×
Anasayfa Spor

İnciraltı Sahilinde Yürüyüş

Yürüyüş uygun şekilde belli kurallar çerçevesinde yapılırsa en kıymetli sporlardan biri olarak değerlendirilir.

İzmir'de yürüyüş yapmak isteyenler için İncir Altı Sahili birebir. İnciraltı Sahili, Balçova’nın en popüler turistik cazibe merkezlerinden biridir. İlçe merkezine ortalama 4 km kadar bir uzaklıkta bulunan sahil, ayrıca Kent Ormanı ve Teleferik gibi diğer ünlü turizm bölgelerine de oldukça yakın bir durumdadır.

Sahil evleri, balık ekmek tekneleri, balık ve et restoranları, müzesi, parkları ve muhteşem deniz manzaraları ile İnciraltı’nın en kalabalık bölgelerinden biri olan sahil şeridi, özellikle güzel havalarda fazlaca kalabalık olabilmektedir.

Ormanlık alanları, tertemiz havası, ağaçları, açık hava tiyatrosu, kır kahveleri ve çok daha fazla özelliği ile doğanın ve tarihin çarpıcı güzelliklerine tanıklık edebileceğiniz bir yerdir.

Sahilde yer alan konumu ile İnciraltı Deniz Müzesi de İnciraltı Sahili’nde görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. İnciraltı Sahili’nde; denize karşı zevkli bir yürüyüş yapmak, sahil kenarındaki banklarda dinlenmek için oturup manzarayı izlemek, burada yer alan kafe ve restoranlarda leziz yemekler yemek de mümkündür. İnciraltı Sahili, özellikle güzel havalarda ve hafta sonları tatillerde yoğun bir rağbet görmektedir. Daha sessiz bir ortam için ilkbahar ve sonbahar aylarında gitmek seçilebilir.

İnciraltı Sahilinde Yürüyüş - Görüşlerinizi Bildirin

BÖLGE ÖZELLİKLERİ

  • Açık Alan
  • ücretsiz

BÖLGE KONUMU

İZMİRİZ.BİZ

BENZERLERİ KEŞFEDİN

Spor
  • /5 Puan
  • 0 Yorumlar

Tibaş Vakfı İnciraltı Spor Tesisleri

Spor tesisleri sadece sporcuların evi değildir, aynı zamanda sosyal bir toplanma yeridir. Tibaş Vakfına ait bu spor Tesislerinde halı saha, voleybol ve açık basketbol alanları ile tenis kortları b

Spor
  • /5 Puan
  • 0 Yorumlar

Solo Eskrim Spor Kulübü

Eskrim, kılıçla yapılan bir spordur ve temelini kılıç ile dövüş sanatı oluşturur. Eskrimin bir spor dalı olarak gelişmesi, ortaçağda kılıç ile yapılan düellolarla yakından ilişkilidir.

Esk

Spor
  • /5 Puan
  • 0 Yorumlar

Skydive Efes Paraşüt Okulu

Paraşütle atlama sporunda yeni misiniz? Serbest düşüş duruşunuzu geliştirmek mi istiyorsunuz? Paraşütle atlama en güzel ve muhteşem sporlardan biridir. Paraşütle atlama ve hepsinden önemlisi serbes

Spor
  • /5 Puan
  • 0 Yorumlar

Skydive Efes Paraşüt Okulu

Tandem Atlayışı, verilen 15 dakikalık bir brifing ile başlamış olur. Tecrübeli THK Tandem pilotları beraberinde 4000 metre yükseklikten yapılan atlayış sonrasında 200 km hızla 45 saniye serbest düş

-