzmir, Celal Atik Yüzme Havuzu, Buca’daki tesislerin yanı sıra portatif havuzlarla son iki yılda toplam kırk bin çocuğumuza yüzmeyi öğrettik. İzmir gibi uzun kıyı şeridine sahip bir bölgede bu rakamları yeterli görmüyor ve farklı projelerle her bölgedeki çocuğumuza ulaşmak istiyoruz" dedi. “Deniz İnsanı ve Yüzme Eğitimi Projesi”'ne İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in büyük önem verdiğinin altını çizen Kulüp Başkanı Ersan Odaman ise "Bu projeyle denizle ilişkisi olmayan çocuklarımıza teorik ve pratik şekilde eğitim vererek, onların hayatlarına birşeyler kattık.. Çocuklarımızın sevinçlerine ortak olmak çok keyifli" diye konuştu.


Kadifekale Muhtarı Davut Tekin ise şunları söyledi: “Bu çocuklara herkes sahip çıkmalı. Çocuklarımız için İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa birçok proje yapacağız. İki aylık eğitimleri çok güzel geçti. Sertifika töreni ise gerçekten çok mutluluk verici oldu.”

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

Kadifekaleli çocukların sertifikaları hazır - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Yerel Yönetimler

"100. yılın Işığında Atatürk'ün Gölgesinde" fotoğraf sergisi Selçuk'ta

Selçuk Efes Kent Belleği’nin uzun yıllar süren çalışmalar sonucu dijital ortama aktardığı, Atatürk’ün Efes Selçuk’a gelişlerinde çekilen fotoğraflar ve kentte gerçekleşen mi(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

"İzmir, Türkiye'ye ilham verecek, örnek olacak."

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in “Başka Bir Tarım Mümkün” politikası doğrultusunda çalışmalarını artırarak sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi çiftçil(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

“Bir mucizeyi gerçekleştiriyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin belediye personeli ve dar gelirli aileler için uygulamaya koyduğu 546 dairelik toplu konut projesinin temeli atıldı. Temel atma töreninde konuşan Başkan Tu(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

“Bisiklet bizden, gezmesi sizden” uygulamasına büyük ilgi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kentteki bisiklet kullanımını artırmak hedefiyle çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Bisiklet bizden,(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Yerel Yönetimler

Yörük Türkmenleri Bornova'da

Ege Bölgesi Yörük Türkmenleri Bornova'da buluştu.  Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ tarafından düzenlenen etkinlikte 4 dernek 28 federasyon katıldı. (...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

Yemyeşil Ulukent

Baharın gelmesiyle birlikte çalışmalarına hız veren Menemen Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Ulukent bölgesine birçok farklı türden oluşan 328 ağaç dikimi gerçekl(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

Türkiye’de ilk ve tek Gençlik Belediyesi İzmir’de kuruluyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Gençlerin İzmir’i: Bugünün Paydaşları” programına ev sahipliği yaparak gençlik vizyonu ve projelerini anlattı. Türkiye’de il(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

Soyer'den millet bahçesi için yıkımlara tepki: "Yargı süreci devam ediyor"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bergama’da millet bahçesi projesi çerçevesinde iş yerlerinde yıkımların başlamasına tepki göstererek, dava sürecinin devam ettiğin(...)

Haberi İncele
-