×

AK Partili Nasır: "Millet bahçesinin yapılmasını engellemeye çalışanların hevesi kursağında kalacak"

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, Bergama Belediyesi tarafından yapılması planlanan millet bahçesine yönelik Bergama’da yaptığı basın toplantısında, "Bergama Millet Bahçesinin yapılmasını engellemeye çalışanların hevesi kursağında kalacaktır.


 Bergamalı hemşehrilerimizin yıllardır beklediği sosyal alanı, AK Parti olarak biz ilçemize kazandıracağız, hem de tüm engellemelere rağmen" dedi.


AK Parti Bergama İlçe Danışma Meclisi Toplantısına katılmak üzere kente gelen AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, toplantı öncesi bir basın toplantısı düzenledi. Nasır'ın belediye hizmet binasındaki basın toplantısına; Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Belediye Başkan Yardımcıları; Cüneyt Umutlu, Aşkın Uyar, AK Parti İlçe Başkanı Sebahattin Güzel, Bergama Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Memduh Çoban eşlik etti.


Milletvekili Nasır, toplantıda Bergama Millet Bahçesi ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "Sosyal yaşam alanlarının yok denecek kadar az olduğu Bergama'nın tam kalbinde yapılacak olan millet bahçesi için 11 Ağustos 2021 tarihinde yapılan ihale için yüklenici firma ile sözleşme imzalandı; ancak gelinen noktada yüklenici firma, işe zamanında başlayamadığı için sözleşmeyi feshetti. Siyasi saiklerle hareket eden CHP milletvekilleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, CHP Bergama İlçe Teşkilatı, CHP belediye meclis üyeleri topyekûn bu hizmetin Bergama'ya yapılmasını önlemek için çaba harcadılar" dedi.


"İşe zamanında başlanılamaması nedeniyle yüklenici firma tarafından iş feshedildi"


Millet bahçesi için dava açıldığını hatırlatan Milletvekili Nasır, "Bu mahkemelerden dolayı, işe zamanında başlanılamaması nedeniyle yüklenici firma tarafından iş feshedildi" dedi.


Feshedilen millet bahçesi ihalesinin en kısa zamanda yeniden yapılacağını belirten AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, "Bergama Millet Bahçesinin yapılmasını engellemeye çalışanların hevesi kursağında kalacaktır. Bergamalı hemşehrilerimizin yıllardır beklediği sosyal alanı, AK Parti olarak biz ilçemize kazandıracağız, hem de tüm engellemelere rağmen" diye konuştu.


AK Partili Nasır, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in de açıklamalarına yanıt verdi. Nasır, son olarak şöyle devam etti:


"Hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bergamalı hemşerilerimiz Çamlı Park ile birlikte 51 bin metrekare alana yapılacak olan millet bahçesinin yapılmasını istiyor ve bekliyorlar. Samimi olsalardı, esnaf için Bergama Belediye Başkanımız Hakan Koştu tarafından yapılacak olan Esnaf Çarşısı'na destek verirlerdi. Destek yerine köstek olup, esnaf çarşısı yapılmasın diye mahkeme kapılarını aşındırdılar. Mahkemelerde açılan davalarda, Bergama Belediyesi lehine ret kararları birer birer geldi. Ne oldu, bu süreci uzattırıp, millet bahçesine başlanmasını önleyerek, esnafı daha da mağdur ettiler. Millet bahçesinin yapılmasını engellemeye çalışan, Kiraz'da Devlet Hastanesi yapılmasını engelleyen, Konak Tünelinin yapılmasına karşı çıkan bu bağnaz, sorumsuz siyasi anlayışla mücadele etmeye devam edeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, çok değil, 7 ay önce basına verdiği demeçlerde esnafa iş yeri ister gibi göründü. Ardından ‘hepsi yeşil alan olsa neden karşı gelelim' dedi. Sonra Buca Cezaevi yeri gündeme geldiğinde, millet bahçesi yapılmasını istedi. Bu iki açıklamasını sayın Tunç Soyer iyi düşünsün. Buca için istediğini Bergama için de istesin. Samimiyetini o zaman görürüz."

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

AK Partili Nasır: "Millet bahçesinin yapılmasını engellemeye çalışanların hevesi kursağında kalacak" - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Siyaset

Başkan Sandal'dan rezerv alan salvosu... Depremzedenin malını sattınız!

AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Aktaş, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın İzmir Büyükşehir Belediyesi Mart ayı meclisinde yaptığı "TOKİ rezerv alandan arsa satıyor" çı(...)

Haberi İncele
Siyaset

CHP İzmir, sokak örgütlenmesinde Türkiye ikincisi oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi tarafından yürütülen sokak (öbek) örgütlenmesi çalışmasında CHP İzmir İl Örgütü, Türkiye ikincisi oldu. İzmir, çok kısa bir sürede öbe(...)

Haberi İncele
Siyaset

Kocaoğlu açıkladı: Adaylık başvurusu yapacak mı?

İzmir’de aday adaylığı için yapılan başvuru sayısı 100’ü geçerken, ismi uzun süredir adaylık için dillendirilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Aziz Kocaoğlu, adaylı(...)

Haberi İncele
Siyaset

Meral Akşener, İzmir'de

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir'de yaptığı konuşmada, seçmenin velinimet olduğunun unutulduğunu ve bunu hatırlatmak için yollarda olduğunu söyledi. Akşener, İzmir'in(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Siyaset

Yıldırım'dan İzmir'e 28 Mayıs çağrısı: Yüzde 32'yi 40 yapalım

İzmir olarak 14 Mayıs'ın telafisini yapabiliriz. Burada yüzde 32'yi 40 yapabiliriz. Çok istemiyorum, yine Kılıçdaroğlu'na epey kalıyor. Gerçi bir işe yaramıyor verilen oylar. Çok da agre(...)

Haberi İncele
Siyaset

MHP İzmir’den 295 kişilik Ankara çıkarması!

MHP İzmir İl Başkanlığı, 295 teşkilat mensubuyla, TBMM'de bugün yapılacak olan grup toplantısına katılmak için Ankara'ya çıkarma yaptı. Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Baş(...)

Haberi İncele
Siyaset

Meral Akşener, İzmir'de

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir'de yaptığı konuşmada, seçmenin velinimet olduğunun unutulduğunu ve bunu hatırlatmak için yollarda olduğunu söyledi. Akşener, İzmir'in(...)

Haberi İncele
Siyaset

Kocaoğlu açıkladı: Adaylık başvurusu yapacak mı?

İzmir’de aday adaylığı için yapılan başvuru sayısı 100’ü geçerken, ismi uzun süredir adaylık için dillendirilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Aziz Kocaoğlu, adaylı(...)

Haberi İncele
-