×

Başkan Aydın'dan şehit babasına müjdeli haber

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın ve AK Parti Seferihisar Teşkilatı, şehit Osman Koç'un babası Mustafa Koç ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Aydın, Şehit Osman Koç Stadı'nın bakım ve onarımı için Gençlik ve Spor Bakanlığından gelen müjdeli haberi ilk olarak şehidin babasıyla paylaştı.


AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın ve AK Parti Seferihisar İlçe Teşkilatı, Ürkmez Şehit Osman Koç Stadı'nın adını taşıdığı, 1990 yılında vatani görevini yaptığı sırada Şırnak Derecik bölgesinde bölücü terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit olan Osman Koç'un babası ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Uzun süredir bakımsız ve kullanım dışı olan stadın, bakım ve onarımı için 1 senedir görüşmeler yapan ve temaslarda bulunan Başkan Aydın, Gençlik ve Spor Bakanlığından gelen müjdeli haberi ilk kez şehidin babası ile paylaştı. Şehidin babasına haberi veren Aydın, şehidin adını taşıyan stadın atıl durumda olmasından duydukları üzüntüyü dile getirip “Rahmetli şehit oğlunuzun adını taşıyan stadın bu halde olmasına siz elbette daha çok üzülüyorsunuzdur ama emin olun biz de üzülüyorduk. Bununla ilgili 1.5 yıldır yürüttüğümüz bir çalışma vardı, onun da sonucunu aldık. 7.5 milyon lira ödenek gönderildi buraya. Şimdi İl Gençlik Spor Müdürlüğü keşif yapıyor, önümüzdeki ay da ihaleye çıkacak ve birkaç ay içinde de stadın yapımına başlayacaklar. Stadın sadece tabelası var şuanda kendisi yok. Zemini komple suni çim yapılacak, 250 kişilik tribün yapılacak, soyunma kabinleri yapılacak, komple etrafı da tel çit haline getirilecek ve kontrol altına alınacak. Aynı zamanda da buraya görevli bir arkadaş tahsis edilecek ve başıboş bırakılmayacak. Gerçekten şehidin adına yakışır, buradaki gençlerin kullanımına açık olacak bir stadyum projesi var. Sağ olsunlar büyüklerimiz de yanımızda oldu. Gençlik Spor İl Müdürümüz Murat Eskici, İl Başkanımız Kerem Ali Sürekli ve milletvekillerimiz bununla ilgili iradeyi gösterdiler. İnşallah stat çiçek gibi yapılacak ve şehidin adı orada daha güzel bir şekilde yaşatılacak” İfadelerini kullandı.


Müjdeli haberi şehit babasına veren Aydın daha sonra İzmir İl Gençlik Spor Müdürü Murat Eskici'yi arayarak şehit babası ile görüntülü görüştürdü. Şehit babası Mustafa Koç'un hatırını soran Eskici, “Stadı inşallah bakım onarıma alacağız ve şehidimizin adına yakışır bir şekilde düzenlemesini yapacağız” diye konuştu. Müjdeli haberi verdikten sonra şehidin babası Mustafa Koç ile sohbet eden Aydın, şehidin hikayesini babasından dinledi.


“Oraya elma toplamaya gitmedi”


Şehidin hikayesini AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın ve beraberindeki AK Parti İlçe Teşkilatı ile paylaşan Koç'u dinleyenler duygusal anlar yaşadı. Şehit Osman Koç'un Bolu'dan giden piyadelere öncülük ederken girilen çatışmada şehit düştüğünü anlatan baba Koç, “O her ne kadar benim oğlumsa da oraya elma toplamaya gitmedi” ifadelerini kullandı. Şehidin görev yaptığı karakolda yeğeninin de uzman çavuş olduğunu söyleyen şehit babası, oğlunun fotoğrafının camiye asıldığını söyledi. Oğlunu zor şartlarda okuttuğunu dile getiren baba Koç, “Onun arkadaşlarının şimdi kimisi hakim, kimisi savcı. Ben onu Erzurum'da okuttum. Burada cıvata sanayinde muhasebecilik yapıyordu. Kendisi üç lisan biliyordu. Velhasıl sonra asker oldu” dedi.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

Başkan Aydın'dan şehit babasına müjdeli haber - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Yerel Yönetimler

"100. yılın Işığında Atatürk'ün Gölgesinde" fotoğraf sergisi Selçuk'ta

Selçuk Efes Kent Belleği’nin uzun yıllar süren çalışmalar sonucu dijital ortama aktardığı, Atatürk’ün Efes Selçuk’a gelişlerinde çekilen fotoğraflar ve kentte gerçekleşen mi(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

"İzmir, Türkiye'ye ilham verecek, örnek olacak."

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in “Başka Bir Tarım Mümkün” politikası doğrultusunda çalışmalarını artırarak sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi çiftçil(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

“Bir mucizeyi gerçekleştiriyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin belediye personeli ve dar gelirli aileler için uygulamaya koyduğu 546 dairelik toplu konut projesinin temeli atıldı. Temel atma töreninde konuşan Başkan Tu(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

“Bisiklet bizden, gezmesi sizden” uygulamasına büyük ilgi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kentteki bisiklet kullanımını artırmak hedefiyle çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Bisiklet bizden,(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Yerel Yönetimler

Yörük Türkmenleri Bornova'da

Ege Bölgesi Yörük Türkmenleri Bornova'da buluştu.  Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ tarafından düzenlenen etkinlikte 4 dernek 28 federasyon katıldı. (...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

Yemyeşil Ulukent

Baharın gelmesiyle birlikte çalışmalarına hız veren Menemen Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Ulukent bölgesine birçok farklı türden oluşan 328 ağaç dikimi gerçekl(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

Türkiye’de ilk ve tek Gençlik Belediyesi İzmir’de kuruluyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Gençlerin İzmir’i: Bugünün Paydaşları” programına ev sahipliği yaparak gençlik vizyonu ve projelerini anlattı. Türkiye’de il(...)

Haberi İncele
Yerel Yönetimler

Soyer'den millet bahçesi için yıkımlara tepki: "Yargı süreci devam ediyor"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bergama’da millet bahçesi projesi çerçevesinde iş yerlerinde yıkımların başlamasına tepki göstererek, dava sürecinin devam ettiğin(...)

Haberi İncele
-