×

Bornova’nın beş yıldızlı havuzunda ilk kulaçlar atıldı!

Bornova Belediyesi Çamdibi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda kurslar başladı. Yapımı Ağustos ayı başında tamamlanan kapalı yüzme havuzda ilk kulaçları Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’un çaldığı düdükle milli yüzücü İlker Altınbilek attı.


Minik kursiyerlerle tek tek ilgilenen Başkanı Mustafa İduğ, Çamdibi semtinde havuzun önemli bir talep olduğunu anlatarak, “Tesisimiz başta çocuk ve gençler olmak üzere tüm Bornova’ya hizmet verecek. Özellikle de bölgede yaşayan Bornovalılar için çok güzel bir spor olanağı sağlayacak. Ayrıca bu tesis ile çocuklarımız yüzme öğrenirken, yetenekli olanları da ortaya çıkarıp şampiyon sporcular yetiştirmek istiyoruz” diye konuştu.


YÜZME, SUTOPU VE AMATÖR SPORCU SAĞLIK MERKEZİ


Havuzun Çamdibi'nde pek çok etkinliğe ve çalışmaya da ev sahipliği yapacağını belirten Başkan İduğ, "Planlama aşamasında havuzun ölçülerine dikkat ettik, ölçüleri su topu da oynanabilecek biçimde kurguladık. Bu sayede tesisimizde yüzme derslerinin yanı sıra su topu, fitness salonu, sakatlık yaşayan amatör sporcular için tedavi merkezi ve sporcuların beslenme uzmanı ile kafeterya da hizmet verecek. Yaşı daha küçük olan ve yüzme bilmeyenler için çırpınma havuzu da yaparak yüzme kursunda yaş aralığımızı büyüteceğiz. Bizim amacımız gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak sağlıklı yaşamasını sağlamak” ifadelerini kullandı.


MİLLİ SPORCUDAN TEŞEKKÜR


Çamdibi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda ilk kulacı atan milli yüzücü İlker Altınbilek ise havuzu çok beğendiğini belirterek, “Biz küçükken tesis sıkıntısı yaşıyorduk. İzmir’in havuzlara ihtiyacı vardı. Başkanımız Mustafa İduğ, Bornova’ya mükemmel bir havuz kazandırdı. Kendisine hem yüzücüler hem de çocuklar adına çok teşekkür ediyorum. İnşallah burada da benim gibi milli sporcular yetişecektir” dedi. Havuza çocuklarını getiren aileler de duydukları memnuniyeti dile getirerek Bornova Belediyesi'ne teşekkür etti.


KURSİYERLER İLK KULAÇLARINI ATTI


Yaz döneminde 9-17 yaş grubu arasındaki 650 kursiyer “Hiç yüzme bilmeyenler”, “Az yüzme bilenler” ve “Yüzme bilenler” şeklinde üç gruba ayrılarak alanlarında uzman eğitmenlerden derslere başladı. Yazın en sıcak günlerinde serin sularla buluşan çocukları veliler de tribünlerden izledi. Kursun ilk gününde Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova Belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, milli yüzücü İlker Altınbilek ve siyasi parti temsilcileri de tesisi ziyaret ederek yüzme eğitimi alan çocuklara başarılar diledi.


YETİŞKİN KURSLARI DA BAŞLAYACAK


Yarı olimpik havuzda kış dönemi kursları Eylül ise ayında başlayacak. Kış döneminde çocukların kursları okul nedeniyle hafta sonu yapılacak, hafta içi ise gündüz saatlerinde kadınlara, akşam 19,00’dan sonra da tüm yetişkin gruplarına kurs düzenlenecek.


4 BİN 100 METREKARELİK ALAN VAR


Çamdibi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Çamdibi Gaziosmanpaşa Mahallesi 5499/1 Sokak’ta bodrum, zemin ve birinci kat olmak üzere toplam 3 kat olarak inşa edildi. Tesis, 2.300 metre kapalı, 1.800 metre açık alan olmak üzere toplam 4.100 metrekarelik alanda bölge halkının kullanımına sunuldu. 850 metrekare alana sahip bodrum katında teknik servis mekanları ve mekanik odalar bulunuyor. 1.150 metrekare alana sahip zemin katında danışma, fuaye, idari ofisler, yarı olimpik havuz, soyunma odaları, antrenör odası, ilkyardım odası, kadın, erkek ve engelli tuvaletleri, 520 metrekarelik birinci katta ise fitness salonu, kafeterya, izleyici terası, 100 kişilik seyirci alanı ve yine tuvaletler yer alıyor.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

Bornova’nın beş yıldızlı havuzunda ilk kulaçlar atıldı! - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Yerel Yönetimler

"100. yılın Işığında Atatürk'ün Gölgesinde" fotoğraf sergisi Selçuk'ta

Selçuk Efes Kent Belleği’nin uzun yıllar süren çalışmalar sonucu dijital ortama aktardığı, Atatürk’ün Efes Selçuk’a gelişlerinde çekilen fotoğraflar ve kentte gerçekleşen mi(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

"İzmir, Türkiye'ye ilham verecek, örnek olacak."

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in “Başka Bir Tarım Mümkün” politikası doğrultusunda çalışmalarını artırarak sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi çiftçil(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

“Bir mucizeyi gerçekleştiriyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin belediye personeli ve dar gelirli aileler için uygulamaya koyduğu 546 dairelik toplu konut projesinin temeli atıldı. Temel atma töreninde konuşan Başkan Tu(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

“Bisiklet bizden, gezmesi sizden” uygulamasına büyük ilgi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kentteki bisiklet kullanımını artırmak hedefiyle çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Bisiklet bizden,(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Yerel Yönetimler

Yörük Türkmenleri Bornova'da

Ege Bölgesi Yörük Türkmenleri Bornova'da buluştu.  Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ tarafından düzenlenen etkinlikte 4 dernek 28 federasyon katıldı. (...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

Yemyeşil Ulukent

Baharın gelmesiyle birlikte çalışmalarına hız veren Menemen Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Ulukent bölgesine birçok farklı türden oluşan 328 ağaç dikimi gerçekl(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

Türkiye’de ilk ve tek Gençlik Belediyesi İzmir’de kuruluyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Gençlerin İzmir’i: Bugünün Paydaşları” programına ev sahipliği yaparak gençlik vizyonu ve projelerini anlattı. Türkiye’de il(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

Soyer'den millet bahçesi için yıkımlara tepki: "Yargı süreci devam ediyor"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bergama’da millet bahçesi projesi çerçevesinde iş yerlerinde yıkımların başlamasına tepki göstererek, dava sürecinin devam ettiğin(...)

Haberi İncele
-