×

İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi evine döndü

İzmir Resim, Heykel Müzesi ve Galerisi, kurulduğu yer olan Kültürpark'taki yenilenen binasında geçici olarak hizmet vermeye başladı.


Yenilenen binanın açılışına katılan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, müzenin İzmir'in kültür-sanat hayatında önemli bir yer olduğunu ve sene sonunda Alsancak'ta dönüşümüne devam edilen İzmir Sanat Galerisi'ne taşınacağını söyledi. İzmir'de 1952 yılında Kültürpark içerisine bulunan binasında faaliyete geçen İzmir Resim, Heykel Müzesi ve Galerisi, 1973 yılında Konak'taki büyük binasına taşınmıştı.


30 Ekim 2020 depreminin ardından binanın kullanılmaması kararı üzerine müze içerisindeki eserler koruma altına alınmıştı. Bugün itibarıyla müze, ilk açıldığı yer olan Kültürpark'taki yenilenen yerinde, yıl sonuna kadar geçici olarak hizmet vermesi amacıyla açıldı. Açılış programına; Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, İzmir Vali Yardımcısı Fatih Kızıltoprak, AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, İzmir İl Kültür Turizm Müdürü Murat Karaçanta ve sanatseverler katıldı.

inizmir | İzmir'in Şehir Platformu

İzmir'in şehir platformu - İzmir etkinlikleri - İzmir haberleri - İzmir hava durumu - İzmir mekan rehberi

https://www.inizmir.com.tr

BİR CEVAP YAZIN

İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi evine döndü - Yorumlar

BENZER HABERLER>

Kültür Sanat

“Biraz Gerçek Biraz Düş” sergisi açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde Patoloji Uzmanı Dr. Latife Doğanay Çağlayan'ın “Biraz Gerçek Biraz Düş” Mikro Fotoğraf Üzerine Çizimler Sergisi Ahmed Adnan Saygu(...)

Haberi İncele
Kültür Sanat

“Her Mahalleye Bir Kütüphane” kampanyası sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in bilgiye erişimde fırsat eşitliği ilkesiyle başlattığı “Her Mahalleye Bir Kütüphane” kampanyası devam ediyor. İzmirliler kent g(...)

Haberi İncele
Kültür Sanat

100. yıla özel “İzmir Türküleri” albümü çıktı

İzmir’in kurtuluşunun 100. Yıl etkinlikleri tarihe iz bırakmayı sürdürüyor. 100. yıl anısına İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Sony Music Türkiye tarafından hazırlan(...)

Haberi İncele
Kültür Sanat

Akdeniz Sinemaları ikinci kez İzmir’de

Akdeniz ülkeleri sinemalarından 2021- 2022 yapımı 34 uzun metraj film Türkçe altyazılı gösterilecek. Vecdi Sayar’ın yönetmenliğinde düzenlenen İzmir Uluslararası Akdeniz Sinemalar(...)

Haberi İncele

SONRAKİ HABERLER

Kültür Sanat

Selvitopu 'dan Ressam Meryem Hanıma Ziyaret

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, ilçeye bağlı Kavacık köyünde yaşayan ve engeline rağmen hayata sıkı sıkı tutunan Kavacıklı Ressam Meryem Düzgünkaya'yı evinde ziy(...)

Haberi İncele
Kültür Sanat

Seferihisar'ın turuncu Şenliği 22. kez başladı.

Seferihisar Mandalina Şenliği, 22. kez renkli görüntülerle başladı. Seferihisar Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde mandalina üreticileri için önemli projeler ortaya koydukların(...)

Haberi İncele
Kültür Sanat

Sanat rüzgarı köy tiyatroları ile esiyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in köy ve mahallelerinde 7’den 70’e gönüllü katılımcılardan oluşturulan amatör tiyatrolarla buluştu. Tarihi Havagazı Fab(...)

Haberi İncele
Kültür Sanat

Sakızdan kolonya, ottan baklava yaptılar

İzmir'de düzenlenen Alaçatı Ot Festivalinde yöreye özgü mahsullerden yapılan farklı mamuller beğeniye sunulurken, sakız özünden yapılan doğal antiseptik kolonya ve otlu baklava ilgi (...)

Haberi İncele
-