×
Anasayfa Deniz ve Plaj

Büyük Akkum Plajı

İzmir kent merkezine yaklaşık olarak 51,9 kilometre uzaklıkta bulunan Büyük Akkum plajı, toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile ulaşılabilecek bir noktadadır. Büyük Akkum plajı, Seferihisar ilçesinin sınırları içindedir ve İzmir şehir merkezinden sonraki duraktır. Toplu taşıma araçları ile bu bölgeye kısa süre içerisinde varabilmek mümkündür.

Büyük Akkum plajının uzun bir kumsalı bulunmakta ve plaj genel olarak taş ve kumlardan oluşmaktadır. Bu plajın içerisinde belediyeye ve özel işletmelere ait tesisler bulunmaktadır. Ayrıca bu bölgede kalmak isteyenler içinde konaklama seçenekleri mevcuttur. Büyük Akkum plajının çevresinde yer alan pek çok otelde konaklama yapmak mümkündür.

Konaklama seçenekleri arasında otellerin yanı sıra pansiyon, apart ve günlük kiralanan daireler bulunmaktadır. Ayrıca Seferihisar ilçesinde bulunan bungalov ve kamp alanlarında da kalınabilmektedir. Büyük Akkum plajı kamp yapmayı sevenler için oldukça ideal bir alandır.

Büyük Akkum Plajının Özellikleri

Büyük Akkum plajı her yıl yerli ve yabancı turistin uğrak noktalarından birisi olmaktadır. Bu plajın çok fazla tercih edilmesinin nedeni ise birçok imkândan yararlanmayı sağlamasıdır. Yiyecek ve içecek hizmeti sunan tesislerin yanı sıra şezlong ve şemsiye kiralama imkânları da bulunmaktadır. Ayrıca bu plaj mavi bayraklıdır ve Ege’nin en güzel plajları arasında gösterilmektedir.

Seferihisar ilçesinin Sığacık bölgesinde yer alan Büyük Akkum plajı, şehrin merkezinde yer almamakta ve merkezden bu bölgeye gelebilmek için 1,5 saat yol gidilmelidir. Ancak toplu ulaşım yönünden herhangi bir sıkıntı olmadığından bu plaja ve çevresine kolay bir şekilde ulaşabilmek mümkündür.

Büyük Akkum plajı, yaz aylarında en çok tatilci ağırlayan yerlerden birisi olarak gösterilmektedir. Bunun en önemli nedenlerinden birisi ise temiz ve berrak bir denize sahip olmasıdır. Ayrıca Akkum, bir halk plajı olduğu için herkes burada istediği vakte kadar zaman geçirebilmektedir. Bu bölgede karavan tatili ve kamp aktiviteleri de yapılabilmektedir. Duş ve tuvaletler plaj içerisinde yer aldığı için kamp yaptığınız süre oyunca herhangi bir fiyatlandırma söz konusu olmamaktadır. Büyük Akkum plajının berrak denizinde windsurf ve scuba diving gibi su aktiviteleri yapılabilmektedir. Ayrıca bu plajın en önemli özelliklerinden bir tanesi engelli kullanıma uygunluğudur. Engelliler için ayrılmış olan şemsiyelerin yanı sıra engelli tuvaleti de Büyük Akkum plajının içerisinde yer almaktadır.

Büyük Akkum Plajı - Görüşlerinizi Bildirin

BÖLGE ÖZELLİKLERİ

 • Açık Alan
 • ücretsiz
 • Halk Plajı

BÖLGE KONUMU

İZMİRİZ.BİZ

BENZERLERİ KEŞFEDİN

Deniz ve Plaj
 • /5 Puan
 • 0 Yorumlar

Zigana Resort Alaçatı Plajı

Yazın denize girmekten hoşlananlar için plaj seçimi çok önemlidir. Havuza girmek de güzeldir ancak denizin tadı bir başkadır. Bu nedenle günübirlik deniz keyfi yapanlar ya da bir tatil yapmayı pla

Deniz ve Plaj
 • /5 Puan
 • 0 Yorumlar

Yassıca Ada

İzmir’de bulunan koy ve plajlar sadece ülkemizin değil dünyanın en güzel plajları arasında yer almaktadırlar. Yassıcaada da bu güzellikler arasında ön plana çıkanlar arasında bulunuyor. Yassıcaada

Deniz ve Plaj
 • /5 Puan
 • 0 Yorumlar

Yağcılar Plajı

İzmir’in Urla ilçesine bağlı olan yağcılar plajı en sık ziyaret edilen plajlar arasında yer almaktadır. İzmir’e 28 km uzaklıkta olması da ziyarete gelenlere çekici gelen özellikler arasında yer alm

Deniz ve Plaj
 • /5 Puan
 • 0 Yorumlar

Ürkmez Belediye Plajı

Ege Bölgesi, pek çok açıdan her mevsim turist akınına uğramaktadır. Yaz turizmi, kış turizmi, kültür turizmi ya da iş seyahatleri dolayısıyla çok fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Ege Böl

-