×
Anasayfa Deniz ve Plaj

Bengiler Mahallesi Halk Plajı

Bengiler mahallesi halk plajı, İzmir’in Seferihisar ilçesinde yer almakta ve mavi bayraklı plajlar arasında bulunmaktadır. Berrak bir denize sahip olan Bengiler mahallesi halk plajı, deniz suyu kalitesi açısından birçok plajın önündedir. Bu plajda boğulmalara ve tehlikelere karşı can kurtaran hizmeti de verilmektedir. Engelli kullanımına uygun olduğu bilinen Bengiler halk plajı, engelli vatandaşlarımızın denize erişimi için imkanlar barındırmaktadır.

Engelliler için ayrılmış bölümler içerisinde şezlong, şemsiye, engelli rampası ve WC’ler bulunmaktadır. Engellilere sunulan bu hizmetlerin yanı sıra şezlong, şemsiye ve WC gibi halka açık hizmetler de sunulmaktadır. Bu tarz halk plajlarında herhangi bir ücret ödemeden ihtiyaca yönelik hizmetlerden faydalanmak mümkündür.

Mavi bayraklı plajlar, yüzme suyu kalitesi, can kurtaran hizmetleri ve çevre yönetimi gibi birçok faktörü içermektedir. Bengiler mahallesi halk plajı da bu özellikleri bünyesinde barındırdığı için mavi bayraklı olarak nitelendirilmektedir. Bengiler halk plajı, deniz suyu bakımından da yüksek standartlara sahiptir ve can kurtaran hizmetleri sürekli olarak sunulmaktadır.

Berrak denizi ve güzel manzarası ile ön plana çıkan Bengiler halk plajı, tatilini iyi ve kaliteli bir yerde geçirmek isteyenler için ideal bir ortam sunmaktadır. Bir mahalleye ait olan Bengiler halk plajı her türlü imkâna sahiptir ve yerli ve yabancı herkes tarafından kullanılmaktadır.

Seferihisar ilçesinde yer alan tüm plajlarda denize girebilmek mümkün olmaktadır. Sınırları çizilen yerlere kadar yüzülen bu plajlarda herhangi bir kaza veya boğulma durumunda can kurtaranlar devreye girmektedir. Böylece herhangi bir sorun çıkmadan olaylara erken müdahale edilebilmektedir.

Bengiler mahallesi halk plajı, İzmir’in 50 kilometre mesafesinde yer alan Seferihisar’da bulunmakta ve toplu taşıma ve özel araçlarla bu bölgeye ulaşılabilmektedir. Tatil sezonu için tercih edilebilecek en ideal dinlenme ve konaklama yerlerinden birisi olan Bengiler halk plajı, eğlenceli bir ortamı ziyaretçilerine sunmaktadır.

Sabahtan akşama kadar süren güneşlenme ve denize girme aktiviteleri güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Temiz havanın ve mavi denizin keyfinin sonuna kadar çıkarıldığı bu bölgede uygun bir tatil sezonu geçirebilmek mümkün olmaktadır. İzmir ve çevresine yakın bir mesafede bulunan Bengiler mahallesi halk plajına her türlü ulaşım aracı ile gidebilirsiniz. Uzun bir plaj, ince bir kum ve berrak bir denize sahip olan Bengiler mahallesi halk plajı, tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecektir.

Bengiler Mahallesi Halk Plajı - Görüşlerinizi Bildirin

BÖLGE ÖZELLİKLERİ

 • Açık Alan
 • ücretsiz
 • Mavi Bayraklı Plaj

BÖLGE KONUMU

İZMİRİZ.BİZ

BENZERLERİ KEŞFEDİN

Deniz ve Plaj
 • /5 Puan
 • 0 Yorumlar

Zigana Resort Alaçatı Plajı

Yazın denize girmekten hoşlananlar için plaj seçimi çok önemlidir. Havuza girmek de güzeldir ancak denizin tadı bir başkadır. Bu nedenle günübirlik deniz keyfi yapanlar ya da bir tatil yapmayı pla

Deniz ve Plaj
 • /5 Puan
 • 0 Yorumlar

Yassıca Ada

İzmir’de bulunan koy ve plajlar sadece ülkemizin değil dünyanın en güzel plajları arasında yer almaktadırlar. Yassıcaada da bu güzellikler arasında ön plana çıkanlar arasında bulunuyor. Yassıcaada

Deniz ve Plaj
 • /5 Puan
 • 0 Yorumlar

Yağcılar Plajı

İzmir’in Urla ilçesine bağlı olan yağcılar plajı en sık ziyaret edilen plajlar arasında yer almaktadır. İzmir’e 28 km uzaklıkta olması da ziyarete gelenlere çekici gelen özellikler arasında yer alm

Deniz ve Plaj
 • /5 Puan
 • 0 Yorumlar

Ürkmez Belediye Plajı

Ege Bölgesi, pek çok açıdan her mevsim turist akınına uğramaktadır. Yaz turizmi, kış turizmi, kültür turizmi ya da iş seyahatleri dolayısıyla çok fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Ege Böl

-