×

Başkan İduğ'a plaketli teşekkür

Bornovalı amatörler yeni sezon öncesi Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’u ziyaret etti. Bornova Kulüpler Birliği Başkanı Mustafa Yılmaz, Başkan Yardımcısı Mehmet Turu ve yönetim kurulu üyeleri Cafer Çamoğlu ile Ümit Arslan, bugüne kadar verdiği destek ve spor alalında yaptığı yatırımlar nedeniyle İduğ’a teşekkür plaketi verdi.


Amacımız tesisleşme


Ziyaretleri nedeniyle Bornova Kulüpler Birliği Yönetime teşekkür eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bizim önceliğimiz tesisleşme olacak. Yarışmacı takımları da bütçemiz paralelinde destek olmaya çalışıyoruz. İzmir’deki amatör futbol karşılaşmasının yarısı Bornova’daki altı sahada oynanıyor. Biz bu tesislerin tamamını ve halı sahalarımızı yeniledik. Bunların yanında profesyonel lig maçlarının oynandığı Aziz Kocaoğlu Stadı var. Futbol dışındaki branşlara da önem veriyoruz. Çamdibi’ne yarı olimpik kapalı havuz yaptık” diye konuştu.


Hepimize görev düşüyor


Spor geçmişine biri olarak tüm sorun ve ihtiyaçların farkında olduğunu ifade eden Başkan İduğ, “Türkiye’de ekonominin geldiği nokta ortada. Amatör sporcuların sağlık, servis, tesis konularındaki beklentilerini biliyoruz. Bu sorunların çözümünde birlik olmaya ihtiyacımız var. Yerel yönetimlere düşen görev, sizlere olabildiğince destek olmaktır. Ben her zaman amatör sporcuların yanındayım. Yılbaşından itibaren sağlık sorunlarını fizyoterapistler eşliğinde çözdüğümüzü herkes görecek. Amacımız sporcularımız iyi beslenmesi, barınması, iyi şartlarda spor yapması. Spor çocuklarımız ve gençlerimizin başta uyuşturucu kullanımı olmak üzere kötü alışkanlıklardan uzak durması. Bu doğrultuda amatör kulüpler çok önemli görev yapıyor ve hepimizin onlara destek olması gerekiyor” dedi.


Verdiği sözü tutuyor


Bornova Kulüpler Birliği Başkanı Mustafa Yılmaz, “Bornovalı amatörler olarak başkanımızın spora bakışını her zaman takdirle karşılıyoruz. Bugüne kadar verdiği ner sözü tuttu ve spor alanında önemli çalışmalar yaptı. Tüm amatörler adına kendisine çok teşekkür ederim” diye konuştu.


Bornova’nın yükü çok fazla


Aynı zamanda Bornova Belediyesi Meclis Üyesi olan Bornova Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı Mehmet Turu ise “Bornova’da çok fazla tesis var. Amatör kulüp sayısı da bir hayli fazla. Bu nedenle İzmir’deki amatörlerin maç yükünü Bornova çekiyor. Sayın Başkan da spora yönelik yatırımlarını buradan haraketle hayata geçiriyor. Tabii ki maddi ihtiyaçlar da var. Bornova Belediyesi’nin bu anlamda da elinden gelen desteği vereceğine inanıyorum. Kendisine teşekkür ediyor, tüm kulüplere yeni sezonda başarılar diliyorum” dedi.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

Başkan İduğ'a plaketli teşekkür - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Yerel Yönetimler

"100. yılın Işığında Atatürk'ün Gölgesinde" fotoğraf sergisi Selçuk'ta

Selçuk Efes Kent Belleği’nin uzun yıllar süren çalışmalar sonucu dijital ortama aktardığı, Atatürk’ün Efes Selçuk’a gelişlerinde çekilen fotoğraflar ve kentte gerçekleşen mi(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

"İzmir, Türkiye'ye ilham verecek, örnek olacak."

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in “Başka Bir Tarım Mümkün” politikası doğrultusunda çalışmalarını artırarak sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi çiftçil(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

“Bir mucizeyi gerçekleştiriyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin belediye personeli ve dar gelirli aileler için uygulamaya koyduğu 546 dairelik toplu konut projesinin temeli atıldı. Temel atma töreninde konuşan Başkan Tu(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

“Bisiklet bizden, gezmesi sizden” uygulamasına büyük ilgi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kentteki bisiklet kullanımını artırmak hedefiyle çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Bisiklet bizden,(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Yerel Yönetimler

Yörük Türkmenleri Bornova'da

Ege Bölgesi Yörük Türkmenleri Bornova'da buluştu.  Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ tarafından düzenlenen etkinlikte 4 dernek 28 federasyon katıldı. (...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

Yemyeşil Ulukent

Baharın gelmesiyle birlikte çalışmalarına hız veren Menemen Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Ulukent bölgesine birçok farklı türden oluşan 328 ağaç dikimi gerçekl(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

Türkiye’de ilk ve tek Gençlik Belediyesi İzmir’de kuruluyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Gençlerin İzmir’i: Bugünün Paydaşları” programına ev sahipliği yaparak gençlik vizyonu ve projelerini anlattı. Türkiye’de il(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

Soyer'den millet bahçesi için yıkımlara tepki: "Yargı süreci devam ediyor"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bergama’da millet bahçesi projesi çerçevesinde iş yerlerinde yıkımların başlamasına tepki göstererek, dava sürecinin devam ettiğin(...)

Haberi İncele
-