×

Çiğli'de 5 milyon sayfalık dijital arşiv kuruldu

Çiğli Belediyesinde kurum içi işleyişi verimli kılmak ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla başlatılan Dijital Arşiv uygulamasının ilk etabı tamamlandı.


Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü öncülüğünde başlatılan dijitalleşme çalışmaları çerçevesinde e-İmar, e-Ruhsat, e-Randevu ve CRM hizmetlerinin ardından TSE 13298 standartlarını sağlayan Dijital Arşiv uygulaması da online mecrada vatandaşların hizmetine sunuldu. Bir sene süren ve 40 personelin görev aldığı çalışmalar sonucunda vatandaşların en çok hizmet aldığı İmar Müdürlüğü'nün 5 milyon sayfalık verileri tüm yetki ve güvenlik önlemleri alınarak mevzuata uygun şekilde dijital platformda kullanılabilir hale getirildi. Dijital Arşiv uygulamasının hayata geçmesiyle birlikte aynı anda birden fazla personelin aynı belge üzerinde çalışması sağlanarak zaman ve işgücü kaybının önlenmesi, belgelerin kaybolmasının önüne geçilmesi, dosya bütünlüğünün korunması, belgelere erişimin takip edilmesi, kurumlar arası belge gönderiminin hızlandırılması ve vatandaşlar ile eksper görevlilerinin 7/24 arşive ulaşımı sağlanacak. İş yükü yoğunluğuna göre diğer müdürlüklerin faaliyetlerinin de Dijital Arşiv bünyesinde online mecraya taşınacağını belirtildi.


Çağın gerekliliklerine uygun hizmet üretmek adına başlattıkları kurum içi değişim ve dönüşüm sürecinin devam ettiğini ifade eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Teknolojik gelişmeler ile birlikte alışkanlıklarımızın tamamen değiştiği günümüz dünyasında yerel yönetimler de yapılarını ve operasyonel süreçlerini çağa uygun olarak revize etmeli. Göreve gelir gelmez bu dijitalleşme sürecini başlattık. CRM birimimiz ile vatandaşlarımızdan gelen talep, şikayet ve önerileri tek bir merkezden yönetip hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz. E-Randevu sistemi ile vatandaşlarımızın belediye gelmelerine gerek kalmadan randevu oluşturmalarını sağlıyoruz. E-Ruhsat uygulamamız ile ruhsat başvurusu ve sonraki süreçleri kağıt ve zaman tasarrufunda bulunarak sürdürüyoruz. Son olarak, bilgi ve belge yönetimini sağlayacak, enerjiden, zamandan ve kağıt tüketiminden tasarruf ettirecek, işlem hızını artıracak, yerel yönetimler içinde özgün, çağdaş, değişime ve gelişime liderlik edebilecek bir Dijital Arşiv kurduk. Çiğli, kentleşme sürecini henüz tamamlamamış bir ilçe. Bu açıdan değerlendirdiğimizde Dijital Arşiv uygulaması kentimizin farklı noktalarında devam eden ve bundan sonraki süreçte başlayacak olan kentsel dönüşüm çalışmalarına büyük kolaylık sağlayacak. Mesai arkadaşlarımıza yönelik oluşturacağımız doğru iş programıyla operasyonel mükemmeliyeti sağlayarak hizmet kalitesini artıracağız” dedi.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

Çiğli'de 5 milyon sayfalık dijital arşiv kuruldu - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Yerel Yönetimler

"100. yılın Işığında Atatürk'ün Gölgesinde" fotoğraf sergisi Selçuk'ta

Selçuk Efes Kent Belleği’nin uzun yıllar süren çalışmalar sonucu dijital ortama aktardığı, Atatürk’ün Efes Selçuk’a gelişlerinde çekilen fotoğraflar ve kentte gerçekleşen mi(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

"İzmir, Türkiye'ye ilham verecek, örnek olacak."

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in “Başka Bir Tarım Mümkün” politikası doğrultusunda çalışmalarını artırarak sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi çiftçil(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

“Bir mucizeyi gerçekleştiriyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin belediye personeli ve dar gelirli aileler için uygulamaya koyduğu 546 dairelik toplu konut projesinin temeli atıldı. Temel atma töreninde konuşan Başkan Tu(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

“Bisiklet bizden, gezmesi sizden” uygulamasına büyük ilgi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kentteki bisiklet kullanımını artırmak hedefiyle çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Bisiklet bizden,(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Yerel Yönetimler

Yörük Türkmenleri Bornova'da

Ege Bölgesi Yörük Türkmenleri Bornova'da buluştu.  Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ tarafından düzenlenen etkinlikte 4 dernek 28 federasyon katıldı. (...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

Yemyeşil Ulukent

Baharın gelmesiyle birlikte çalışmalarına hız veren Menemen Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Ulukent bölgesine birçok farklı türden oluşan 328 ağaç dikimi gerçekl(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

Türkiye’de ilk ve tek Gençlik Belediyesi İzmir’de kuruluyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Gençlerin İzmir’i: Bugünün Paydaşları” programına ev sahipliği yaparak gençlik vizyonu ve projelerini anlattı. Türkiye’de il(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

Soyer'den millet bahçesi için yıkımlara tepki: "Yargı süreci devam ediyor"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bergama’da millet bahçesi projesi çerçevesinde iş yerlerinde yıkımların başlamasına tepki göstererek, dava sürecinin devam ettiğin(...)

Haberi İncele
-